Książę Harry oczekuje przeprosin od króla? Pojednanie zwaśnionych rodzin wisi na włosku

Książę Harry i król Karol III się nie pogodzą?
Książę Harry i król Karol III się nie pogodzą?
Źródło: Getty Images
Choć jeszcze do niedawna wydawało się, że w obliczu problemów zdrowotnych króla Karola III jest szansa na zażegnanie konfliktu, z którym od wielu miesięcy mierzy się władca oraz jego syn, rzeczywistość może być zgoła inna. Książę Harry spotkał się nawet z ojcem, a jego wypowiedź na temat miłości do rodziny wprawiła poddanych w dobre nastroje. Wiele wskazuje na to, że nadzieje na naprawienie relacji były raczej płonne.

Każde nowe doniesienia dotyczące członków brytyjskiego dworu odbijają się szerokim echem w mediach. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się nie tylko te, w których poruszany jest temat wielomiesięcznej nieobecnej księżnej Kate. Zanim rodzina królewska rozpoczęła zmagania w nierównej walce z chorobami, głównym tematem znajdującym się na świeczniku był konflikt księcia Harry'ego z ojcem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Film Royalsi
Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Wizyta księcia Harry'ego w Afryce kością niezgody?

Odkąd książę Harry wraz z małżonką podjęli decyzję o życiu na własną rękę i rezygnacji z obowiązków wynikających z bycia członkiem brytyjskiego dworu, atmosfera w rodzinie jest raczej napięta. Przez te lata oliwy do ognia dolewało sporo sytuacji, a wydana przez młodszego syna króla kontrowersyjna autobiografia "Ten drugi" z pewnością dosyć mocno przyczyniła się do wzajemnej niechęci.

Wielu fanów oraz poddanych w chorobie króla upatrywało szansy. Mieli nadzieję, że w obliczu problemów tak poważnych, książę Harry pogodzi się z ojcem i dojdzie do jakiegoś zwrotu akcji. Choć panowie spotkali się w Londynie, po czym syn Karola III zapewniał, że kocha swoją rodzinę, w mediach znowu rozgorzała dyskusja na temat kolejnych problemów. Tym razem ma chodzić o... wizytę księcia Harry'ego oraz Meghan Markle w Afryce.

Jak informowaliśmy niedawno, małżonkowie skupiają się na działalności charytatywnej. Jakiś czas temu w ramach fundacji udali się do Nigerii celem odwiedzenia wspieranej tam szkoły. Para wygłosiła przemówienia, w trakcie których dzieliła się doświadczeniami i planami na przyszłość. Szczególną uwagę skupiła na sobie Meghan Markle, która przywołała wiele anegdot z prywatnego życia. Jej wystąpienie wzbudziło dosyć skrajne emocje: niektórzy cenili je za szczerość, inni stwierdzili, że kobieta zbyt mocno akcentowała w wypowiedzi siebie. Książę Harry miał nawet popełnić gafę, ale nie to jest powodem zdenerwowania króla. Bo to właśnie ta wizyta miała znacznie zmiejszyć szansę na rozejm!

Czytaj więcej: Książę Harry popełnił kolejną gafę? Eksperci nie mają litości

Książę Harry oczekuje przeprosin!

Jak podają brytyjskie media, ostatnia wizyta małżonków w Nigerii nie przypadła do gustu królowi. Karol III miał być niezadowolony z tego, że wydarzenie zostało zorganizowane tak, jakby książę Harry i Meghan Markle wciąż byli członkami brytyjskiego dworu i wykonywali powierzone im z tego tytułu funkcje.

To miało rozgniewać młodszego syna władcy, który, jak podają tamtejsze media, ma być frustrowany całą sytuacją. Ma go męczyć fakt, że każdy jego ruch jest oceniany i zazwyczaj krytykowany przed dwór — zarówno członków rodziny, jak i ich przedstawicieli.

Harry i Meghan Markle uważają swoją ostatnią podróż do Nigerii za wielki sukces, ale dla księcia każdy sukces jest jednocześnie ogromną porażką — wszystko dlatego, że Windsorowie nie doceniają jego wysiłków. Dlatego też stanowczo odmawia przeprosin za wszystko, co wydarzyło się w przeszłości
- powiedział Tom Quinn w rozmowie z serwisem The Mirror.

Co więcej, ekspert zasugerował, że książę Harry oczekuje nawet przeprosin ze strony monarchy! Czy jest szansa, że ten konflikt w końcu zostanie zażegnany?

Król Karol III, książę Harry
Król Karol III, książę Harry
Źródło: Getty Images
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości