Rosjanie i Białorusini usunięci z Wimbledonu. Księżna Kate maczała w tym palce?

Kate Middleton
Księżna Kate wpłynęła na decyzję o usunięciu Rosjan i Białorusinów z listy uczestników turnieju?
Źródło: Getty Images
Agresja rosyjskich wojsk w Ukrainie z każdym dniem przybiera na sile. Sankcje, obostrzenia i zakazy nakładane na Rosję mają osłabić wroga i zmusić go do zakończenia działań wojennych. Organizatorzy Wimbledonu podjęli decyzję o zakazie udziału w turnieju dla reprezentantów Rosji i Białorusi. Według medialnych doniesień dużą rolę w postanowieniu odegrała księżna Kate.

Decyzję organizatorów Wimbledonu skrytykowała między innymi Białoruska Federacja Tenisowa. Zirytowani postanowieniem nazwali te działania podsycaniem nienawiści i nietolerancji. Rosyjska Federacja Tenisowa nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia. 

Rosja i Białoruś wykluczone z turnieju Wimbledonu. Za decyzją stoi Kate Middleton?

Według informacji podanych przez "The Times" to właśnie księżna Kate, która jest pasjonatką tenisa, wyraziła aprobatę i naciski na wykluczenie reprezentantów Rosji i Białorusi z turnieju. Powodem miał być ewentualny negatywny odbiór i nietakt wizerunkowy w przypadku, gdyby laureatem został zawodnik reprezentujący kraj splamiony krwią ukraińskich dzieci i cywilów.

"Mogłoby to zostać odebrane jako objaw wsparcia księżnej dla rosyjskiego reżimu. Obawiano się kompromitacji. Ten turniej to istotne wydarzenie, a Kate bez wątpienia jest jego częścią" - napisano.

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Piotrem Głowackim

Rodzina królewska na Wimbledonie

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej słyną z zamiłowania do jazdy konnej i gry w polo. W okresie letnim zasiadają natomiast w najbardziej ekskluzywnej sekcji na trybunach Wimbledonu, skąd z zaciekawieniem przyglądają się światowego poziomu grze w tenisa. 

Jak zadeklarował portal "The Times", organizatorzy turnieju od zawsze traktowali priorytetowo członków rodziny królewskiej. Dlatego też decyzję, którą miała podjąć księżna Kate, uznano za konieczną do ustanowienia.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości