Książę Harry chce się pogodzić z Karolem III? Archie zadaje pytania o dziadka

Książę Harry i Karol III
Książę Harry i Karol III
Źródło: Getty Images Europe
Książę Harry od ponad trzech lat nie utrzymuje kontaktu ze swoim ojcem. Mąż Meghan Markle przyleciał na koronację Karola III, ale od razu potem wrócił do USA. Zagraniczne media donoszą, że czteroletni syn Sussexa, Archie, coraz częściej dopytuje o dziadka. To właśnie dla dobra chłopca i córki Lilibet książę Harry zamierza w końcu pogodzić się z ojcem.

Książę Harry i Meghan Markle na przełomie 2019 i 2020 roku zrezygnowali z pełnienia funkcji członków rodziny królewskiej i przenieśli się do USA. Para udzieliła kilku wywiadów, w których nie oszczędzała Windsorom gorzkich słów. Meghan Markle mówiła otwarcie o rasizmie na brytyjskim dworze, a książę Harry przyznał, że kilka razy pokłócił się z bratem i ojcem, przez co do tej pory nie mają praktycznie ze sobą kontaktu. Syn Karola III przyleciał co prawda na koronację ojca, jednak nie zabrał ze sobą swojej żony. Od razu po uroczystości książę Harry spakował swoje walizki i wrócił do Los Angeles.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Książę Harry chce pogodzić się z ojcem?

W dniu koronacji Karola III swoje czwarte urodziny obchodził Archie, czyli syn księcia Harry'ego i Meghan Markle. To właśnie to święto miało być oficjalnym powodem, dla którego "ex royals" od razu po uroczystości w Opactwie Westminsterskim wrócił do rodziny do USA. Teraz media donoszą, że książę zaczął się zastanawiać, czy nie pogodzić się ze swoim ojcem.

Prowodyrem takich rozmyślań ma być właśnie mały Archie, który ponoć dopytuje o swojego sławnego dziadka. Chłopiec na co dzień ma bowiem kontakt tylko z babcią Dorią, czyli matką Meghan Markle. Książę Harry, według doniesień serwisu New Idea, ma mieć wyrzuty sumienia w związku z tym, że nie zabrał swoich dzieci na tak historyczne wydarzenie, jakim była koronacja Karola III. Warto dodać, że nowy król kilka miesięcy temu nadał Archiemu i Lilibet tytuły książęce i nigdy nie ukrywał, że brakuje mu kontaktu z wnukami.

"Harry zauważył, że króla Karol III staje się coraz łagodniejszy na starość i stał się idealnym dziadkiem dla dzieci Williama. Harry chce tego samego dla Archiego i Lili, ale wie, że oznaczałoby to, że częściej muszą bywać w Wielkiej Brytanii, co nie podoba się Meghan" - czytamy w serwisie.

Według informatora, książę Harry chce pogodzić się z ojcem dla dobra swoich dzieci. Mąż Meghan Markle chciałby, by Archie przy najbliższej okazji odwiedził dziadka w Wielkiej Brytanii.

Harry jest zdeterminowany, żeby raz na zawsze zostawić przeszłość za sobą
- powiedział przyjaciel Sussexów.

Książę Harry nie otrzymał pomocy od rodziny królewskiej

Książę Harry niedawno wytoczył proces wydawnictwu Associated Newspapers, do którego należą takie tytuły, jak między innymi: "Daily Mail" czy "Mail on Sunday". Mąż Meghan Markle podczas rozprawy opowiedział o podejściu rodziny królewskiej do tego, jak od najmłodszych lat traktowała go brytyjska prasa. Jakiś czas wcześniej syn obecnie panującego króla przyznał, że jego macocha, Camilla Parker-Bowles, donosiła na niego dziennikarzom, by nareperować własny wizerunek.

Książę Harry podkreślił, że już w dzieciństwie był uczony najważniejszej zasady, jaka panuje na królewskim dworze. "Nigdy nie komentuj, nigdy nie narzekaj" - mówił na sali sądowej. Książę Sussexu podkreślił, że mimo to jego najbliżsi dobrze wiedzieli o tym, że dziennikarze tabloidów założyli mu podsłuchy na telefonie. Ta informacja była jednak przed nim ukrywana.

"Instytucja bez wątpienia ukrywała przede mną przez długi czas informacje o zhakowaniu naszych telefonów. Dano mi jasno do zrozumienia, że nikt z członków rodziny nie zasiądzie w tym sądzie jako świadek, bo to by otworzyło puszkę Pandory" - cytuje słowa księcia Harry'ego serwis New Idea.

Książę Harry wspomniał jednak nie tylko o zhakowaniu telefonów jego i jego żony, ale także o wejściu Meghan Markle do rodziny królewskiej. Brytyjska prasa nie przyjęła Amerykanki dobrze i co chwila rozpisywała się o jej przeszłości, pochodzeniu, albo kolejnych wpadkach. Książę Harry podkreślił, że rodzina królewska nie zrobiła nic, by chronić w mediach dobre imię jego ukochanej. Syn Karola III nie otrzymał od ojca wsparcia, którego wówczas potrzebował. To właśnie między innymi z tego powodu książę Harry do dziś nie ma najlepszej relacji z ojcem.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości