Karol III szuka zaufanego pracownika. Pensja zdumiewa

Król Karol III
Król Karol III
Źródło: Getty Images Europe
Brytyjska rodzina królewska wydała ogłoszenie o poszukiwaniu nowego pracownika, który miałby obsługiwać królewską linię telefoniczną. "Royalsi" przedstawili długą listę wymagań i zdradzili, jakie proponują wynagrodzenie. Nie jest ono zbyt wysokie...

Karol III od ponad roku jest głową brytyjskiej monarchii. Król jeszcze przed śmiercią swojej matki Elżbiety II zapowiadał, że jego zdaniem rodzina królewska musi przejść przez spore zmiany. Tuż po objęciu władzy monarcha zaczął wprowadzać swój plan modernizacji w życie i skupił się głównie na dworskich wydatkach. Karol III od dawna bowiem chciał, by Windsorowie byli bardziej ekonomiczni. Teraz okazało się, że szuka nowego pracownika.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Film Royalsi
Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Król Karol III szuka pracownika

Król Karol III szuka nowego pracownika, o czym poinformowano na stronie Royal Household, gdzie też pojawiło się stosowne ogłoszenie. Rodzina królewska poszukuje kogoś, kto będzie obsługiwał ich prywatną linię telefoniczną i przekazywał połączenia między rezydencjami poszczególnych członków rodu Windsorów.

Chociaż taka praca wielu może wydawać się bardzo lekką, w rzeczywistości jest dość wymagająca. W statystycznym tygodniu bowiem "royalsi" wykonują do siebie bowiem... aż 40 tysięcy połączeń. Osoba odpowiedzialna za królewską linię telefoniczną pracuje w godzinach od 8 rano do 22 i nie tylko w dni robocze. Każdy, kto chce aplikować na takie stanowisko, musi się liczyć z tym, że będzie musiał poświęcić dwa weekendy w każdym miesiącu na wykonywanie swoich obowiązków.

Król szuka kogoś, kto będzie dyskretny, ale jednocześnie też bardzo zaangażuje się w swoją pracę. Z ogłoszenia dowiadujemy się, że najchętniej będą przyjmowane zgłoszenia od osób, które pracowały już w centrali telefonicznej lub na recepcji. Mile widziana jest także podstawowa wiedza informatyczna.

Na jakie zarobki może liczyć przyszły pracownik Karola III?

Poznaliśmy już obowiązki i wymagania względem nowego pracownika monarchii, a jak jest z zarobkami? Brytyjskie media nie mają wątpliwości, że Karol III wciąż bardzo tnie koszty nie tylko względem członków swojej rodziny...

Król oferuje bowiem swojemu przyszłemu pracownikowi wypłatę w wysokości dwóch tysięcy funtów miesięcznie. Dla Polaków może wydawać się to sporą sumą, jednak w Wielkiej Brytanii minimalna krajowa opiewa na niemal identyczną kwotę. Średnia pensja mieszkańców Londynu to natomiast około czterech tysięcy funtów. To niemalże dwa razy więcej, niż zaproponowała rodzina królewska.

Mimo wszystko "royalsi" zapewniają, że ich przyszły pracownik będzie mógł liczyć na dodatkowe udogodnienia w postaci między innymi dodatku emerytalnego czy bezpłatnego lunchu w czasie pracy.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości