Justyna Kowalczyk wspomina męża pół roku po jego śmierci. Słowa chwytają za serce

Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk
Źródło: MWMEDIA
W maju 2023 roku na jaw wyszła tragiczna informacja. Znany alpinista, mąż Justyny Kowalczyk-Tekieli, Kacper Tekieli, zginął w lawinie tuż po zdobyciu szczytu góry Jungfrau w Szwajcarii. Niedawno sportsmenka opublikowała post w mediach społecznościowych upamiętniający mężczyznę. Trudno powstrzymać wzruszenie.

Kacper Tekieli miał 38 lat. Zostawił ukochaną żonę i dwuletniego synka, Hugo. Justyna Kowalczyk-Tekieli w jednym z wpisów w mediach społecznościowych zaznaczyła, że choć w obliczu tej tragedii czasami nie ma siły na podstawowe czynności, postara się zrobić wszystko, by jej syn widział mamę uśmiechniętą i kolekcjonował dobre wspomnienia. Sportsmenka systematycznie jednak wspomina o tragicznie zmarłym mężu. Niedawno opublikowała post informując, że to już 6 miesięcy od dramatu, który rozegrał się w szwajcarskich górach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

ODESZLI_POLSKA_2023
Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Justyna Kowalczyk-Tekieli wspomina ukochanego męża

Justyna Kowalczyk-Tekieli od śmierci męża co jakiś czas publikuje posty na Instagramie i Facebooku. Wpisy dotyczą głównie jej kolejnych podróży z synem, wspinaczki po górach i pokazywania świata małemu Hugo. Systematycznie jednak wspomina też o tęsknocie za ukochanym mężem. Jeden z ostatnich wpisów sprawił, że wielu internautów ponownie przypomniało sobie z jak wielką trauma i stratą musi mierzyć się sportowczyni.

"Pół roku. Brakuje go w każdym oddechu" - napisała Justyna Kowalczyk-Tekieli pod zdjęciem męża.

W kilka chwil wsparcie w trudnych chwilach pokazały tysiące osób. Choć możliwość dodania komentarzy jest zablokowana, w kilka minut od opublikowania fotografii kilka tysięcy osób dodało do niej serduszka.

Justyna Kowalczyk-Tekieli na pogrzebie męża zdecydowała się na niezwykły gest

Tuż po pogrzebie Kacpra Tekielego, Justyna Kowalczyk-Tekieli opublikowała w mediach społecznościowych część mowy pożegnalnej, którą chciała wygłosić. To właśnie w niej wyznała, że zamierza iść przez życie w taki sposób, by jej syn był szczęśliwy i wiedział, jak wyjątkowym człowiekiem był tragicznie zmarły alpinista.

"Nie będę mówić do Kacpra, bo my żeśmy sobie wszystko mówili. Dziwne to jak na sytuację, ale ja wiem wszystko, co chciał mi powiedzieć. On też, jeśli miał ten ułamek sekundy, by zrozumieć, co się dzieje, wiedział, że odchodzi bardzo kochany. Będę więc mówić o nim do was. Ostatnią karkołomną wspinaczkę Kacper miał zrobić 07.09.2021 w Krakowie. Kilka dni wcześniej urodził się Hugo. Miał okazję przytulić się do naszego chłopczyka, do mnie nie. Przepisy antycovidowe. Przyjeżdżał do szpitala każdego kolejnego dnia, stał pod balkonem i z czwartego piętra rozmawiałam z nim przez telefon. Bardzo mu uwierało to, że nie mógł mnie przytulić, podziękować. Bardzo. Kacper, jak Kacper, wysłał mi po kilku dniach sms, że dziś się do mnie będzie wspinał. Budynek otynkowany, czwarte piętro. Trochę średnio. Na szczęście w ciągu pół godziny otrzymałam również wiadomość, że możemy wyjść ze szpitala. Ostatnią jego karkołomną wspinaczką była Direttissima na Mięguszu. Przebiegł ją wręcz. Nie myślcie, że to był szczyt jego możliwości - wysłał w tym czasie do mnie z 10 smsów. Wrócił do domu nieswój. Niby sukces, ale przytulił się i powiedział, że już tak nie chce. To było ponad dwa lata temu. Uwierało mu to trochę, ale przez te ostatnie dwa lata więcej razy się wycofywał, niż robił, co zaplanował. Zmienił się. Wolał ze mną biegać częściej. Wyjść z Hugotkiem przerzucać kamyczki. Cieszyło mnie to w duchu, choć teraz myślę, że może lepiej by było, gdyby pozostał przy tych karkołomnych wyczynach, bo wtedy czekał zawsze na warunki idealne itd. Nie zginąłby na Gubałówce swoich umiejętności. Ba, nawet by nie pomyślał, by tam pójść. Przecież byłam tam w szóstym miesiącu ciąży" - mówiła.

Później Justyna Kowalczyk-Tekieli wróciła pamięcią do przygotowań przed ostatnią, jak się później okazało, tragiczną w skutkach wyprawą.

"Kacper był świetnie przygotowany do swojego projektu: doskonały fizycznie, doskonały merytorycznie. O profesjonalizmie coś tam wiem i podziwiałam ten profesjonalizm kacprowy z zapartym tchem. Wydawał się ten projekt idealny dla niego. Mogliśmy być z nim (nie chciał się rozstawać na dłużej niż tydzień, stąd decyzja o zaprzestaniu wyjazdów w Himalaje). Będziemy wspierać, jak umiemy. Będzie wychodzić na te czterotysięczniki normalnymi drogami. Bez stresu i napinki. Bez żadnych rekordów, o których gdzieś niedawno słyszałam. Przecież on Uelgo Stecka uwielbiał, uważał za półboga. Nie śmiałby myśleć, by być szybszym od niego. Tylko śniegu było tej wiosny znacznie więcej niż wcześniej. Decyzja o zmianie planu była bliska. Miałam zaplanowany wcześniej wylot do Polski na kilka dni. Więc Kacper wymyślił, że jeszcze spróbuje kilka tych łatwych szczytów zdobyć, na trudniejsze z mocnymi szczelinami itd. poumawiał się z innymi ludźmi, żeby nie iść samemu. Już mu nie pomogą. Tatuś odbierał mnie i Hugotka z lotniska w Balicach. Gdy dojeżdżaliśmy do Kasiny, Kacper najpewniej odszedł. Wiedział, że jestem w najbezpieczniejszym miejscu. Pewnie takich małych niecek nawianych śniegiem, jak ta, która spowodowała wypadek, minął w swoim życiu dziesiątki, nieświadomy zagrożenia" - dodała.

Justyna Kowalczyk-Tekieli podziękowała też tym, którzy szybko zareagowali na jej prośby o kontakt i pomoc, oraz zorganizowali jej ostatnie spotkanie i umożliwili pożegnanie z mężem.

"Chłopaki, to, że rzuciliście wszystko na kilka godzin po tym, jak wszczęłam alarm i ruszyliście autem do Szwajcarii, to największe człowieczeństwo, jakie mnie w życiu spotkało. Kacper zrobiłby dla was dokładnie to samo! A gdy on pakowałbym plecak ze szpejem, ja na szybko wrzucałabym do torby pieluchy i mleko, bo na pewno nie zostawiłabym go samego w takiej sytuacji. Bez względu na wszystkie plany. Dziękuję, że wszystko załatwiliście za mnie już na miejscu, gdy Kacperka odnaleziono. Byłam żoną najwspanialszego człowieka na świecie, który był ALPINISTĄ. Choć sama gór się boję (trójkowe trudności to granica mojego komfortu), to starałam się go ze wszystkich sił wspierać. Na tym moim zdaniem polega miłość. A on nie byłby taki fantastyczny, gdyby nie góry. Doceniam, że mogłam się z Nim pożegnać. Nie każda żona alpinisty ma taką możliwość. Wyjście od niego i zamknięcie za sobą na zawsze drzwi, to najtrudniejsza rzecz, jak mnie w życiu spotkała" - mówiła.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas także znaleźć na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości