John Goodman ważył prawie 200 kg. Aktor przeszedł ogromną przemianę

John Goodman
John Goodman ważył 181 kilogramów
Źródło: Getty Images
John Goodman, znany z takich filmów jak "Flinstonowie" czy "The Big Lebowski", przez wiele lat zmagał się z nadwagą. W szczytowym momencie aktor ważył ponad 181 kilogramów. Teraz nie przypomina dawnego siebie.

Na najnowszych zdjęciach można zauważyć ogromną metamorfozę. John Goodman wygląda o wiele szczuplej. Media donoszą, że aktor schudł nawet 90 kilogramów. Co zrobił, aby odzyskać zdrowie i zrzucić zbędne kilogramy?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Drugi sezon serialu "Perry Mason" można już zobaczyć w HBO Max

John Goodman o zbyt dużej wadze

John Goodman przeżył trudny okres związany z nadwagą, która wpływała nie tylko na jego wygląd, ale także na samopoczucie. W jednym z wywiadów aktor opowiedział o walce o powrót do zdrowia, przyznając, że w najcięższym okresie ważył prawie 200 kilogramów. Decyzja o zmianie swojego stylu życia była podyktowana pragnieniem poprawy zdrowia i jakości życia.

"Po prostu byłem zmęczony, chory i zmęczony patrzeniem na siebie. Golisz się w lustrze i nie chcesz na siebie patrzeć. Robi się niebezpiecznie" - wspomniał w wywiadzie dla People.

Gwiazdor postanowił zrezygnować z niezdrowej diety, kontrolować rozmiar porcji i całkowicie wyeliminować alkohol. Wspomógł się również profesjonalnym trenerem, który pomógł mu we wprowadzeniu regularnych treningów. Te zmiany przyniosły znakomite rezultaty.

John Goodman
John Goodman kiedyś i dziś
John Goodman
Źródło: Getty Images

John Goodman zdradził, jak schudł

Na najnowszych zdjęciach z festiwalu w Monte Carlo John Goodman nie przypomina już dawnego siebie. Co zrobił, by nie oglądać już w lustrze chorobliwie otyłego mężczyzny? Jakiś czas temu 71-letni aktor wyjawił, w jaki sposób pozbył się zbędnych kilogramów.

"Po prostu przestałem cały czas jeść. Miałem garść jedzenia i wrzucałem ją do ust. Po prostu cały czas jadłem" - wspominał w rozmowie z ABC News.

Niewątpliwy wpływ na utratę przez niego wagi miała też wygrana z alkoholizmem. Po 30 latach życia z nałogiem aktor pozostaje w trzeźwości od 2007 roku.

John Goodman postanowił też skorzystać z pomocy trenera, który pracował wcześniej z wieloma sportowcami, w tym Sereną Williams. Dzięki tej współpracy ostatecznie odstawił alkohol, wykluczył z diety cukier oraz zaczął ćwiczyć 6 razy w tygodniu. Jak powiedział Goodman, jego sukces polegał na utrzymaniu konsekwencji. Decyzja o zmianie stylu życia przyniosła znakomite efekty, a aktor teraz cieszy się lepszym zdrowiem i samopoczuciem.

"W starych czasach brałem trzy miesiące przerwy, traciłem 60 lub 70 funtów, a potem nagradzałem się sześciopakiem Bud'a albo czymś innym i wracałem do starych nawyków" - powiedział People John Goodman.

"Tym razem chciałem robić to powoli, ruszać się, ćwiczyć. Dochodzę do wieku, w którym nie mogę sobie pozwolić na siedzenie w miejscu. I daje mi to energię do pracy, bo praca jest bardzo wyczerpująca" - dodał.

John Goodman powiedział też, że chce dać dobry przykład, utrzymując niższą wagę - i wydaje się, że dotrzymuje obietnicy. Jednak nie chce dawać ludziom złudnej nadziei, bo waga może wrócić.

"Nie chcę być przykładem dla nikogo, gdy waga wróci z hukiem" - żartował w rozmowie z AARP.

John Goodman
John Goodman kiedyś i dziś
John Goodman
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości