Krzysztof Krawczyk Junior walczy z nawrotem choroby. Martwią go finanse

Krzysztof Krawczyk Junior
Krzysztof Krawczyk Junior
Źródło: MWMEDIA
Krzysztof Krawczyk Junior znów zmaga się z nasileniem choroby. Kolejne ataki padaczki wywołuje między innymi silny stres, związany z brakiem środków do życia. Syn gwiazdora nadal walczy o prawo do spadku po ojcu, jednak nic nie zapowiada szybkiego zakończenia sprawy sądowej. Z kolei zebrane rok temu fundusze, dzięki którym udało się wynająć maleńkie mieszkanie, nieuchronnie się kończą...

Krzysztof Igor Krawczyk już od ponad pół roku mieszka w kawalerce przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Azyl utrzymuje dzięki kwocie ze zbiórki Studia Integracji Krzysztofa Cwynara. Pieniądze zaczynają się jednak kończyć, a syn Krzysztofa Krawczyka zachodzi w głowę, jak potoczy się jego przyszłość. Zmartwienia bynajmniej nie pomagają w życiu z przewlekłą chorobą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

czt_10
Gosia Baczyńska po 23 latach powraca do Wrocławia. Wraz z marką Ceramika Paradyż świętuje jubileusz. Część 1
Gosia Baczyńska jest jedną z najpopularniejszych polskich projektantek. Aż trudno uwierzyć, że w branży działa od 25 lat. Z okazji wyjątkowego jubileuszu wraz z marką Paradyż zorganizowała specjalny pokaz mody. Podobnie jak 23 lata temu, podczas pierwszego z licznych pokazów, tak i tym razem, wydarzenie poprowadził Olivier Janiak.

Krzysztof Krawczyk Junior znów może stracić mieszkanie

Mimo trudnej przeszłości jeszcze niedawno syn Krzysztofa Krawczyka zdawał się być w naprawdę dobrej formie. Cieszyły go kolejne koncerty, w tym ten najważniejszy — z Trubadurami na scenie w Opolu. Sielanka nie miała trwać jednak wiecznie. Teraz artysta znów zamartwia się o najbliższą przyszłość. Sprawa o należność spadku po znanym ojcu nadal jest w toku i nic nie zapowiada rychłego jej końca. Na tę chwilę całość jest w rękach żony muzyka. Jego schorowany syn żyje zatem z niewielkiego zasiłku, który nie starcza na wiele.

W zeszłym roku media obiegła informacja, że Krzysztof Igor Krawczyk stracił lokum i nie ma gdzie mieszkać. Wtedy pomocną dłoń podał mu Krzysztof Cwynar, który prowadzi w Łodzi Studio Integracji, do którego uczęszcza syn gwiazdora. Z inicjatywy artysty udało się zebrać w zbiórce środki na wynajem niewielkiego mieszkania w centrum Łodzi. Teraz pieniądze powoli się kończą. By utrzymać mieszkanie, potrzebne jest co miesiąc 1700 zł.

"Nerwy i strach przed brakiem pieniędzy na opłaty sprawiły, że junior ma nasilenie choroby. W ciągu ostatniego miesiąca miał już dwa silne napady padaczkowe. Podczas jednego z ataków bardzo się poobijał i stłukł sobie nos. W przypadku jego choroby nerwy nie są wskazane" - mówił Zbigniew Rabiński ze Studia Integracji w rozmowie z Anną Zasiadczyk z "Faktu".

Na co choruje Krzysztof Krawczyk Junior?

Krzysztof Igor Krawczyk, znany też jako Krzysztof Krawczyk Junior, przyszedł na świat w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych. Jest synem Krzysztofa Krawczyka i Haliny Żytkowiak, wokalistki współpracującej z takimi zespołami jak Amazonki, Tarpany czy Trubadurzy. Wczesne lata spędził za oceanem, w towarzystwie rodziców. Jednak w roku 1980, podczas separacji Krzysztofa Krawczyka i Haliny Żytkowiak, młody Krzysztof został zabrany przez ojca do Polski.

Dramatyczny moment nadszedł, gdy Krzysztof Krawczyk Junior miał 14 lat. Wraz z ojcem i macochą Ewą, doznał poważnego wypadku samochodowego. Krzysztof Krawczyk senior uderzył samochodem w drzewo od strony, gdzie siedział jego syn. Nastoletni Krzysztof musiał walczyć o życie w szpitalu i choć został uratowany, to do dzisiaj zmaga się z padaczką. Częste ataki uniemożliwiają mu podjęcie pracy. Krzysztof Krawczyk Junior otrzymuje rentę ze względu na swoją chorobę, jednak ta pomoc finansowa nie wystarcza mu na godne życie.

"Żyję w maleńkim mieszkanku, jak to ktoś tam też powiedział, że to jest ul. Jest po prostu bardzo małe, że tam ledwie można przejść. No cóż, ale jest oddzielny kąt. Nie mogę być tam, gdzie miało być w spadku po dziadkach... Nie, ja tego nie chcę mówić, po prostu ja nie chcę umierać" - wyznał w wywiadzie z ShowNews.pl

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości