Książę Harry nie przyjedzie na jubileusz królowej? Ma już nawet wymówkę

Książę Harry nie przyjedzie na jubileusz Elżbiety II?
Książę Harry nie przyjedzie na jubileusz Elżbiety II?
Źródło: Julian Simmonds - WPA Pool / Getty Images
Elżbieta II w czerwcu będzie świętować jubileusz 70-lecia swojego panowania. Monarchini zaprosiła na uroczystość księcia Harry'ego oraz Meghan Markle, jednak coraz więcej się mówi o tym, że para nie skorzysta z zaproszenia. Wnuk królowej ma już nawet wymówkę i podczas wydarzenia... będzie grał w turnieju polo.

Elżbieta II to najstarsza, panująca monarchini w historii świata. Królowa Wielkiej Brytanii niedawno skończyła 96 lat, jednak oficjalna celebracja urodzin dobędzie się w czerwcu i będzie połączona z obchodami 70-lecia jej koronacji. Wydarzenie uświetni odwoływana w ostatnich latach z powodu epidemii koronawirusa parada Trooping The Colour, a na sławnym balkonie Pałacu Buckingham pojawią się najważniejsi członkowie rodziny królewskiej. Elżbieta II zaprosiła na wydarzenie także księcia Harry'ego oraz jego żonę Meghan Markle, którzy prawie dwa lata temu odcięli się do Windsorów.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Książę Harry nie przyjedzie na jubileusz Elżbiety II, bo będzie grał w polo

Książę Harry i jego ukochana najprawdopodobniej nie skorzystają z zaproszenia Elżbiety II, o czym informują już prawie wszystkie czołowe brytyjskie portale. Wymówką dla wnuka monarchini mają być... zawody w polo. Książę Harry bowiem w terminie jubileuszu swojej sławnej babci ma wziąć udział w turnieju sportowym, który organizuje elitarna grupa "Santa Barbara Polo and Racquets Club". 

Mąż Meghan Markle kilka dni temu rozegrał swój pierwszy mecz i zapowiedział, że weźmie udział także we wszystkich następnych spotkaniach aż do końca sezonu.

"Harry weźmie udział w Folded Hills Pope Challenge w dniach 9-15 maja, Lisle Nixon Cup w dniach 20-29 maja, a także w Cheval Athletics USPA Intra-Circuit, który odbędzie się w dniach 3-19 czerwca" - czytamy w "Daily Mail".

Dla magazynu w tej sprawie wypowiedziała się biografka rodziny królewskiej Angela Levin.

"Priorytetowe stawianie spraw polo nad jubileuszem niweczą każdą wskazówkę, że naprawdę zależy mu na swojej babci, bez względu na wymówki, jakie wymyśli. Wiele osób odczuje ulgę, że trzyma się z daleka, ale nie najważniejsza osoba ze wszystkich, królowa" - powiedziała. Suchej nitki na księciu Harrym nie pozostawił także dziennikarz zajmujący się na co dzień "royalsami".

"Zawsze były poważne wątpliwości, czy Harry i Meghan przybędą na uroczystości. Po pierwsze dlatego, że jako prywatni obywatele nie mogliby być w centrum uwagi na balkonie. Po drugie dlatego, że książęta Karol i William są wściekli z powodu kłamstw na ich temat w wywiadzie dla Oprah Winfrey, a po ostatnim wywiadzie Harry'ego z NBC nie ufają już, że on i Meghan będą zachowywać się właściwie. Po trzecie, ponieważ Meghan nie ma odwagi stawić czoła Kate po jej kłamliwych zarzutach w wywiadzie dla Oprah" - ocenił Tom Bower.

Danuta Stenka bardzo przeżywała 30. urodziny. "Moment, w którym zaczyna się równia pochyła"
Danuta Stenka opowiedziała o swoich 30. urodzinach. Gwiazda przyznała, że bardzo przeżywała ten moment i zapamięta go do końca życia. Płakała i była smutna. - Człowiek uświadamia sobie: "Przyszła ta granica i już chyba się zaczyna koniec" - powiedziała w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą.

Książę Harry i Meghan Markle odwiedzili Wielką Brytanię

Meghan Markle od początku czuła się nieakceptowana przez rodzinę swojego męża, co też doprowadziło do tego, że dwa lata temu Sussexowie zrzekli się pełnienia obowiązków wysokich rangą przedstawicieli brytyjskiej rodziny królewskiej. Po tzw. Megxicie para przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych i niemal całkowicie zerwała kontakty z "royalsami".

Po prawie roku małżeństwo zdecydowało się udzielić wywiadu Oprah Winfrey. Meghan Markle nie szczędziła słów i zarzuciła Windsorom brak empatii, rasizm i niemalże znęcanie się psychiczne. Oliwy do ognia dolał także książę Harry, który porównał żonę do swojej zmarłej matki księżnej Diany. Po publikacji wywiadu wydawało się, że relacje między Sussexami a resztą brytyjskiego dworu są już nie do naprawienia. Sytuacji nie polepszał też fakt, że na pogrzebie księcia Filipa zjawił się tylko jego wnuk bez Amerykanki.

Niedawno małżeństwo postanowiło odwiedzić jednak Wielką Brytanię w drodze na inaugurację zawodów sportowych dla weteranów wojennych w Holandii, których inicjatorem jest książę Harry. Para spotkała się wówczas z Elżbietą II, która zaprosiła ich na swój jubileusz. Postawiła im jednak jeden warunek: na uroczystości nie mogą występować w charakterze osób publicznych.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Julian Simmonds - WPA Pool / Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości