Książę Albert z Monako zabrał głos w sprawie kryzysu w małżeństwie. "Charlene miała pewne trudności"

Książę Albert i księżna Charlene
Książę Albert z Monako komentuje doniesienia o małżeńskim kryzysie
Źródło: Getty Images
Książę Albert z Monako i jego małżonka Charlene wciąż cieszą się zainteresowaniem fanów i mediów. Od dłuższego czasu mówi się o kryzysie w ich małżeństwie. Niedawno pojawiły się spekulacje, że para zamierza się rozstać. Książę Albert w końcu zabrał głos w tej sprawie i opowiedział o problemach żony.

Media skupiają uwagę na brytyjskiej rodzinie królewskiej, ale Royalsi z Monako również są ciekawymi postaciami. Książę Albert jest głową państwa od 2005 roku. Tron zawdzięcza ojcu Rainierowi III. Jego matką była słynna amerykańska aktorka Grace Kelly.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Piotr Adamczyk o przyjaźni w show-biznesie. Wspomina o relacji z Tomaszem Karolakiem i Marcinem Dorocińskim
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Książę Albert i księżna Charlene - historia miłości

Książę Albert i Charlene Wittstock po raz pierwszy pojawili się razem publicznie w 2006 roku. Młodsza o dwadzieścia lat kobieta była pływaczką. Para poznała się w 2000 roku podczas turnieju pływackiego Mare Nostrum w Monako. 23 czerwca 2010 zaręczyli się, 1 lipca 2011 roku wzięli ślub cywilny, a następnego dnia odbył się ich bajeczny ślub kościelny.

Książę Albert i księżna Charlene doczekali się dwójki dzieci. 10 grudnia 2014 roku powitali na świecie bliźnięta. Pierwsza pojawiła się księżniczka Gabriela Teresa Maria, a dwie minuty później jej brat — książę Jakub Honoriusz Rainier. Książę Albert ma też nieślubne dzieci. Nie zajmują one miejsca w linii sukcesji monakijskiego tronu.

Charlene Wittstock odnosiła sukcesy w pływaniu, ale musiała zakończyć karierę sportową przed ślubem z księciem Monako, by móc skupić się na książęcych obowiązkach. Jednak nadal wykorzystuje swoją pasję. W 2011 założyła Fundację Księżnej Charlene, której głównym celem jest zapoznawanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa w wodzie i nauka udzielania pierwszej pomocy tonącym. 

W 2012 roku para książęca odwiedziła Polskę. Charlene i Albert zostali przyjęci w Pałacu Prezydenckim w Warszawie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego żonę Annę Komorowską. Książęca para złożyła kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza, a następnie zwiedziła Sejm i Senat. Kontynuowali swoją wizytę w Krakowie, gdzie odwiedzili Uniwersytet Jagielloński, a następnie udali się do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Książę Albert z Monako komentuje doniesienia o małżeńskim kryzysie

O tym, że księżna Monako nie jest szczęśliwa w małżeństwie, spekuluje się już od dnia jej ślubu. Charlene nie mogła znieść zdrad męża i wieści o jego nieślubnych dzieciach. Kilka lat temu wygoliła sobie część głowy, a potem przestała pojawiać się publicznie, co tylko spotęgowało plotki.

Zagraniczne media donoszą, że Charlene "nie jest szczęśliwa i nie czuje się komfortowo w Monako", dlatego przeprowadziła się do Szwajcarii. Spekulacje przerwał książę Albert, który poinformował, że jego żona wyjechała do ośrodka, gdzie leczy się z powodu "wycieńczenia" po chorobie, której nabawiła się w RPA.

"Nie rozumiem tych wszystkich plotek, że Charlene mieszka gdzie indziej i umawia się z nami na spotkania. Te plotki mnie bolą. Nie jesteśmy ze sobą związani 24 godziny na dobę, ponieważ jesteśmy również parą pracującą, a praca czasami pozwala nam zobaczyć się tylko pod koniec długiego dnia pełnego spotkań. Charlene miała pewne trudności wiele miesięcy temu, ale dzięki Bogu to już minęło i zawsze jest przy mnie. Wspiera mnie w zarządzaniu Księstwem" - zapewnił w wywiadzie dla włoskiej gazety "Corriere della Sera".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości