Książę Harry opowiedział o spotkaniu z Karolem III. Zrozumiał błędy z przeszłości

Książę Harry
Książę Harry
Źródło: Getty Images
Książę Harry do tej pory znany był ze szczerości w wypowiedziach dotyczących rodziny królewskiej. Ostatnio zaskoczył jednak opinię publiczną. Pojawiły się spekulacje, że oszczędność w słowach może zwiastować chęć naprawy relacji z bliskimi. Czy to możliwe, że po latach publicznych spięć młodszy syn Karola III dąży teraz do pojednania?

Książę Harry zrezygnował z pełnienia obowiązków członka brytyjskiej rodziny królewskiej. Tuż po tym wraz z żoną Meghan Markle przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Tam nie musi przestrzegać już dworskiej etykiety. Sytuację skomplikowała jednak choroba króla Karola III. Zagraniczne media donoszą, że Harry rozważa przeniesienie się do Wielkiej Brytanii, aby być blisko ojca.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Książę Harry o spotkaniu z Karolem III

Ostatnie spotkanie Harry'ego z ojcem, które miało miejsce po ogłoszeniu choroby Karola III, wywołało falę spekulacji. Książę, który wcześniej nie bał się publicznie komentować prywatnych spraw, teraz zachował dyskrecję. Choć wielu liczyło na szczegółową relację z tej rozmowy, książę postanowił zachować tajemnicę.

Zmiana tonu w wypowiedziach Harry'ego związana jest bezpośrednio z chorobą ojca. Z relacji dziennikarza Toma Quinna wynika, że książę był zdruzgotany krótkim czasem, jaki mógł spędzić z nim podczas ostatniej wizyty.

"Był zraniony, że podczas swojej ostatniej wizyty mógł spędzić z ojcem tylko 30 minut i że urzędnicy jasno dali do zrozumienia, że tak naprawdę nie jest kimś ważnym" - twierdzi dziennikarz.

W wywiadzie udzielonym "GMA" książę przyznał jedynie, że poleciał do ojca natychmiast po usłyszeniu o jego chorobie.

"Słuchaj, kocham moją rodzinę. Jestem wdzięczny za to, że mogłem wsiąść do samolotu, polecieć i zobaczyć się z nim oraz spędzić z nim czas" -mówił.

Czy to naprawdę oznacza zmianę nastawienia Harry'ego wobec rodziny? Tom Quinn wydaje się sceptyczny. Uważa jednak, że książę zdał sobie sprawę z faktu, że przesadził w swoich wcześniejszych publicznych oskarżeniach, dlatego teraz gryzie się w język.

Książę Harry i Karol III
Książę Harry i Karol III
Źródło: Getty Images Europe

Książę Harry i Meghan Markle wracają do Wielkiej Brytanii?

Nie jest tajemnicą, że relacje pomiędzy księciem Harrym a brytyjską rodziną królewską są na wskroś skomplikowane. Jednak kiedy młodszy syn Karola III dowiedział się o chorobie ojca, natychmiast przyleciał do Wielkiej Brytanii, by odwiedzić go w szpitalu. Potrzeba wsparcia Karola III w trudnych chwilach była silniejsza niż jakiekolwiek wcześniejsze niesnaski.

Książę Harry miał jednak odmówić spotkania z królową małżonką, co dodatkowo podgrzało atmosferę. Wszystkie te wydarzenia były skrupulatnie analizowane, co zrodziło wiele spekulacji. Według doniesień informatora książę William uważa, że nie może ufać Harry'emu i Meghan i nie widzi konieczności ich powrotu do Wielkiej Brytanii. Pomimo takiego stanowiska starszego brata, książę Harry zdaje się być nieugięty w swoim postanowieniu.

"Mam zaplanowane inne podróże, które zabiorą mnie przez Wielką Brytanię lub z powrotem do Wielkiej Brytanii, więc zatrzymam się i zobaczę moją rodzinę tak często, jak tylko będę mógł" — zdradzil plany w wywiadzie dla "Good Morning America".

Według opinii Jennie Bond znanej ekspertki do spraw brytyjskiej rodziny królewskiej, książę Harry i Meghan Markle, nawet jeżeli wrócą na stałe do Wielkiej Brytanii, powinni być gotowi na pewne obostrzenia w kontaktach z rodziną.

"Myślę, że byliby ograniczeni do spotkań z Karolem i — być może — Eugenią i Beatrycze. Reszta rodziny musiałaby mocno zastanowić się nad konsekwencjami spotkania z Harrym i Meghan" - powiedziała w rozmowie z magazynem "New".

Rodzi się zatem pytanie, czy powrót księcia Harry'ego i Meghan Markle oznaczałby koniec problemów, czy też otworzył nowy rozdział w tym konflikcie?

Książę Harry i Meghan Markle
Książę Harry i Meghan Markle
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości