Katarzyna Grochola powiedziała o śmierci. "Uregulowałam wszystkie sprawy"

Katarzyna Grochola
Katarzyna Grochola
Źródło: MWMEDIA
Katarzyna Grochola to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych i lubianych polskich pisarek. Od pewnego czasu w mediach znów jest głośno o jej problemach zdrowotnych. Autorka niedawno zdecydowała się na szczery wywiad, w którym poruszyła temat choroby i śmierci. Jak przyznaje, zdecydowała się na uregulowanie wszystkich spraw i przygotowanie rodziny na każdą ewentualność.

Katarzyna Grochola urodziła się 18 lipca 1957 roku. Jest uznawana za jedną z najpoczytniejszych pisarek współczesnych. Jej książki sprzedały się w nakładzie ponad czterech milionów egzemplarzy. Ekranizacje "Ja wam pokażę!" i "Nigdy w życiu!" mimo upływu lat są jednymi z najbardziej lubianych produkcji komediowych w kraju.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

25112023_MAMTALENT_SZELAGOWSKA_NASTOLATKA
Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Katarzyna Grochola o diagnozie sprzed lat

Jakiś czas temu Katarzyna Grochola zdecydowała się na szczery wywiad, w którym zmierzyła się z demonami przeszłości. Postanowiła też opowiedzieć o walce z nowotworem i chwilach, gdy lekarze informowali, że czekają ja zaledwie kilka miesięcy życia. Informacja o nawrocie choroby, stała się dla niej motywacją do napisania nowej książki.

"Jakoś nie miałam możliwości, żeby przyjąć to wszystko. Ponieważ, jak się dowiedziałam, że mam tego raka płuc, to po pierwsze bardzo chciałam oddać książkę wydawnictwu. [...] Jakoś tak mi się wydawało, że jeśli to ma być moja ostatnia książka, no to już, bo mogę nie wrócić, może się coś stać" - stwierdziła.

Pisarka w podcaście "Lajf noł mejkap" wyjawiła również, że choć jej sytuacja zdrowotna była poważna, nie obawiała się o życie. Chciała jedynie uregulować wszystkie prawne sprawy.

"Martwiłam się o to, że nieustalony testament, że muszę się spotkać ze swoją córką, że pewne rzeczy trzeba ustalić, bo różnie może być. Ale to wszystko jakoś nie było w strachu, tylko w takim odpowiedzialnym traktowaniu rzeczy, która jest poważna. I nie, że ja na pewno umrę [...], tylko w takim 'gdyby się coś zdarzyło" - wyjaśniła.

Katarzyna Grochola porządkuje sprawy. Mówi o testamencie i śmierci

W 2022 roku media obiegła informacja, że Katarzyna Grochola ponownie musi zawalczyć z nierównym przeciwnikiem. Tym razem raka zdiagnozowano w jej płucach. Pisarka postanowiła otworzyć się i opowiedzieć więcej na temat swojego obecnego stanu zdrowia na łamach "Vivy!"

"Gdy miałam 30 lat i dowiedziałam się, że mam pierwszego raka, to nikt — z wyjątkiem moich dwóch przyjaciółek — o tym nie wiedział. Nie wiedzieli moi rodzice, bo byli w dość trudnej sytuacji; nie wiedziała Dorotka, bo miała 6 lat i była za mała na takie wiadomości. Potem gdzieś to podsłuchała i w związku z tym bała się na przykład siadać na kolanach „bo rak wyjdzie z brzucha i zrobi mi krzywdę”. Wtedy mój stan był bardzo poważny, a diagnoza była ostateczna. Pozałatwiałam wszystko, co mogłam pozałatwiać. [...] A teraz jak się dowiedziałam, byłam bardziej spokojna. Założyłam, że trzeba uporządkować do reszty wszystkie sprawy, przekazać różne rzeczy innym. Uregulowałam wszystkie sprawy z Dorotką i z mężem – tak, żeby potem nie było kłopotu. I sobie pomyślałam: jak będzie, tak będzie. Niewiele ode mnie zależy" - powiedziała.

Pisarka przyznała też, że przygotowuje się na różne scenariusze i każdy możliwy stara się uznać za "właściwy".

"Widziałam osoby, które bardzo chciały żyć i umarły. Powtarzały sobie, że wszystko będzie dobrze, a nic nie było dobrze. Biorę pod uwagę, że będzie dobrze, ale też jestem przygotowana na to, co… Hmm, a może cokolwiek będzie, to będzie dobrze?” - dodała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości