Królowa Camilla pełni obowiązki męża. Wyjawiła jak naprawdę czuje się król

Królowa Camilla
Królowa Camilla
Źródło: Getty Images Europe
Królowa Camilla pojawiła się na otwarciu projektu stworzonego z myślą o doświadczających przemocy rodzinnej. Działalność w tym zakresie jest dla królowej małżonki jednym z publicznych priorytetów. Zdecydowała się uczestniczyć w uroczystości pomimo, że król Karol III zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Królowa Camilla postanowiła kontynuować wykonywanie obowiązków królewskich w normalnym trybie. Wielu zastanawiało się, czy żona króla podejmie wyjątkowe kroki po ogłoszeniu informacji o zbliżającym się zabiegu króla Karola III. Monarcha musi być hospitalizowany ze względu na problemy z prostatą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

czt_07
Marka Guess świętuje 10. rocznicę na polskim rynku
Źródło: "Co Za Tydzień"

Królowa Camilla pełni obowiązki w normalnym trybie

Plany królowej małżonki obejmowały wykonywanie obowiązków poza posiadłością. Mimo ogłoszenia, że król przejdzie rutynową procedurę w związku ze swoim zdrowiem, w czwartek rano 76-letnia królowa odwiedziła Aberdeen Art Gallery w Szkocji. Wcześniej tego samego dnia pałac podkreślił, że sytuacja nie jest poważna i jest to standardowa procedura w przypadku tego rodzaju problemów zdrowotnych.

"Dzień dobry, to była dość mroźna podróż. Przepraszamy, niestety trochę się spóźniliśmy" - miała powiedzieć Camilla Parker-Bowles po przyjeździe na miejsce, według relacji ITV Royals. W odpowiedzi na pytanie lorda porucznika Aberdeenu, dr Davida Camerona, królowa potwierdziła, że stan zdrowia króla jest dobry i, że monarcha nie może się doczekać powrotu do pełnienia obowiązków.

Królowa Camilla otworzyła "bezpieczną przestrzeń"

Podczas wizyty w Aberdeen Art Gallery królowa Camilla otworzyła nową "bezpieczną przestrzeń", wspierającą ofiary przemocy domowej i wykorzystywania seksualnego. Królowa zaangażowana jest również w pomoc tym, którzy podejrzewają, że ktoś doświadcza przemocy domowej. Jak wcześniej zapowiadała, ta działalność stanowi dla niej główny priorytet w ramach obowiązków publicznych.

Ta wizyta była pierwszym publicznym wystąpieniem królowej Camilli od czasu ogłoszenia stanu zdrowia jej męża. Komentatorzy życia rodziny królewskiej są zgodni, że 75-letni król podzielił się swoją diagnozą, aby zwrócić uwagę mężczyzn na konieczność regularnych badań. Ostatnio króla Karola i królową Camillę widziano razem podczas wspólnej podróży do kościoła w niedzielę, niedaleko rezydencji królewskiej Balmoral, jednego z ulubionych miejsc rodziny królewskiej w Szkocji.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości