Jakub Rzeźniczak i Magdalena Stępień podali szczegóły pogrzebu syna. "Potrzebujemy teraz spokoju"

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Jakub Rzeźniczak i Magdalena Stępień podali szczegóły pogrzebu syna

Jakub Rzeźniczak i Magdalena Stępień stracili syna. Nie żyje Oliwier Rzeźniczak, który niedawno skończył rok. Malec zmagał się z nowotworem wątroby. Mimo starań lekarzy, również tych w Izraelu, nie udało się go uratować. Piłkarz i gwiazda "Top Model" podali szczegóły pogrzebu.

O śmierci dziecka poinformowali jego rodzice. Przez ostatnie pół roku walczyli o jego życie. Teraz chcą go godnie pochować, dziękując za każdy dzień, jaki z nim spędzili.

Jakub Rzeźniczak i Magdalena Stępień o pogrzebie syna. Termin, miejsce i prośba

O szczegółach pogrzebu dowiedzieliśmy się z komunikatu, który rodzice chłopca zamieścili w mediach społecznościowych.

"Msza pogrzebowa oraz ostatnie pożegnanie Oliwierka odbędzie się w kaplicy na cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego 59 A w Oleśnicy, 1 sierpnia (poniedziałek) o godzinie 14:00. Wszystkich tych, którzy chcą się pomodlić z nami różańcem świętym, zapraszamy od 13:40 do kaplicy" - czytamy w oświadczeniu Jakuba Rzeźniczaka i Magdaleny Stępień.

Dziękujemy za wszelkie dobro, które od was płynęło. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni [...] Bardzo potrzebujemy teraz spokoju, wyciszenia i modlitwy

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką

Oliwier Rzeźniczak nie żyje. Ostatnia relacja Jakuba Rzeźniczaka o stanie zdrowia syna

Po tym jak Magdalena Stępień poinformowała fanów o chorobie synka, zorganizowała później zbiórkę pieniędzy, by malec mógł leczyć się w klinice w Izraelu. Dzięki pomocy darczyńców udało jej się zebrać 350 tys. zł. Mama Oliwiera relacjonowała przebieg jego leczenia. Do końca miała nadzieję, że jej dziecko wyzdrowieje. Jakub Rzeźniczak był przeciwny wyjazdowi syna do Izraela. Początkowo modelka optymistycznie oceniała sytuację.

"Pojawiły się również przerzuty, ale na szczęście nie powiększają się dzięki chemioterapii" — informowała Magdalena Stępień.

Niedawno Jakub Rzeźniczak udzielił wywiadu "Przeglądowi Sportowemu", w którym odniósł się do obecnego stanu zdrowia jego synka. Niestety nie miał dobrych wieści.

"Wyniki niestety nie wyglądają dobrze. Kontaktowałem się z najlepsza kliniką na świecie St. Jude zajmującą się guzami wątroby u dzieci. Zobaczyli wyniki Oliwiera, po czym powiedzieli, że nie podejmą się leczenia, gdyż mogą zaproponować to samo leczenie co w Europie" - wyjaśnił.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości