Jakub Błaszczykowski o tym, co uratowało go po śmierci mamy. "Moja historia nie jest najłatwiejsza"

Kuba Błaszczykowski
Kuba Błaszczykowski
Źródło: Getty Images
Jakub Błaszczykowski to utalentowany polski piłkarz, który doczekał się filmu dokumentalnego o sobie samym pt. "Kuba". Sportowiec ma wsparcie ukochanej żony, z którą doczekał się trojga dzieci, jednak ma traumę z dzieciństwa i cierpi po stracie matki, która została zamordowana przez jego ojca. Piłkarz w nowym wywiadzie otworzył się na temat tego, jak boleśnie doświadczyło go życie.

Jakub Błaszczykowski jest synem Zygmunta i Anny Błaszczykowskich oraz siostrzeńcem Jerzego Brzęczka. Ojciec sportowca zmagał się z chorobą alkoholową. 13 sierpnia 1996 roku zamordował swoją żonę, matkę przyszłego piłkarza. Kuba Błaszczykowski miał wtedy 11 lat. Po śmierci mamy, opiekę nad nim przejęła babcia. Zygmunt Błaszczykowski odbył karę więzienia, zmarł 23 maja 2012 roku.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Jarosław Bieniuk o wychowaniu dzieci. Czego go nauczyły?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Jakub Błaszczykowski o tym, jak poradził sobie z traumą po śmierci matki

Piłkarz pojawił się na premierze filmu "Kuba" w towarzystwie ukochanej żony. W wywiadach zdradził, że obejrzał materiał kilkukrotnie i wiedział, z jakimi emocjami to się będzie wiązać. Sportowiec dodał, że nigdy nie zakładał, że jego historia ujrzy światło dzienne. Jednak zdawał sobie sprawę, że fani i media będą chcieli poznać szczegóły jego życia, a szczególnie skupią się na mrocznym okresie, w którym cierpiał po śmierci mamy.

Jakub Błaszczykowski wspomina, że mama umierała mu na rękach. Wszystko działo się bardzo szybko. Usłyszał kłótnię rodziców, wybiegł sprawdzić, co się stało i ujrzał matkę zakrwawioną w rowie. Chciał zaprowadzić ją do domu, ale widział, że nie jest z nią dobrze.

"Wziąłem ją za rękę, a moje dwa czy trzy palce wpadły do rany. Wtedy wiedziałem, że jest niedobrze. Wydaje mi się, że mama zmarła mi na rękach. Trzy ostatnie wdechy wzięła i już nic" - wyznał w autobiografii.

W rozmowie na premierze filmu "Kuba", sportowiec opowiedział o tym, jak udało mu się poradzić z tą tragedią.

"Byłem wyłącznie skoncentrowanym na tym, żebry grać w piłkę. To był mój cel nadrzędny. To, że moja historia nie jest najłatwiejsza, ale taka jest. Każdy ma swoją historię i przeżywa trudne momenty w życiu. Poza bliskimi pomogła mi piłka nożna, To ona pozwalała mi zapomnieć o wszystkim i ona też była taka moja" - wyznał w rozmowie z Klaudią Lewandowską z ShowNews.pl.

Myślę, że piłka uratowała młodego Kubę
- podkreślił.

Jakub Błaszczykowski - żona i dzieci

Jakub Błaszczykowski odnalazł równowagę w życiu przy ukochanej kobiecie. W 2010 roku poślubił Agatę Gołaszewską, a rok później małżonkowie przywitali na świecie córkę Oliwię. Trzy lata po pierwszym dziecku do rodziny dołączyła druga córka — Lena, a w 2019 roku sportowiec został ojcem syna, który otrzymał imię Fabian.

Żona Jakuba Błaszczykowskiego rzadko pokazuje się publicznie. Pragnie zachować prywatność. Mąż jej wtóruje.

"Nie jesteśmy celebrytami ani lwami salonowymi. Gdy mamy ochotę, idziemy na kolację, choć rzadko to się zdarza. Dom to nasze ulubione miejsce. Nie ma nic piękniejszego, jak patrzeć na zdrowo dorastające dzieci" - powiedział Jakub Błaszczykowski w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego". 

W 2021 roku piłkarz został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Podczas uroczystości zwrócił się do żony i oddał jej hołd.

"Słyszałem wiele razy, że odbiciem czy lustrem każdego mężczyzny jest jego kobieta. We wszystkich moich sukcesach, w tym, że stałem się człowiekiem empatycznym, [...] jest duża zasługa mojej małżonki, która zmieniła mnie jako człowieka" - powiedział. 

Jakub i Agata Błaszczykowscy
Jakub i Agata Błaszczykowscy
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości