Pałac Kensington przerwał milczenie. Wydano oświadczenie w sprawie księżnej Kate

Księżna Kate
Księżna Kate
Źródło: Getty Images Europe
Pałac Kensington zabrał głos w sprawie zdrowia księżnej Kate, która w połowie stycznia przeszła operację. W ostatnim czasie narosło wiele spekulacji na temat tego, jak czuje się żona księcia Williama. Kate Middleton nie pokazuje się publicznie już prawie od trzech miesięcy, co bardzo niepokoi poddanych.

Księżna Kate w połowie stycznia przeszła operację jamy brzusznej. Te informacje zaskoczyły poddanych, ponieważ do tej pory żona księcia Williama wydawała się być okazem zdrowia. Media nigdy nie pisały o żadnych dokuczających jej dolegliwościach, a sama księżna od zawsze restrykcyjnie przestrzegała diety i dbała o aktywność fizyczną. Pałac Kensington wyjaśnił, że zabieg był planowany od dawna, jednak nic więcej nie wyjaśniono. Taki stan rzeczy sprawił, że narosło wiele spekulacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Brytyjczycy martwią się o zdrowie księżnej Kate

Księżna Kate spędziła w szpitalu po operacji aż dwa tygodnie, co od początku sugerowało, że przeszła poważną operację. Potem żona księcia Williama przez kilka tygodni poddawała się rehabilitacji i była izolowana od reszty rodziny. W końcu jednak niedawno wróciła do najbliższych i obecnie przebywa w rodzinnej rezydencji Anmer Hall. To właśnie tam nabiera sił po zabiegu.

Kate Middleton nie pokazywała się publicznie aż od grudnia 2023 roku, co sprawiało, że na jej temat pojawiło się wiele plotek. Początkowo brytyjscy lekarze sądzili, że przyszła królowa mogła przejść operację usunięcia macicy. Potem internauci doszli do wniosku, że księżna być może jest w kolejnej ciąży i ukrywa swój stan. Wiele mówiło się także o niespodziewanych komplikacjach w trakcie zbiegu, które miały poskutkować śpiączką i intubacją.

Oliwy do ognia dolało niedawne zachowanie księcia Williama, które eksperci określili jako "dziwne". Następca tronu, który przejął obowiązki żony i częściowo także chorego na raka ojca, nie uczestniczył ostatnio w kilku ważnych wydarzeniach. Syn Karola III w ostatniej chwili odwołał swój udział w mszy ku czci zmarłego Konstantyna II, ostatniego króla Grecji, który był jego ojcem chrzestnym. Książę William miał podczas nabożeństwa wygłosić przemowę, jednak chwilę przed rozpoczęciem uroczystości wyjaśnił, że nie może przyjechać. Swoją decyzję usprawiedliwił "sprawami prywatnymi".

Pałac Kensington wydał oświadczenie w sprawie księżnej Kate

Pałac Kensington do tej pory nie komentował za bardzo tych doniesień. Co jakiś czas jednak królewscy rzecznicy zapewniali, że księżna "ma się dobrze" i wraca do zdrowia. To jednak nie uciszyło licznych spekulacji, które w ostatnim czasie znacznie się nasiliły. Teraz jednak rzecznicy książęcej pary przerwali milczenie i przesłali krótkie oświadczenie w sprawie Kate Middleton amerykańskiemu magazynowi "Page Six".

Pałac Kensington przedstawił w styczniu dokładny harmonogram powrotu księżniczki do pełnienia obowiązków. Będziemy przekazywać jedynie istotne informacje
- czytamy.

Pałac Kensington tuż po tym, jak księżna Kate opuściła szpital, wyjaśnił, że żona księcia Williama wróci do wykonywania obowiązków publicznych dopiero w okolicach tegorocznej Wielkanocy.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości