Książę Harry ma kłopoty. Jego fundacja została nazwana organizacją przestępczą

Książę Harry
Książę Harry
Źródło: Getty Images
Książę Harry boleśnie odczuł konsekwencje wycofania się z życia rodziny królewskiej. Młodszy syn króla Karola III mierzy się z nieprzychylną prasą, która nie zostawia na nim suchej nitki. Kolejne nowe doniesienia dotyczące życia księcia wzbudzają niemałe zainteresowanie. Jednak takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał! Fundacja założona przez księcia Harry'ego oraz jego żonę została uznana za... organizację przestępczą!

Rezygnacja księcia Harry'ego z pełnienia publicznych funkcji wynikających z bycia członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej była czymś, z czym dwór nie mierzył się od dekad. Młodszy syn króla Karola III wyprowadził się z Wielkiej Brytanii i wraz z rodziną mieszka w Stanach Zjednoczonych. Tam rozwija działalność również charytatywną i to ten wątek rozgrzał niedawno media do czerwoności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Kalendarium choroby księżnej Kate Middleton
Kalendarium choroby księżnej Kate. Kate Middleton ma nowotwór
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Fundacja Archewell określona mianem "organizacji przestępczej"

Niedawno informowaliśmy, że Meghan Markle zaangażowała się w promowanie własnej marki, a ponadto małżonkowie starają się wycisnąć ze sławy jak najwięcej. Choć media ochoczo rozpisują się na temat rychłego rozwodu pary, nic nie wskazuje na to, by mierzyli się z kryzysem. Chyba że wizerunkowym, bo ten ponownie wybuchł. Tym razem dotyczy założonej w 2020 roku Fundacji Archewell, której w ostatnim czasie zaczęła uważnie przyglądać się.... amerykańska prokuratura!

Media obiegło bowiem pismo, które wystosował prokurator generalny stanu Kalifornia Rob Bonta. Zgodnie z jego treścią na fundację nałożono zakaz zbierania i wydawani pieniędzy. Dlaczego? Obostrzenia mają być związane z niedopełnieniem formalności, w tym z brakiem rocznego rozliczenia, a także z niewpłaceniem należytych opłata rejestracyjnych. We wspomnianym piśmie fundacja została określona mianem "organizacji przestępczej"!

Organizacja o charakterze przestępczym nie cieszy się dobrą opinią i nie może angażować się w pozyskiwanie funduszy na cele charytatywne. Organizacja może również zostać ukarana grzywną, a jej rejestracja może zostać zawieszona lub cofnięta
- cytują dokument media.

Co teraz? Fundacja ma przedstawić niezbędną dokumentację, która przyniesie odpowiedzi związane z powodami opóźnienia. Cała sytuacja z pewnością negatywnie wpłynie na już i tak mocno nadszarpnięty wizerunek księcia Harry'ego oraz jego małżonki.

Książę Harry znowu przegrał z Wysokim Trybunałem

Odkąd książę Harry oraz jego żona Meghan Markle podjęli decyzję o rezygnacji z pełnienia funkcji wynikających z nadanych tytułów, walczą o możliwość uzyskania państwowej ochrony. Ta należy się członkom brytyjskiego dworu i jest finansowana przez podatników. Sęk w tym, że dotychczas obejmowała tych, którzy wypełniali zadania wymagające pojawiania się w publicznych miejscach. Nic dziwnego, w końcu spacerowanie wśród tłumu gapiów może nie być bezpieczne.

Dotychczas nie było sytuacji, w której członkowie brytyjskiej monarchii podjęli taką decyzję jak książę Harry. Mimo że wraz z rodziną opuścił Wielką Brytanię i zamieszkał w Stanach Zjednoczonych, a ponadto na dworze zjawia się tylko przy okazji naprawdę wyjątkowych wydarzeń, zdaniem młodszego syna króla Karola III, jego bliscy wciąż potrzebują państwowej ochrony. Temat ten przewija się właściwe od samego początku i wzbudza spore kontrowersje. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podjęło bowiem decyzję o tym, że książę Harry i jego rodzina nie otrzyma takowej ochrony nawet podczas wizyt w Wielkiej Brytanii.

Nie zgadza się z nią sam zainteresowany, który uważa, że dbanie o jego bezpieczeństwo leży w interesie państwa, nawet jeśli nie jest pełnoetatowy royalsem. Organy się z nim nie zgadzają, a mimo to książę Harry wciąż próbuje z nimi walczyć. Niedawno Wysoki Trybunał ponownie nie przychylił się do jego stanowiska. Podtrzymano decyzję wydaną wcześniej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Sprawa wydaje się jasna: ochrona się Sussexowi nie należy! Nie wiadomo, jakie kroki podejmą teraz przedstawiciele księcia Harry'ego. Choć ma możliwość zwrócenia się do Sądu Apelacyjnego, jak na razie się to nie stało.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości