Kate Middleton o reakcji syna na śmierć królowej Elżbiety. Wzruszające słowa księcia Louisa

Kate Middleton
Kate Middleton powiedziała dzieciom o śmierci Elżbiety II. Jaka była ich reakcja?
Źródło: Getty Images
Od 8 września oczy całego świata skierowane są na brytyjską rodzinę królewską. Po 70. latach panowania zmarła królowa Elżbieta II. Kate Middleton wraz z księciem Williamem, księciem Harrym i Meghan Markle spotkali się z poddanymi przed Zamkiem w Windsorze. To właśnie im księżna miała opowiedzieć, jak jej dzieci zareagowały na wieść o śmierci babci.

Po śmierci królowej Elżbiety II rozpoczęła się operacja "London Bridge", która dokładnie opisuje każdy dzień do pogrzebu monarchini. Jednym z zadań brytyjskiej rodziny królewskiej jest spotkanie z żałobnikami, sympatykami królowej i poddanymi. Księżna Kate zdecydowała się na szczerość i opowiedziała tłumnie zgromadzonym, jak dzieci zareagowały na wiadomość o śmierci ukochanej prababci. 

Księżna Kate powiedziała dzieciom o śmierci Elżbiety II 

Jak podaje Daily Mail, grupa osób, która przyszły złożyć kwiaty i oddać hołd królowej mogła porozmawiać przez kilka minut z Kate Middleton. Banira Ranow udzieliła portalowi wywiadu i powiedziała, że żona księcia Williama opowiedziała zebranym o tym, jak dzieci zareagowały na śmierć monarchini. 

Najmłodszy z potomków Kate i Williama - Louis - miał powiedzieć: "przynajmniej teraz babunia jest z dziadkiem". Podczas spotkania z zebranymi przyszła królowa miała z trudem powstrzymywać łzy. 

Książę William oddał hołd królowej Elżbiecie II

Śmierć królowej Elżbiety II była dla wszystkich niespodziewanym ciosem. Książę William, który jest po królu Karolu kolejny do objęcia tronu, pożegnał królową, swoją babcię w poruszających słowach. 

"W czwartek świat stracił niesamowitą liderkę, której poświęcenie dla kraju było absolutne. (...) Ja straciłem babcię i opłakuję jej stratę, a jednocześnie czuję się niesamowicie wdzięczny - napisał syn Karola III, książę Walii. Jak podkreślił, miał okazję aż do wejścia w piątą dekadę swojego życia korzystać z mądrości i wsparcia królowej, a jego dzieci spędzały z nią wakacje, które pozostaną w ich wspomnieniach na zawsze. (...) Była przy mnie w najszczęśliwszych momentach. Była też przy mnie w najsmutniejszych dniach swojego życia. Wiedziałem, że ten dzień nadejdzie, ale potrzeba czasu, aż poczuję, że naprawdę żyję już bez babci. (...) Moja babcia stwierdziła kiedyś, że żal to cena, którą płacimy za miłość. Cały smutek, jaki będziemy czuć w nadchodzących tygodniach będzie świadectwem miłości, jaką czuliśmy do naszej niezwykłej Królowej. Uczczę jej pamięć, wspierając mojego ojca - króla - w każdy możliwy sposób" - napisał książę William w oświadczeniu.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości