Gwiazdy

Krystian Wieczorek apeluje do mediów w sprawie żony. "Odważne słowa"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Krystian Wieczorek apeluje do mediów. Sprzeciwia się naruszaniu wizerunku żony

Krystian Wieczorek i aktorka Maria Szafirska są małżeństwem od 2016 roku. Para doczekała się córki Anieli. W mediach pojawia się sporo informacji na ich temat. Aktor sprzeciwia się temu, by w publikacjach podkreślać jedynie to, że jego ukochana jest od niego młodsza. Krystian Wieczorek zwrócił się do mediów. Fani podziwiają jego wypowiedź.

Krystian Wieczorek poślubił Marię Szafirską w 2016 roku. Trzy lata później na świecie pojawiła się ich córka Aniela. Aktor zwrócił uwagę na to, że media skupiają się tylko na kilkunastoletniej różnicy wieku w ich związku. Postanowił w końcu zwrócić się do dziennikarzy i apelować o zmianę narracji.

Agata Kulesza o byłym związku. "Chciałam powiedzieć kobietom, żeby o siebie walczyły"
Agata Kulesza o byłym związku. "Chciałam powiedzieć kobietom, żeby o siebie walczyły" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Krystian Wieczorek apeluje do mediów w sprawie opisywania swojego związku

Krystian Wieczorek za pośrednictwem Instagrama skierował apel do mediów. Wskazał, co przeszkadza mu w publikacjach na temat jego małżeństwa. Podkreślił, że zależy mu na tym, aby nie opisywać jego ukochanej żony przez pryzmat różnicy wieku w ich związku.

Zdając sobie sprawę z karkołomności mojego apelu, chciałbym jednak zwrócić uwagę na niską kreatywność w opisywaniu mojej o 17 lat młodszej żony Marii Wieczorek. Pauperyzacja mediów w sposób widoczny odciska piętno na czytelnikach i odpowiedzialność leży jednak po waszej stronie. Powielanie tego samego przymiotnika z liczebnikiem czyni moją żonę przedmiotem przypisanym i funkcjonującym jedynie w kontekście męża, trochę tam znanego aktora

Aktor wyjaśnił, dlaczego dbanie o wizerunek żony jest dla niego tak ważny. Przypomniał przy okazji, jakie nazwisko nosi jego ukochana.

"Odwołuję się do Waszej inteligencji i empatii. Czy Wy autorzy, chcielibyście być sprowadzani jedynie do liczebnika? Żeby była jasność mamy z żoną jednocześnie dystans do wielu spektakularnych doniesień na nasz temat i naszego ubioru. Ale z drugiej strony, funkcjonujemy oboje w przestrzeni publiczno-artystycznej, gdzie tzw. wizerunek jest i policzalny i ma po prostu w naszym zawodzie znaczenie (to raczej oczywiste). Nie hołdujemy zasadzie, że nie ważne co i jak piszą, byle pisali i nie przekręcali nazwiska. À propos moja żona od 6 lat nazywa się Wieczorek, a nie Szafirska... wiem, to może być trudne. Zatem, żeby nie przedłużać, Maria Wieczorek was ściska i pozdrawia i jej mąż także" - podsumował.

Krystian i Maria Wieczorek chronią swój związek

Internauci zareagowali na wpis Krystiana Wieczorka.

"Panie Krystianie — podziwiam pana za klasę i kulturę" - komentują na Instagramie.

"To odważne słowa, ale dobrze, że pan na to zwrócił uwagę" - czytamy.

"Panie Krystianie.... Cieszę się, że ma pan dystans i trzeźwy osąd... A ponad wszystko, że stać pana na wyważone stanowisko (w jakiejkolwiek sprawie). To jednoznacznie (dla mnie) świadczy o pana wysokim poziomie. Doceniam, szanuję i całym sercem za Wami!" - piszą fani.

Krystian Wieczorek i jego ukochana dbają o prywatność. Rzadko zdradzają fakty na temat swojego małżeństwa. Ich ślub również trzymany był w tajemnicy przed mediami. Była to skromna, ale piękna uroczystość.

"Nie chcieliśmy z Marią, aby nasza uroczystość stała się wydarzeniem medialnym. Gdybyśmy zorganizowali ją w Warszawie, nie mielibyśmy spokoju. A tak zaprosiliśmy na Podlasie tylko najbliższych: rodzinę i garstkę przyjaciół. Nikt nas nie sypnął paparazzim. I było cudownie, spokojnie... Moja żona tego dnia wyglądała wspaniale" - zwierzył się Krystian Wieczorek w wywiadzie z "Party".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości