Krzysztof Baranowski odpiera zarzuty o porzuceniu chorej Bogumiły Wander. "Urobiłem się po łokcie"

Krzysztof Baranowski, Bogumiła Wander
Krzysztof Baranowski odpiera zarzuty o rezygnacji opieki nad chorą na Alzheimera Bogumiłą Wander
Źródło: MWMEDIA
Mąż Bogumiły Wander, Krzysztof Baranowski odpiera zarzuty o to, że porzucił żonę cierpiącą na Alzheimera. W ostatnim wywiadzie ujawnił, jak wygląda jego życie i opieka nad żoną.

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski zawsze budzili społeczny podziw jako para. Piękna prezenterka i przystojny żeglarz w 2005 r. zdecydowali się stanąć na ślubnym kobiercu. Ich małżeństwo oparte było na przyjaźni i głębokiej miłości. Pomimo różnic zawsze podkreślali, że nie potrafią żyć bez siebie.

Resztę artykułu przeczysz pod materiałem wideo:

220715_czt_borkowski_o_milosci_www
Mateusz "Big Boy" Borkowski o miłości. Przedstawi swoją wybrankę?
Gwiazdor "Gogglebox. Przed telewizorem" o miłości, zakochaniu i przyjaźni. Kim jest tajemnicza Kinga?

Krzysztof Baranowski odpiera zarzuty o porzuceniu żony

Krzysztof Baranowski w wywiadzie dla "Wprost" opowiedział o codzienności z żoną cierpiącą na Alzheimera. Mówił o tym, jak bardzo wymagająca jest opieka 24 godziny na dobę i jak trudno było znaleźć odpowiednią pielęgniarkę. Zaznaczył, że decyzja o umieszczeniu żony w specjalistycznym ośrodku była najbezpieczniejsza dla niej.

"Pojawiają się w stosunku do mnie zarzuty, że zostawiam ją w domu opieki, a sam urywam się z naszego życia i uciekam daleko. [...] To, że ludziom przychodzą do głowy takie myśli, są poza moimi możliwościami, żeby przekonać ich, jak bardzo się mylą i jak inaczej wygląda rzeczywistość. [...] Ja już urobiłem się po łokcie. Nie było pielęgniarki, która sprostałaby potrzebom mojej żony i nie była to kwestia funduszy [...] Czas mijał, a stan zdrowia pogarszał się. Doszło już do sytuacji, że Bogumiła wymagała 24-godzinnej opieki. Z naszego domu w Konstancinie wyjechała do ośrodka w karetce. Robiłem wszystko, co mogłem. Lekarze potwierdzili tylko, że najlepszym wyjściem z sytuacji jest ośrodek" - powiedział.

Krzysztof Baranowski i Bogumiła Wander
Krzysztof Baranowski i Bogumiła Wander byli zgranym małżeństwem
Krzysztof Baranowski i Bogumiła Wander
Źródło: MWMEDIA

Krzysztof Baranowski opowiedział, w jakim stanie jest obecnie Bogumiła Wander

W dalszej części wywiadu Krzysztof Baranowski stwierdził, że krytyka, która na niego spada, jest niesprawiedliwa i oparta na nieznajomości sytuacji. Mężczyzna opowiedział z nieukrywanym bólem o tym, jak straszna jest choroba Alzheimera i jak trudno jest mu odwiedzać żonę, która żyje w innym świecie. Powiedział również o tym, jak bardzo ją kocha i jak dumny jest z tego, że spędzili razem 40 lat.

"Ona żyje w innym świecie, z którym łączność zerwała się kilka lat temu. [...] Bogumiła nadal jest wspaniałą kobietą i dumny jestem z tego, że spędziliśmy ze sobą czterdzieści lat. [...] Wspomnienia pozostały, a teraz muszę przebrnąć przez nowe realia mojej codzienności" - powiedział.

Krzysztof Baranowski jakiś czas temu zdradził, że marzy, aby wyruszyć jeszcze kiedyś w samotny rejs dookoła świata, jednak póki co nie pozwalają mu na to fundusze.

Krzysztof Baranowski i Bogumiła Wander
Krzysztof Baranowski i Bogumiła Wander pomimo różnic odnaleźli wspólny język
Krzysztof Baranowski i Bogumiła Wander
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości