Katarzyna Zielińska w żałobie. Nie żyje 4-letni Wiktor. "Lataj motylu"

Katarzyna Zielińska
Katarzyna Zielińska
Źródło: MWMEDIA
Katarzyna Zielińska podzieliła się z fanami smutnymi informacjami. Aktorka jest bowiem w żałobie. Gwiazda w ostatnim czasie bardzo zaangażowała się w pomoc i leczenie 4-letniego Wiktora, którego nazywała swoim przyjacielem. Niestety chłopiec zmarł.

Katarzyna Zielińska to słynna polska aktorka, a prywatnie także mama dwójki dzieci. Aktorka często angażuje się w akcje charytatywne, a od dłuższego czasu aktywnie wspierała 4-letniego Wiktora Ratajczaka, który walczył z rakiem. Gwiazda zaprzyjaźniła się z chłopcem, który stał się częścią jej życia.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Katarzyna Zielińska pożegnała zmarłego 4-latka

Wiktor Ratajczak zmarł w piątek 12 kwietnia 2024 roku w wieku 4 lat, o czym poinformowali jego rodzice na stronie, na której zbierali na jego leczenie. Niedługo potem osobisty post na Instagramie zamieściła Katarzyna Zielińska. We wzruszających słowach pożegnała chłopca.

"List do mojego przyjaciela na zawsze. Wiktorku… Zostawiłeś nam tyle miłości, każdemu z nas pokazałeś, co to znaczy tak naprawdę cieszyć się każdym dniem, każdą chwilą i odleciałeś motylku piękny. Wiesz co? Ja musiałam cię spotkać na swojej drodze. To nie przypadek. Tyle fajnego daliśmy sobie wzajemnie. Ja jestem najdumniejszą twoją ciocią. Zawsze będę" - napisała aktorka.

Na koniec aktorka wspomniała o "bransoletkach-przyjaźni", które jakiś czas temu wymieniła z Wiktorem Ratajczakiem. Katarzyna Zielińska obiecała, że będzie nosić pamiątkę po zmarłym chłopcu.

"Nigdy nie narzekałeś. Nigdy. Dawałeś, a nie brałeś. Rozdawałeś miłość. Wiesz, jestem pewna, że życie to tylko przystanek kolorowy motylu. Dziękuję ci, że dane nam było się poznać. Plasterki z psim patrolem obiecuję przyklejać. Kolorowa bransoletka od ciebie będzie mi przypominać, co jest tak naprawdę w życiu ważne. Lataj kolorowy motylu. I ochraniaj tam z góry twoich najwspanialszych rodziców na świecie i twojego braciszka Wojtusia. Do zobaczenia! [...] Twoja ciocia Kasia. Żeby było jasne. Na zawsze" - zakończyła.

Katarzyna Zielińska pożegnała przyjaciela
Katarzyna Zielińska pożegnała przyjaciela
Źródło: screen ig

Katarzyna Zielińska zaangażowała się w leczenie chorego Wiktora Ratajczaka

Wiktor Ratajczak chorował na hepatoblastomę, czyli jedną z odmian nowotworu złośliwego wątroby. Rodzice chłopca usłyszeli druzgoczącą diagnozę w październiku 2021 roku i od razu podjęli walkę o zdrowie i życie syna. Chłopczyk przeszedł ponad 30 cykli chemioterapii, kilka biopsji i siedem razy musiał być operowany. Leczenie 4-latka wymagało ogromnych pokładów pieniędzy. Rodzice Wiktora Ratajczaka potrzebowali zebrać aż 2 miliony złotych po to, by ich synek mógł kontynuować terapię w Stanach Zjednoczonych. Założyli więc zbiórkę, w którą niedługo później zaangażowała się Katarzyna Zielińska.

"Chcę bardzo wesprzeć Wiktora. Wierzę, że się uda"  mówiła jeszcze w tamtym roku na InstaStories.

Katarzyna Zielińska utrzymywała z chłopcem i jego rodziną stały kontakt. Poleciała nawet do Bostonu, by towarzyszyć Wiktorowi Ratajczykowi.

"Trudno mi opisać, dlaczego to robię. Serce moje tak czuje. Po prostu. I dowiozę tę zbiórkę dla mojego nowego przyjaciela. Nadajemy z Wiktorem na tych samych falach. Pokochałam go od pierwszego wejrzenia. Myślę, że nie ma przypadków" — przyznała jakiś czas temu w rozmowie z Plejadą.

Katarzyna Zielińska pożegnała przyjaciela
Katarzyna Zielińska pożegnała przyjaciela
Źródło: screen ig

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości