Katarzyna Groniec i Olaf Lubaszenko. Jak wyglądała ich relacja?

Autor:
Martyna
Mikołajczyk
Katarzyna Groniec i Olaf Lubaszenko poznali się przy próbach do spektaklu "Metro". Wzięli ślub, ale po 3 latach się rozstali

Choć trwało jedynie 3 lata, małżeństwo Katarzyny Groniec i Olafa Lubaszenki zaczęło się prawdziwą bajką. A w zasadzie spektaklem. Para poznała się bowiem podczas przygotowań do musicalu "Metro".

Ona - młoda, szalenie utalentowana, idolka młodzieży. On - rozpoznawalny w branży, z pierwszymi sukcesami na koncie. Poznali się, gdy Katarzyna Groniec zaczynała pracę nad główną rolą w teatrze Buffo. Los chciał, że Olafa Lubaszenkę również obsadzono w musicalu.

Ciąg dalszy tekstu pod materiałem wideo.

Aktorzy "Pokusy" o swoich rolach. Helena Englert, Piotr Stramowski, Klaudia El Dursi
Aktorzy "Pokusy" o swoich rolach. Helena Englert, Piotr Stramowski, Klaudia El Dursi Źródło: "Co Za Tydzień"

Katarzyna Groniec i Olaf Lubaszenko - historia miłości

Jeden z grupowych utworów musicalu "Metro" brzmi: "w podziemiach metra potrafimy dotknąć gwiazd". Katarzyna Groniec i Olaf Lubaszenko zapewne tak właśnie się czuli, gdy już na samym początku prób trafił ich oboje strzał Amora. W branży plotkowano, że aktor zupełnie stracił głowę. Z domu rodzinnego wyprowadził się już w wieku 17. lat i od dłuższego czasu pragnął mieć kogoś, do kogo będzie mógł wracać.

Wszystko potoczyło się w szalonym tempie. Rok po premierze aktorzy stanęli na ślubnym kobiercu. Ona miała 20, on 24 lata. Po kilku miesiącach Katarzyna Groniec zaszła w ciążę. Na świat przyszła dziewczynka, Marianna.

Olaf Lubaszenko i Katarzyna Groniec - rozstanie i rozwód

Po latach Katarzyna Groniec wyznała, że nie była gotowa na tak poważny krok, jakim było założenie rodziny. W wywiadzie dla "Vivy" wyjaśniła, że to właśnie ona wniosła pozew o rozwód i postanowiła ułożyć swoje życie na nowo. Aktorka dodała także, że dziś marzy o związku opartym na przyjaźni.

"Nie byłam gotowa na macierzyństwo. Byłam przestraszona. Bałam się, że wszystko będę robić źle. Żyłam w epoce mitu, że czułe serce dobrej matki zawsze rozpozna potrzeby dziecka. A moje serce jakoś nie nadążało za tym, czego Mania ode mnie chce. Nie rozumiałam, dlaczego ona ciągle płacze. Jest głodna, ma kolkę, coś ją boli? Upłynęło kilka miesięcy, zanim 'nauczyłam się' mojego dziecka. Było ciężko. Tym bardziej że moje macierzyństwo właściwie od początku było samodzielne. [...] Takie szalone uczucia pojawiają się szybko i jeszcze szybciej znikają. Byliśmy za młodzi, takie życiowe zielone szczypiorki"- mówiła.

Aktor postawił na rozwój kariery. Większość czasu Olaf Lubaszenko spędzał na planach filmowych. Po latach przyznał, że nie rozumie kobiet i nigdy nie potrafił dojść z nimi do porozumienia.

"Kobiety oczekiwały ode mnie czegoś innego, niż mogłem im zaoferować. To wielka sztuka wyczuwać czyjeś oczekiwania, wychodzić im naprzeciw i starać się przynajmniej częściowo je zaspokajać. Ja tego na pewno nie umiem" - powiedział w rozmowie z "Echem Dnia".

Marianna Linde - córka Katarzyny Groniec i Olafa Lubaszenki

Marianna Linde obchodzi w tym roku 30. urodziny. Na co dzień posługuje się nazwiskiem, które przyjęła po dziadku. Córka Katarzyny Groniec i Olafa Lubaszenki odziedziczyła po rodzicach miłość do aktorstwa. Skończyła Wydział Aktorski Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Dotąd zagrała między innymi w serialu "Zakochani po uszy", występuje też w Operze Krakowskiej, gdzie gra główną rolę w spektaklu "Joanna d'Arc".

Niedawno, przy okazji jubileuszu 20-lecia powstania musicalu "Metro" Marianna Linde po raz pierwszy mogła zobaczyć rodziców razem na scenie.

"Córka nie miała okazji widzieć w całości naszego musicalu. Jak się rodziła, "Metro' już schodziło z afisza z naszą obsadą…" - tłumaczyła Katarzyna Groniec.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości