Książę Harry opuścił Londyn. Wiadomo, ile trwało jego spotkanie z królem

Książę Harry
Książę Harry
Źródło: Getty Images
Czy problemy zdrowotne króla sprawią, że w brytyjskiej rodzinie królewskiej dojdzie do pojednania? Książę Harry, dowiedziawszy się o diagnozie, jaką usłyszał ojciec, wyruszył do Londynu na spotkanie z monarchą. Żona nie zdecydowała się mu towarzyszyć. Wiadomo, że książę Harry opuścił już stolicę Wielkiej Brytanii. Poznajcie szczegóły spotkania!

Odkąd książę Harry i Meghan Markle zrzekli się pełnienia publicznych funkcji wynikających z bycia członkami brytyjskiej rodziny królewskiej, atmosfera na dworze jest dosyć napięta. Media rozpisują się na temat zaognionego konfliktu między synem a królem Karolem III, a także bratem księciem Williamem. Wiele wskazuje na to, że w obliczu niepokojących informacji dotyczących zdrowia monarchy może dojść do polepszenia stosunków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Książę Harry spotkał się z ojcem

W poniedziałkowy wieczór w mediach społecznościowych brytyjskiej rodziny królewskiej opublikowano oświadczenie, z którego dowiedzieliśmy się, że Karol III ma znacznie poważniejsze problemy zdrowotne niż wydawało się na początku.

"Podczas niedawnego pobytu króla w szpitalu związanego z łagodnym powiększeniem prostaty, zauważono osobne zagadnienie medyczne budzące troskę. Następnie przeprowadzono badania diagnostyczne, które wykazały pewną formę raka" - czytamy w oświadczeniu.

Król Karol III poddał się leczeniu. Przeszedł serię zabiegów i na ten moment musi zrezygnować z wielu obowiązków. Ma skupić się na papierkowej pracy i zadaniach, które może wykonywać na miejscu.

"Król jest pozytywnie nastawiony co do swojego leczenia i z niecierpliwością oczekuje na jak najszybszy powrót do pełnej służby publicznej. Jego Królewska Mość zdecydował się podzielić swoją diagnozą, aby zapobiec spekulacjom i w nadziei, że może to pomóc w zrozumieniu, że chorobą może być dotknięty każdy" - wyjaśniono w oświadczeniu.

Książę Harry, który na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych, o chorobie ojca dowiedział się jeszcze przed opublikowaniem oficjalnego komunikatu. Niezwłocznie wyruszył w podróż do Londynu, by spotkać się z królem Karolem III. Brat księcia Williama wylądował na lotnisku we wtorek, po przeszło 11-godzinnej podróży z Kalifornii.

Media wyjawiają kulisy spotkania króla Karola III z bratem

Do spotkania monarchy i młodszego syna doszło niedługo po wylądowaniu księcia Harry'ego. W Clarence House obecna była również Camilla Parker Bowles. Brytyjskie media donoszą, że rozmowa monarchy z księciem Harrym trwała zaledwie 45 minut. Po wszystkim władca wraz z małżonką pojechali do Pałacu Buckingham, gdzie czekał na nich helikopter, który przetransportował królewską parę Sandringham House.

Wszystko wskazuje na to, że książę Harry bardzo szybko opuścił Londyn. Jak podaje "Daily Mail", syn Karola III już po niespełna 24 godzinach od przybycia do Wielkiej Brytanii widziany był na lotnisku Heathrow, na którym pojawił się jeszcze przed godziną 14:00. Książę Harry wsiadł na pokład lotu 269 British Airways i odleciał około godziny 15:05.

Do spotkania księcia Harry'ego z bratem prawdopodobnie nie doszło. Nie odwiedził również księżnej Kate, która dochodzi do siebie po operacji. Nawet szokujące wieści o stanie zdrowia Karola III nie sprawiły, że między braćmi doszło do polepszenia stosunków.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości