Krzysztof Zanussi przeszedł operację głowy. "Mam poważne zagrożenie"

Krzysztof Zanussi
Krzysztof Zanussi
Źródło: MWMEDIA
Krzysztof Zanussi jest wybitnym polskim reżyserem. Jakiś czas temu w mediach pojawiły się doniesienia o złym stanie zdrowia 84-latka. Teraz sam reżyser potwierdził te informacje, potwierdzając, że jest już po operacji, jednak jego kłopoty zdrowotne jeszcze nie minęły.

Krzysztof Zanussi jest autorem takich filmów jak "Barwy ochronne", "Iluminacja", "Struktura kryształu", "Constans" czy "Spirala". Reżyser oznaczony Orderem Odrodzenia Polski jest jednym z twórców dwóch ważnych nurtów w kinie polskim: kina moralnego niepokoju i kina Młodej Kultury.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Alan Andersz o wypadku
Źródło: Co za Tydzień

Krzysztof Zanussi przeszedł poważną operację

Już od kilku tygodni w mediach pojawiały się pogłoski o złym stanie zdrowia reżysera. Krzysztof Zanussi miał pojawić się na festiwalu filmowym Script Fiesta w Warszawie, jednak zebrani na próżno czekali jego wystąpienia.

Producentka filmowa Irena Strzałkowska zabrała wówczas głos i powiedziała:

"Krzysztof Zanussi miał wypadek, jest po operacji. Wczoraj (19 kwietnia — przyp. red.) się wybudził" - wyznała.

Według relacji mediów reżyser miał uderzyć się w głowę, co spowodowało krwiaki w mózgu. Teraz sam Krzysztof Zanussi zabrał głos i na Facebooku powiedział:

"Jak państwo widzą, zmieniłem nieco swój wygląd, a właściwie uczesanie, a nawet uczesaniem nie można nazwać braku włosów na głowie. I nie jest to żaden pościg za modą albo chęć odmładzania się, tylko ślad tego, że przeszedłem operację. Mam podobno jakieś poważne zagrożenie, kłopoty" - wyznał reżyser.

Krzysztof Zanussi
Krzysztof Zanussi
Źródło: MWMEDIA
Krzysztof Zanussi
Krzysztof Zanussi
Źródło: MWMEDIA

Krzysztof Zanussi powiedział, jak się czuje

W internetowym nagraniu Krzysztof Zanussi powiedział o pobycie w szpitalu.

"Pierwszy raz znalazłem się w moim długim życiu w szpitalu, gdzie dokonano na mnie operacji, która jest operacją mózgu, a dotyczy krwiaków, które powstały pourazowo. Nie chcę się wdawać w medycynę, bo ani się na tym nie znam, ani też nikogo specjalnie to nie interesuje. Tłumaczę tylko mój stan uczesania tą wielką zmianą"

Krzysztof Zanussi zaznaczył, że na razie wraca do zdrowia i czuje się dobrze. Wspomniał również o zbliżających się urodzinach.

"Ja niedługo spodziewam się swoich 85. urodzin, to będzie 17 czerwca. Taka szpiczasta data, ale pod koniec życia to już każdy jubileusz jakoś tam zobowiązuje, więc czekam na ten dzień, mam nadzieję, że do tego czasu już nie będę łysolem, jakim się dziś prezentuję" - dodał.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości