Niezwykły gest królowej Elżbiety II. Zadbała o to przed śmiercią

Elżbieta II
Królowa Elżbieta II zadbała o losy bliskiej współpracownicy
Źródło: Getty Images
Tematy związane z brytyjską rodziną królewską wciąż nie schodzą z pierwszych stron gazet. Tym razem media donoszą, że Elżbieta II przed śmiercią zadbała o dalszy los jednej z najbliższych współpracownic. Angela Kelly była nie tylko garderobianą, ale również powiernicą monarchini.

Informacja o pogarszającym się stanie zdrowie Elżbiety II wstrząsnęła całym światem. Ludzie z zapartym tchem śledzili informacje, oczekując na najgorsze. W czwartek 8 września ok. godziny 19:30 opuszczono do połowy masztu flagę, która powiewała na Pałacu Buckingham. Tak Brytyjczycy dowiedzieli się o śmierci królowej Elżbiety II.

Elżbieta II nie żyje. Co z jej personelem?

Śmierć głowy brytyjskiej monarchii wiąże się z licznymi zmianami. Choć w planie operacji "London Bridge" sprecyzowano, jak powinny wyglądać najbliższe dni, zagraniczne media nieustannie donoszą o kolejnych wydarzeniach. Wiadomo już, że królem został dotychczas piastujący stanowisko księcia, syn Elżbiety II, Karol III. Media chętnie obserwują, co dzieje się na dworze królewskim i jak wyglądają relacje pomiędzy jej poszczególnymi członkami. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wnukowie Elżbiety II, którzy spotkali się z tłumem oddającym hołd królowej Elżbiecie przed Zamkiem w Windsorze. Od dawna plotkuje się o napiętej atmosferze panującej pomiędzy księciem Williamem i księżną Kate oraz Harrym i Meghan Markle.

Na dworze królewskim zachodzi wiele zmian. Jak donosi "The Mirror" po śmierci brytyjskiego władcy, jego współpracownicy mają co do zasady miesiąc, by znaleźć nowe miejsce pracy. Mogą szukać go poza pałacem, ale również dołączyć do personelu innych członków rodziny. Jak się okazuje, Elżbieta II za życia zadbała o jedną z najbliższych współpracownic. Angela Kelly dołączyła do personelu królowej w 1994 roku jako garderobiana. Po kilku latach kobieta otrzymała więcej obowiązków, stając się jednocześnie powiernicą Elżbiety II. Angela Kelly odpowiadała nie tylko za kostiumy królowej, ale również za dobór biżuterii czy insygniów. Ponadto zaprojektowała słynny żółty komplet, w którym Elżbieta II wystąpiła na ślubie Williama i Kate.

Królowa Elżbieta II. Ślub Williama i Kate, 2011 rok
Królowa Elżbieta II. Ślub Williama i Kate, 2011 rok
Źródło: Getty Images

Elżbieta II zadbała o dalsze losy współpracownicy

Angela Kelly i Elżbieta II były ze sobą w bliskich relacjach, które wykraczały poza obszar zawodowy. Autorka książki o stylu królowej Bethan Holt stwierdziła, że monarchini doceniała nieustępliwy charakter współpracownicy, która nie bała się jej sprzeciwić. W wywiadzie dla "The The Telegraph" Angela Kelly przyznała kiedyś:

"Nie wiem, dlaczego królowa tak mnie polubiła - niczego jej nie ułatwiam! Wydaje mi się, że ceni moje zdanie, ale to zawsze ona podejmuje ostateczną decyzję".

Bethan Holt zasugerowała, że panie zbliżyły się do siebie jeszcze mocniej po śmierci księcia Filipa. Do tego stopnia, że Angela Kelly i królowa spędzały ze sobą każdą wolną chwilę. Ponado garderobiana miała na stałe wprowadzić się na zamek w Windsorze.

Dawna garderobiana pozostała na brytyjskim dworze, jednak nieznane są szczegóły dekretu, umożliwiającego taki wyjątek.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości