John Beasley nie żyje. Gwiazdor miał 79 lat

John Beasley
John Beasley nie żyje
Źródło: Getty Images
John Beasley nie żyje. Ta tragiczna wiadomość obiegła media 31 maja 2023 roku. W łamiących serce słowach potwierdził ją syn zmarłego. Obecnie przyczyny okoliczności zgonu aktora nie są znane. John Beasley jest najbardziej kojarzony z ról w filmach "Rudy", "Córka generała", czy "Suma wszystkich lęków".

John Beasley urodził się 26 czerwca 1943 roku w Omaha w Nebrasce. Jako jeden z nielicznych aktorów, karierę rozpoczął jako dojrzały mężczyzna. Światem filmu zainteresował się bowiem dopiero po czterdziestce. Jego najbardziej znaczącą rolą w serialu telewizyjnym była rola Irva Harpera w serialu "WB Everwood.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

26102022_MONTAZOWKA_ZMARLI2022_ZAGRANICZNE
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

John Beasley nie żyje

Informację o śmierci aktora potwierdził jego syn we wpisie zamieszczonym na Facebooku.

"Straciłem dziś najlepszego przyjaciela. Mówią, że nigdy nie powinieneś spotykać swoich idoli, ponieważ okazują się zupełnie kimś innym. To nieprawda. Moim bohaterem był mój ojciec. Dziękuję Ci za wszystko. Mam nadzieję, że sprawiłem, że byłeś ze mnie dumny. Kocham Cię jeszcze bardziej" - napisał w poście na Facebooku syn aktora.

John Beasley zasłynął w show-biznesie wyjątkowym podejściem do rodziny. Gwiazdor zawsze zaznaczał bowiem, że to właśnie jego najbliżsi byli i będą priorytetem. Rozwój kariery aktorskiej opóźnił właśnie ze względu na nich. Na świat przyszły dzieci artysty i i im postanowił poświęcić cały czas.

"Wychowywałem rodzinę. Mam dwóch synów, z których jestem bardzo dumny i pomyślałem, że bycie ojcem i obserwowanie dorastania tych dzieci jest ważniejsze" - mówił w jednym z wywiadów w 2020 roku.

John Beasley - życie osobiste i kariera

John Beasley chronił życie osobiste. Rzadko udzielał wywiadów, stronił od pokazywania się na wydarzeniach branżowych. Chętnie wspierał jednak publicznie wnuka, gwiazdę koszykówki drużyny Los Angeles Lakers - Malika.

John Beasley był najstarszym z pięciu synów Grace Virginii Triplett i Johna Wilfreda Beasleya. Jego ojciec pochodził z Broken Bow w stanie Nebraska, gdzie był właścicielem firmy zajmującej się dostawami energii elektrycznej. Młodszy z synów gwiazdora, Michael Beasley został aktorem. Starszy syn Johna, Tyrone Beasley, jest aktorem, pisarzem, reżyserem i liderem artystycznym. Był dyrektorem artystycznym prowadzonego przez ojca John Beasley Theatre & Workshop, a następnie zastępcą dyrektora artystycznego programów wyjazdowych w The Rose Theatre.

John Beasley zmarł w szpitalu w Omaha 30 maja 2023 roku w wieku 79 lat.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości