Król Karol III mierzy się z poważnym problemem. Wszystko przez księcia Williama. "Karol się wściekł"

Król Karol III
Król Karol III mierzy się z problemem. Będzie musiał zapłacić
Źródło: Getty Images
Król Karol III w końcu doczekał się swojego panowania. Wydawać by się mogło, że monarcha ma same przywileje. To nie do końca jest prawdą. Okazało się, że król chce spędzić wakacje w posiadłości, która należy teraz do jego syna Williama. Książę jednak żąda opłaty. Karol III nie zareagował na to zbyt dobrze.

Choć brytyjska rodzina królewska ma wiele tajemnic, to wakacyjne plany króla Karola III są jawne. Monarcha uda się do zamku Balmoral, który znajduje się w Szkocji, a następnie wybierze się do Walii do Llwynywermod. Tutaj pojawił się haczyk, bo pierwsza posiadłość jest własnością rodziny królewskiej, ale za drugą król będzie musiał zapłacić. Nie ma znaczenia, że nieruchomość jest zarządzana przez jego najbliższą rodzinę.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Tajemnice Produkcji #12 Kulisy filmu "Sami swoi. Początek". Stuletnie stroje i charakteryzacja aktorów
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Karol III musi zapłacić za pobyt w posiadłości księcia Williama

Karola III dopadły przyziemne problemy. Ciekawe jest to, że początkowo posiadłość w Llwynywermod była jego własnością. Jeszcze jako książę otrzymał ją w 2007 roku. Za inwestycję trzeba było zapłacić aż 1,2 mln funtów. Nieruchomość jest cenna z uwagi na m.in. okolice. Budynek znajduje się w pobliżu parku narodowego, są w nim trzy sypialnie. Na terenie posiadłości jest stodoła, a dookoła rozciąga się 192 akrów ziemi. Król mówił o tym miejscu, że jest "darem z niebios". Nic dziwnego, że zapragnął spędzić tam urlop.

Właściciel posiadłości zmienił się po śmierci królowej Elżbiety II. Teraz zarządza nią książę William. Starszy syn Karola III uznał, że chciałby udostępniać budynek, aby mógł na siebie zarabiać. Wynajem zacznie się we wrześniu. Informator "Mail On Sunday" przekazał, że książę poprosił ojca, aby usunął z posiadłości wszystkie prywatne rzeczy. Uzmysłowił mu również, że jeśli będzie chciał wypoczywać w tym miejscu, to będzie to możliwe, ale za odpowiednią opłatą. Karol III nie jest zadowolony z pomysłu syna.

"Karol się wściekł, ale taka była umowa. Oznacza to, że może nadal tam przebywać, ale będzie płacił czynsz księstwu, a przez resztę czasu dom będzie wynajmowany" - przekazał informator "Mail On Sunday".

Majątek Karola III

Jaki majątek ma król? Karol III może pochwalić się flotą samochodów najwyższej klasy, takich jak Rolls-Royce, Bentley, Jaguar czy Aston Martin. Niektóre z tych pojazdów są własnością państwową, podczas gdy inne są jego prywatnymi aktywami. Wiele z tych luksusowych aut zostało podarowanych lub wypożyczonych przez producentów samochodów, którzy widzieli w ich wykorzystaniu przez rodzinę królewską doskonałą reklamę swoich marek. Według szacunków "Guardiana" wartość prywatnych samochodów króla Karola III wynosi około 6,3 miliona funtów.

Syn Elżbiety II uwielbia konie i jest właścicielem imponującej kolekcji koni wyścigowych. Ma w posiadaniu około 70 koni. Ich wartość jest szacowana na co najmniej 27 milionów funtów.

Wszystkich "skarbów" króla nie da się policzyć. Jednak nie jest on najbogatszym monarchą na świecie. Jego majątek plasuje się prawdopodobnie w okolicach dziesiątego miejsca. Pierwszą pozycję zajmuje król Tajlandii Vajiralongkorn, którego majątek jest znacznie większy.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości