Karol III nie chciał, by Meghan Markle przyjechała do Balmoral? "Nie byłaby mile widziana"

Król Karol III, Meghan Markle
Król Karol nie chciał by Meghan Markle była przy królowej w jej ostatnich chwilach?
Źródło: Getty Images
Królowa Elżbieta II zmarła w posiadłości w Balmoral 8 września 2022 roku. W ostatnich chwilach u jej boku stali najbliżsi. Zabrakło wśród nich Meghan Markle oraz księżnej Kate. Jak donoszą media, Król Karol III jasno powiedział, że żona księcia Harry’ego nie byłaby mile widziana.

Śmierć królowej Elżbiety II była dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem. Zaledwie dwa dni przed tragicznym dniem wypełniała jeszcze swoje obowiązki i uczestniczyła w spotkaniu z premier Wielkiej Brytanii. 8 września w mediach pojawiło się oświadczenie Pałacu Buckingham. Lekarze mieli być zaniepokojeni pogarszającym się stanem zdrowia monarchini. Od tego momentu niemal cała rodzina królewska w pośpiechu zbierała się w zamku w Balmoral. 

Dlaczego Meghan Markle nie było przy królowej Elżbiecie w chwili śmierci?

Nieobecność księżnej Kate i Meghan Markle w posiadłości w Balmoral wzbudziła ogromne zainteresowanie mediów. Służby prasowe księżnej Kate przekazały w oświadczeniu, że żona księcia Williama musiała sprawować opiekę nad dziećmi. Nieobecność Meghan Markle do tej pory nie była wytłumaczona. 

Książę Harry podobnie jak jego starszy brat, do posiadłości w Balmoral udał się bez żony. Według doniesień "The Sun" Meghan Markle miała towarzyszyć ukochanemu w tych trudnych chwilach, jednak decyzją nowego następcy tronu, nie mogła pożegnać się z królową. 

"Karol powiedział Harry'emu, że Meghan nie powinna przyjeżdżać do Balmoral w tak bardzo smutnym czasie. Wskazano mu, że Kate nie jedzie i że grono żałobników naprawdę powinno ograniczać się do najbliższej rodziny. Karol bardzo jasno dał do zrozumienia, że Meghan nie byłaby mile widziana" - podaje portal. 

Meghan Markle nie mogła pożegnać się z królową? 

Historia Meghan Markle i księcia Harry’ego wciąż wzbudza wiele emocji. Jak podaje "The Telegraph" rodzina królewska wciąż ma wiele niewyjaśnionych zaszłości. Według portalu książę Harry nie znalazł się nawet wśród pierwszych osób, które zostały poinformowane o śmierci królowej. 

Choć spekulacje na ten temat mnożą się z każdą godziną, król Karol III w swoim pierwszym orędziu nawiązał do księcia Harry’ego i Meghan Markle twierdząc, że nie ma obecnie między nikim złej krwi. 

"Polegam na miłości mojej ukochanej żony Camilli. Wiem, że wprowadzi do swojej nowej roli stabilność i zdecydowanie, obowiązkowość, które tak bardzo kocham. (...) Dzisiaj czynię Williama księciem Walii, kraju, którego tytuł z tak wielkim przywilejem nosiłem przez tak długą część mojego życia. Z Katherine u jego boku, nasi nowi książę i księżna Walii będą dalej inspirować i prowadzić naszą rozmowę po to, żeby dojść do tego punktu, gdzie można faktycznie zapewnić najlepsze wsparcie i pomoc. Chciałbym również wyrazić swoją miłość do Harry'ego i Meghan, gdy dalej budują oni swoje życie za granicą" - powiedział.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości