Gwiazdy

Zac Efron o operacjach plastycznych i depresji. "Coś się we mnie wtedy wypaliło"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
"Men's Health Magazine"
Zac Efron

Zac Efron w ostatnim wywiadzie odniósł się do plotek dotyczących rzekomych zabiegów medycyny estetycznej, którym miał się poddać. Aktor opowiedział ponadto, jak na jego zdrowiu odbiła się praca na planie jednego z filmów. Rola ratownika okazała się bardzo wymagająca.

Zac Efron to amerykański piosenkarz i aktor, który karierę w wielkim świecie filmu rozpoczął bardzo wcześnie. Mając zaledwie 15 lat, po raz pierwszy wcielił się w rolę Troya Boltona w młodzieżowej serii "High School Musical". Udało mu się zerwać z łatkę młodzieżowej gwiazdy i szturmem zdobył Hollywood. Uznawany jest za jednego z topowych amerykańskim aktorów. Co ciekawe, gwiazdor ma polskie korzenie. Jego pradziadkami byli Nasko Reuben Efron i Dworja Kleszczewska, żydowscy emigranci, którzy urodzili się we wsi Boćki.

Zac Efron ucina plotki o operacjach plastycznych

W zeszłym roku wybuchła afera, której głównym bohaterem był Zac Efron. Aktor wystąpił w nagraniu promującym Earth Day, które zostało opublikowane w serwisie Facebook. Uwagę fanów od razu przykuł dziwny wygląd idola. Zac Efron miał nabrzmiałe policzki i kwadratową szczękę. Internauci stworzyli całą listę zmian, którym uległa twarz aktora, doszukując się w tym ingerencji skalpela i strzykawki. Gwiazdora bronił jego przyjaciel, jasno stwierdzając, że Zac Efron nie poddał się żadnym zabiegom.

W najnowszym wywiadzie aktor odniósł się do zeszłorocznej afery. W rozmowie z dziennikarzem "Men's Health Magazine" przyznał, że jego wygląd był konsekwencją nieszczęśliwego wypadku. Gwiazdor miał rzekomo biegać po domu w samych skarpetkach, poślizgnąć się i uderzyć brodą w kamienną fontannę. Zac Efron stracił przytomność, a gdy się ocknął, okazało się, że doznał groźnego urazu szczęki. Co za tym idzie, wygląd aktora był konsekwencją wzmożonej pracy mięśni żwacza. Plotki o rzekomych operacjach plastycznych dotarły do Zaca Efrona, ten jednak szczególnie się nimi nie przejął.

"Gdybym miał zastanawiać się nad tym, co inni ludzie o mnie pomyślą i przejmować się tym - z całą pewnością nie mógłbym wykonywać tej pracy" - przyznał.

Wierzycie w słowa aktora? Poniżej możecie zobaczyć, jak prezentował się podczas sesji okładkowej.

Zac Efron o depresji

Zac Efron poruszył temat żmudnych przygotowań do jednej z ról. Kilka lat temu pracował na planie filmowej kontynuacji kultowego serialu "Baywatch". Występował tam u boku m.in. Dwayne'a Johnsona. Rola muskularnego sportowca kosztowała Zaca Efrona ogrom wysiłków i wyrzeczeń. Musiał zbudować odpowiednią masę mięśniową, przez co stosował restrykcyjną dietę i spędzał wiele godzin na siłowni.

"Jadłem te same posiłki trzy razy dziennie i przetrenowywałem się. Spałem maksymalnie cztery godziny na dobę, bo wcześnie zaczynaliśmy kręcić. Zacząłem cierpieć na bezsenność i popadłem w dość silną depresję. Coś się we mnie wtedy wypaliło" - wyznał.

Często widzimy aktorów, którzy, aby w pełni oddać charakter odgrywanej postaci, drastycznie chudną bądź tyją. Zac Efron przyznał, że rola ratownika pokazała mu, jak wyczerpującym procesem jest dochodzenie do niej i utrzymanie tej z pozoru perfekcyjnej i pożądanej sylwetki. Aktor podkreślił, że w przyszłości nie chce więcej tak mocno angażować się w przygotowania do roli.

"Wygląd, który miałem w 'Słonecznym patrolu', nie jest naturalny. Musiałem brać silne leki moczopędne, co doprowadziło do skrajnego odwodnienia. Byłem nieszczęśliwy i ciągle zmęczony. Teraz wiem, że nie potrzebuję narażać organizmu na taki wysiłek. Wolę mieć kilka procent więcej tkanki tłuszczowej. Powrót do zdrowia - tak fizycznego, jak psychicznego - zajął mi naprawdę dużo czasu" - dodał.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło:  "Men's Health Magazine"

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości