Król Karol III zabrał głos w sprawie śmierci Thomasa Kingstona. Ujawniono kulisy tragedii

Thomas Kingston
Thomas Kingston
Źródło: Getty Images
Thomas Kingston nie żyje. 45-letni biznesmen, który w 2019 roku poślubił córkę księcia Michała, został odnaleziony martwy. Lady Gabriella Kingston do tej pory nie zabrała głosu. W jej imieniu wypowiedział się jedynie rzecznik. Niedawno do mediów wyciekły nowe informacje w sprawie. Kilka słów przekazał również sam król Karol III wraz z królową małżonką.

Zaledwie kilka dni temu Thomas Kingston i Lady Gabriella Kingston pojawili się wspólnie na przyjęciu w londyńskim National Gallery. Jak wyznał w jednym z wywiadów przyjaciel pary, nic nie wskazywało na nadchodzą tragedię.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Film Royalsi
Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Thomas Kingston nie żyje. Ujawniono szczegóły tragedii

Thomas Kingston w chwili śmierci miał 45 lat. Na ten moment przyczyny tragedii i data pogrzebu nie są jeszcze znane. W mediach pojawiły się jednak nowe informacje w sprawie. Okazało się bowiem, że mąż Lady Gabrielli Kingston został odnaleziony martwy w posiadłości pary. Wszystko odbywało się w niedzielę 25 lutego 2024 roku w godzinach wieczornych. Około 18:00 brytyjskiego czasu na miejsce przybyła karetka a ratownicy medyczni stwierdzili zgon.

Niecałe pół godziny później wezwano również funkcjonariuszy policji.

"Śmierć nie jest traktowana jako podejrzana, niebawem zostaną przygotowane akta dla koronera" - podano w oświadczeniu policji z Gloucestershire.

Tuż po tym, jak w mediach pojawiły się pierwsze informacje o nagłej i niespodziewanej śmierci Thomasa Kingstona, rzecznik lady Gabrielli wydał oświadczenie.

"Z najgłębszym smutkiem zawiadamiamy o śmierci Thomasa Kingstona, naszego ukochanego męża, syna i brata. Tom był wyjątkowym człowiekiem, który rozświetlił życie wszystkich, którzy go znali. Jego śmierć jest wielkim szokiem dla całej rodziny i prosimy o uszanowanie naszej prywatności, gdy opłakujemy jego śmierć" - czytamy.

Król Karol III i królowa Camilla wydali oświadczenie w sprawie śmierci Thomasa Kingstona

Lady Gabriella Kingston jest spokrewniona z królem Karolem III, jednak zajmuje dopiero 56. miejsce w sukcesji do tronu. Córka księcia Michała ostatni raz była publicznie sfotografowana z mężem 14 lutego 2024 roku podczas obchodów święta literackiego.

Król Karol III szybko dowiedział się o wielkiej tragedii w rodzinie. "Independent" opublikował oświadczenie, w którym przekazano słowa króla i królowej.

"Król i królowa zostali poinformowani o śmierci Tomasza i łączą się z myślami z rodziną oraz wszystkimi, którzy go znali. Również opłakują ukochanego członka rodziny. W szczególności Ich Królewskie Mości przesyłają wyrazy współczucia oraz najszczersze myśli i modlitwy dla Gabrielli i całej rodziny Kingston" - podano.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości