Julia Kamińska 31 lat żyła z ogromnym bólem. "Nauczyłam się to ignorować"

Julia Kamińska
Julia Kamińska
Źródło: MWMEDIA
Julia Kamińska w najnowszej rozmowie z Piotrem Jaconiem otworzyła się na temat zdrowia. Aktorka przyznała, że przez ponad 30 lat żyła z ogromnym bólem i dyskomfortem, przez błędne diagnozy lekarzy. Co jej dolegało?

Julia Kamińska aktorstwo pokochała jeszcze w szkole średniej, jednak nigdy nie ukończyła szkoły teatralnej. W 2007 r. pojawiła się na ekranie w roli Tosi, córki Judyty w serialu "Ja wam pokażę", jednak ogólnopolską rozpoznawalność zyskała w 2008 r., kiedy wcieliła się w główną rolę Uli Cieplak w serialu TVN "BrzydUla".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

MASK SINGER - Kaminska 3 - popr
Julia Kamińska o planach po "BrzydUli"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Julia Kamińska — kariera

Serial cieszył się niesamowitą popularnością, a kariera Julii Kamińskiej zabrała zawrotnego tempa. Ponadto aktorka zaśpiewała własną interpretację piosenki Anny Jantar "Tyle słońca w całym mieście", która stała się czołówką serialu, a także napisała scenariusze do kilku odcinków.

Za rolę Uli Cieplak Julia Kamińska otrzymała wiele nagród. Aktorkę możemy zobaczyć jeszcze w produkcjach takich jak "Wkręceni", "Narzeczony na niby", "Jak zostać gwiazdą" czy "Porady na zdrady 2". Co ciekawe, Julia Kamińska odkryła w sobie również pasję do muzyki.

W 2015 r. założyła zespół Julia i Nieprzyjemni, którego została wokalistką. W czerwcu ubiegłego roku aktorka wydała singiel w duecie ze Skubasem, zapowiadając debiutancką płytę. Jakiś czas temu w rozmowie z Norbertem Żyłą dla cozatydzien.tvn.pl aktorka opowiedziała nieco więcej o pasji do muzyki.

Julia Kamińska zaznaczyła, że jej płyta ukaże się na wiosnę 2024 r.

- Kilka miesięcy temu napisałam tekst — nie do "Granicy", do innej piosenki. Paweł Odoszewski, z którym zaczęłam wtedy współpracę, przeczytał go i bardzo się zdziwił, bo spodziewał się delikatniejszego przekazu. Uznał, że takie pisanie nie skleja się z indie pop. Zaproponował mi inne brzmienie, które z kolei mnie bardzo zdziwiło. Dziś, kiedy wchodzę z Pawłem do studia, nie dziwi mnie już nic i myślę, że jego też nie dziwi żaden tekst, który mu przynoszę. Przekraczaliśmy w twórczości swoje przeróżne granice. Myślę, że to dobrze, bo to daje nam totalną wolność — mówiła.

Julia Kamińska o problemach zdrowotnych

Julia Kamińska trzyma życie prywatne z dala od mediów. Rzadko udziela wywiadów, a jeśli już, dotyczą one jej życia zawodowego. Ostatnio jednak aktorka zrobiła wyjątek i pojawiła się w nowym odcinku "Bez polityki" w TVN 24 GO.

Julia Kamińska w rozmowie z Piotrem Jaconiem wróciła wspomnieniami do smutnych wspomnień. Okazało się, że aktorka przez lata chorowała, przez co wiele dzieci w szkole jej dokuczało. Dopiero po 31 latach została prawidłowo zdiagnozowana.

"Za każdym tak razem tak chyba jest, że jeżeli wyglądem różnimy się od innych ludzi, szczególnie jeżeli jesteśmy dziećmi, no to to zwraca uwagę. Ja na przykład, miałam skórę pokrytą takimi zmianami skórnym, które były zdiagnozowane jako atopowe zapalenie skóry, co było bardzo przykre. Przez to nauczyłam się ignorować ból, bo mnie wiecznie coś bolało i swędziało. Cały czas miałam wysypkę na rękach, na ustach, na powiekach, na szyi i to wiązało się z bardzo dużym dyskomfortem, a ja byłam absolutnie świetna w ignorowaniu tego bólu tego dyskomfortu. Po prostu żyłam sobie, udając, że tego nie ma, a potem kiedy okazało się, że wystarczy wyeliminować jakieś tam produkty, które z jakiegoś powodu nie zostały wykryte przez lekarzy jako alergeny, alergizujące mnie" - powiedziała Julia Kamińska.

Jak się okazało, z bólem żyła przez 31 lat. Dopiero wtedy lekarze zdołali ją poprawnie zdiagnozować

"Ja już byłam dorosłą osobą i dowiedziałam się, że może mnie nie boleć brzuch, że mogę nie mieć wysypki, że może mnie nic nie spędzić i ja do tej pory jeszcze czasami mam takie uczucie zdziwienia, że mnie nic nie boli" - wyznała Julia Kamińska.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości