Katarzyna Dowbor opowiedziała o walce z nieuleczalną chorobą. Zmaga się z nią od lat

Autor:
Norbert
Żyła
Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor od wielu lat występuje w telewizji i jest uznawana za jedną z ikon w swoim fachu. Mało kto jednak wiedział, że gwiazda zmaga się z nieuleczalną chorobą. W jednym z ostatnich wywiadów opowiedziała o tym jak schorzenie wpływa na jej codzienne życie. Nie jest łatwo.

Katarzyna Dowbor to znana polska dziennikarka i prezenterka. Mimo zawodowego sukcesu życie prywatne przyniosło jej wiele wyzwań. Jest matką dwójki dzieci: syna Macieja, który także związany jest z branżą rozrywkową oraz córki Marii, urodzonej w 1999 roku. Katarzyna Dowbor trzy razy wychodziła za mąż, jednak ostatecznie zdecydowała się na życie jako singielka.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Dorota Gardias o chorobie nowotworowej
Dorota Gardias o chorobie nowotworowej W 2021 roku Dorota Gardias otrzymała szokującą diagnozę - nowotwór piersi. Prezenterka poddała się zabiegowi i pokonała chorobę. W rozmowie z cozatydzien.tvn.pl Dorota Gardias ujawnia, czy wciąż towarzyszy jej strach. Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Katarzyna Dowbor opowiedziała o życiu z chorobą

Niewiele osób wie, że Katarzyna Dowbor od wielu lat zmaga się z nieuleczalną chorobą, która znacząco wpłynęła na życie dziennikarki. Warto dodać, że choroba Gravesa-Basedowa to autoimmunologiczna choroba tarczycy, charakteryzująca się nadmiernym wydzielaniem hormonów tego narządu. Główne objawy to powiększenie tarczycy, oczopląs i zmiany skórne. Leczenie może obejmować leki przeciwtarczycowe, beta-blokery, radioterapię z jodem radioaktywnym lub chirurgię.

Katarzyna Dowbor jakiś czas temu udzieliła wywiadu serwisowi plejada.pl, w którym opowiedziała o swojej walce z chorobą. Gwiazda nie ukrywa, że schorzenie bardzo utrudnia jej życie. Zdradziła przy okazji, jak w jej przypadku wyglądało leczenie.

"Mam chorobę Gravesa-Basedowa, która powodowała u mnie wytrzeszcz. I to nie obu oczu, tylko jednego, więc było to problematyczne. Potem był taki etap, że musiałam brać sterydy, po których moja twarz wyglądała bardzo źle: robiła się duża, księżycowa" - powiedziała w rozmowie z serwisem gwiazda.

Mama Katarzyny Dowbor trafiła do szpitala

Ze zdrowotnymi problemami boryka się również mama Katarzyny Dowbor, a babcia Macieja Dowbora. W związku z powyższymi pani Krystyna musiała przejść operację. Prezenterka jakiś czas temu przyjęła do swojego domu dziewięćdziesięciolatkę, gdy jej stan zdrowia nie pozwalał już na samodzielne mieszkanie. Katarzyna Dowbor opowiedziała o stanie zdrowia swojej rodzicielki w rozmowie z "Faktem".

"Radzi sobie dobrze, jest bardzo sprawna intelektualnie i to jest fajne. Natomiast od kilku lat ma problemy z poruszaniem. Kiedyś się wywróciła i trochę poobijała. Wraz z bratem stwierdziliśmy, że nie powinna mieszkać już sama. Trudno znaleźć kogoś do opieki, kto mógłby z mamą mieszkać, a my nie moglibyśmy takiej osobie zaufać. Uznaliśmy więc, że lepiej będzie, gdy mama przeprowadzi się do mnie" - opowiadała dziennikarka.

Niedawno okazało się, że mama Katarzyny Dowbor potrzebowała hospitalizacji. Jej córka poinformowała o tym na Instagramie. Gwiazda zamieściła zdjęcie z rodzicielką i zdradziła, że jej rodzicielka jest już po operacji. Podziękowała również lekarzom.

"Jak cudownie spotkać lekarza z powołania. Doktor Magdalena Kochman ze Szpitala Bielańskiego z wielką kulturą, taktem i zaangażowaniem zajęła się moją mamą. Mama jest już po operacji… w super formie! Troska Pani doktor naprawdę mnie wzruszyła! Oby więcej takich ludzi wokół nas. Może to trochę banalne, ale kochajmy się i szanujmy nawzajem, bo dobro wraca" - napisała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości