Zofia Merle, Maciej Damięcki, Krzysztof Respondek i inni – polskie gwiazdy, które pożegnaliśmy w 2023 roku

Polskie gwiazdy, które pożegnaliśmy w 2023 roku
Polskie gwiazdy, które pożegnaliśmy w 2023 roku
Źródło: MWMEDIA
Od początku 2023 roku odeszło wielu wybitnych ludzi: byli to aktorzy, muzycy, sportowcy, artyści. W maju Polską wstrząsnęły doniesienia o śmierci Kacpra Tekielego, męża Justyny Kowalczyk, który zmarł w szwajcarskich Alpach. Kilka miesięcy później ogromnej straty doświadczyła Sylwia Peretti, która pochowała swojego jedynego syna, Patryka. Kto jeszcze zmarł w 2023 roku?

Koniec roku to wyjątkowy czas. Rewidujemy nasze życie i mamy chwilę na głębszą refleksję nad przemijaniem. Przypominamy polskie osobistości, które odeszły od nas od początku 2023 rok. Byli to artyści, celebryci, sportowcy, aktorzy, muzycy oraz dziennikarze.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

ODESZLI_POLSKA_2023
Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Zmarli w 2023 roku – Andrzej Szopa

Andrzej Szopa był jednym z najbardziej znanych polskich aktorów filmowych i teatralnych. Od dłuższego czasu miał spore problemy ze zdrowiem: cierpiał z powodu kręgosłupa, przeszedł też udar mózgu, w efekcie którego doznał częściowego paraliżu ciała. Artysta mieszkał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie miał otrzymywać fachową opiekę. Żona aktora jednak w rozmowach z mediami twierdziła, że warunki w słynnym ośrodku nie są wcale zadowalające. W ostatnich miesiącach życia Andrzej Szopa leżał już tylko w łóżku.

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie przekazał smutną informację o śmierci aktora 1 stycznia 2023 roku. Andrzej Szopa zmarł w Sylwestra około godziny 20:40 w otoczeniu najbliższej rodziny. Miał 70 lat.

Andrzej Szopa nie żyje
Andrzej Szopa nie żyje
Źródło: MAREK ULATOWSKI/MWMEDIA

Zmarli w 2023 roku – Leonard Pietraszak

Leonard Pietraszak zmarł 1 lutego 2023 roku, był polskim aktorem telewizyjnym, filmowym i teatralnym. Poza niezapomnianymi rolami w kultowych produkcjach, takich jak "Vabank", "Vabank II, czyli riposta" czy "Kingsajz", fani pokochali go za postać Warcisława w serialu "39 i pół", a także Floriana w pierwszej odsłonie serii "Listy do M.".

Prywatnie artysta był mężem aktorki Wandy Majerówny. Z pierwszego małżeństwa miał syna Mikołaja. Wybitny aktor został odznaczony licznymi medalami, a wśród nich Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski w uznaniu wybitnych zasług dla kultury polskiej, za osiągnięcia w pracy artystycznej. Informacja o śmierci Leonarda Pietraszaka ukazała się w oficjalnym serwisie miasta Bydgoszcz. Miał 86 lat.

Leonard Pietraszak nie żyje
Leonard Pietraszak nie żyje
Źródło: MW MEDIA

Zmarli w 2023 roku – Mateusz Murański

Mateusz Murański zmarł 8 lutego 2023 roku. Był znanym freak fighterem, osobowością medialną oraz aktorem. 29-latek zyskał ogólnopolską sławę dzięki występom w kilku popularnych serialach paradokumentalnych. Mierzył jednak zawsze wyżej i zagrał nawet w filmie Jerzego Skolimowskiego, który był nominowany do nagrody Oscara. Śmierć mężczyzny wywołała falę pytań na temat tego, co było przyczyną tragedii. Fani spekulowali na temat samobójstwa.

W końcu głos w sprawie zabrała prokuratora. Okazało się, że Mateusz Murański zmarł w wyniku ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej.

Nie żyje Mateusz Murański
Nie żyje Mateusz Murański
Źródło: Getty images

Zmarli w 2023 roku – Grzegorz Skrzecz

Grzegorz Skrzecz był jednym z najwybitniejszych polskich pięściarzy. W 1982 roku zdobył w mistrzostwach świata w Monachium brązowy medal. Ten sukces powtórzył także rok później podczas mistrzostw Europy w Warnie. Pięciokrotny mistrz Polski stoczył 236 walk i odniósł aż 204 zwycięstwa. Po zakończeniu sportowej kariery pracował jako trener boksu. Jako aktor rozwijał się natomiast pod skrzydłami Olafa Lubaszenki. Grzegorz Skrzecz zmarł 15 lutego 2023 roku w wieku 65 lat. Tragiczną wiadomość potwierdził brat sportowca.

"Odszedł Grzegorz Skrzecz… Znaliśmy się długo, zawsze starałem się pamiętać o Nim, obsadzając filmy. Miał mnóstwo pozytywnej energii i naturalność, która świetnie sprawdzała się przed kamerą. Żegnaj, Grześ- pozostaniesz w naszej pamięci" - napisał w pożegnaniu artysty Olaf Lubaszenko.

Grzegorz Skrzecz nie żyje
Grzegorz Skrzecz nie żyje
Źródło: MW MEDIA

Zmarli w 2023 roku – Dominik Kuta

Dominik Kuta urodził się w październiku 1952 roku w Warszawie i bardzo szybko odkrył, że swoje życie chce związać z muzyką. Z pierwszą grupą rockową nawiązał kontrakt już w latach 60., a potem jego kariera rozwinęła się w błyskawicznym tempie. W 1970 roku dołączył do zespołu Czerwone Gitary, gdzie pełnił rolę wokalisty, gitarzysty, flecisty, a także pianisty. To właśnie występy z tym ugrupowaniem przyniosły mu największą sławę. Mimo to Dominik Kuta po zaledwie 12 miesiącach rozwiązał swój kontrakt, nigdy natomiast nie zrezygnował z muzyki.

Dominik Kuta przez siedem lat był mężem Laury Łącz. Para poznała się, gdy gwiazda była jeszcze nastolatką i miała zaledwie 15 lat. Pochłonięci gorącym uczuciem artyści tuż po 18. urodzinach aktorki postanowili się pobrać. Laura Łącz była na pierwszym roku studiów i nie wszyscy pochwalali tę decyzję. Ślub Dominikiem Kutą odradzała jej rodzina, a nawet sam Tadeusz Łomnicki. Gitarzysta Czerwonych Gitar był już wtedy rozpoznawalnym muzykiem.

Dominik Kuta zmarł 7 marca w wieku 70 lat.

Dominik Kuta nie żyje. Muzyk Czerwonych Gitar miał 71 lat
Dominik Kuta nie żyje. Muzyk Czerwonych Gitar miał 71 lat
Źródło: Getty Images

Zmarli w 2023 roku – Janusz Weiss

Janusz Weiss był polskim dziennikarzem, prezenterem radiowym i telewizyjnym, a także artystą kabaretowym. Za swoją słynną audycję "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie" otrzymał wyróżnienie w plebiscycie MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie.

Był jednym z założycieli Radia ZET. To właśnie rozgłośnia radiowa poinformowała o jego śmierci. Janusz Weiss zmarł 10 marca 2023 roku po długiej walce z chorobą. Miał 74 lata.

"Z głębokim żalem i w wielkiej rozpaczy zawiadamiamy, że 10 marca po ciężkiej walce z okrutną chorobą odszedł od nas Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci. Janusz Weiss" – napisał syn dziennikarza, o czym poinformowało Radio Zet.

Janusz Weiss nie żyje
Janusz Weiss nie żyje
Źródło: MW MEDIA

Zmarli w 2023 roku – Paweł Smoleński

Paweł Smoleński był dziennikarzem, reporterem, pisarzem i publicystą. Pracę w zawodzie zaczął jeszcze za czasów PRL-u. Wówczas pisał do magazynów z tzw. drugiego obiegu. Za swoje teksty otrzymał liczne wyróżniania, w tym w 2012 roku Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Przez wiele lat dziennikarz był związany z "Gazetą Wyborczą". Paweł Smoleński od pewnego czasu miał problemy ze zdrowiem - zmagał się z chorobą nowotworową. Mimo to nigdy nie zrezygnował z działalności zawodowej.

Paweł Smoleński zmarł 2 maja 2023 roku w wieku 63 lat. Wiadomość o jego śmierci wstrząsnęła środowiskiem dziennikarskim.

"Przedwczesna śmierć Pawła Smoleńskiego oznacza nie tylko wielką stratę dla polskiego dziennikarstwa. W polskim społeczeństwie obywatelskim, w grupie wyznawców wolności, demokracji, tolerancji i Europy powstała wyrwa, której nie da się zapełnić" - napisał Bartosz Wieliński.

Nie żyje Paweł Smoleński
Nie żyje Paweł Smoleński
Źródło: Instagram

Zmarli w 2023 roku – Kacper Tekieli

Kacper Tekieli był polskim alpinistą, a prywatnie mężem Justyny Kowalczyk. Sportowiec wyjechał w szwajcarskie Alpy wraz z rodziną. To właśnie tam chciał spełniać marzenia o zdobyciu wszystkich najwyższych gór. Niestety, chwile po zdobyciu szczytu Jungfrau zeszła lawina, która porwała ciało mężczyzny. Ekipa ratownicza natychmiast ruszyła do działania. Niestety mężczyzny nie udało się uratować.

Kacper Tekieli zmarł 17 maja 2023 roku w wieku zaledwie 38 lat. Jego ciało odnaleziono dzień później.

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli wzięli ślub pod koniec września 2020 roku. 12 miesięcy później na świat przyszedł synek pary, Hugo. Chłopczyk od razu stał się oczkiem w głowie sławnych rodziców. Justyna Kowalczyk pośmiertnie obiecała mężowi, że będzie dobrze opiekować się ich dzieckiem i razem z nim zdobywać kolejne szczyty.

Kacper Tekieli nie żyje
Kacper Tekieli nie żyje
Źródło: Agencja Forum

Zmarli w 2023 roku – Barbara Borys-Damięcka

Barbara Borys-Damięcka była jedną z najsłynniejszych polskich reżyserek filmowych i aktorek. Przez lata gwiazda była związana z polską telewizją. To właśnie dzięki temu zyskała największą rozpoznawalność. Prywatnie artystka była częścią słynnego rodu Damięckich.

Barbara Borys-Damięcka zawdzięcza nazwisko Damianowi Damięckiemu, który był jej pierwszym mężem. Para doczekała się syna, Grzegorza Damięckiego, jednak ich związek nie przetrwał próby czasu. Artystka była także spokrewniona z Mateuszem i Matyldą Damięckimi, których była szwagierką.

Barbara Borys-Damięcka zmarła 9 czerwca 2023 roku w wieku 85 lat.

Zmarła Barbara Borys-Damięcka
Zmarła Barbara Borys-Damięcka
Źródło: MWMEDIA

Zmarli w 2023 roku – Miriam Aleksandrowicz

Miriam Aleksandrowicz była uznawana za królową polskiego dubbingu. Aktorka zaczęła pracować, gdy miała zaledwie pięć lat. Wówczas, nie umiejąc jeszcze nawet czytać ani pisać, szkoliła się pod okiem swojej mamy, Zofii Dybowskiej-Aleksandrowicz, która była reżyserką teatralną. Miriam Aleksandrowicz początkowo grała w teatrach, jednak z czasem coraz częściej zaczęła być angażowana do nagrywania polskich dubbingów do rysunkowych bajek. Potem zajęła się reżyserią dubbingu. To właśnie ona pracowała nad najbardziej znanymi produkcjami.

Była matką i żoną. Jej ostatnim mężem był aktor teatralny i dubbingowy Jacek Czyż, który zmarł trzy lata temu. Miriam Aleksandrowicz zmarła 5 lipca 2023. Miała 65 lat. Związek Artystów Scen Polskich poinformował o śmierci artystki na Facebooku.

"Poruszeni nagłym odejściem żegnamy Miriam Aleksandrowicz, aktorkę, reżyserkę teatralną i dubbingową, mającą w swoim dorobku aktorskim i reżyserskim ponad setkę zrealizowanych polskich wersji językowych seriali i filmów animowanych, za co została uhonorowana Nagrodą za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Dubbingu [...] Miała tyle pomysłów, planów… Żegnaj, Misiu!" - czytamy w oświadczeniu.

Nie żyje Miriam Aleksandrowicz
Nie żyje Miriam Aleksandrowicz
Źródło: Facebook Widzę Głosy

Zmarli w 2023 roku – Patryk Peretti

Śmierć Patryka Perettiego była zdecydowanie jedną z najgłośniejszych w 2023 roku. Syn Sylwii Peretti zginał w tragicznych okolicznościach, powodując wypadek samochodowy. Mężczyzna wracał z imprezy razem ze swoimi trzema znajomymi i to właśnie on kierował pojazdem, którym wracali do swoich domów. Patryk Peretti prowadził auto pod wpływem alkoholu i znacznie przekroczył dopuszczalną na drodze prędkość. W pewnym momencie pojazd wpadł w poślizg, wypadł z jezdni, a następnie dachował w pobliżu jednego z mostów w Krakowie.

Wszyscy czterej mężczyźni zginęli na miejscu. Patryk Peretti zmarł 15 lipca 2023 roku w wieku zaledwie 24 lat. Ze straty syna wciąż nie może otrząsnąć się jego słynna mama, Sylwia Peretti znana z programu "Królowe życia".

"W nocy z 14 na 15 lipca mój jedyny syn zginął w wypadku samochodowym. A ja? Ja umarłam razem z nim. Mnie nie ma. Nie istnieję. Nie jestem w stanie żyć, funkcjonować normalnie. To wydarzenie nie dociera jeszcze do mnie i chyba nigdy nie dotrze. Teoretycznie jestem świadoma, że mój syn zmarł, ale czuję, jakby wszystko działo się poza mną" – wyznała Sylwia Peretti w rozmowie z magazynem "VIVA!".

Patryk Peretti nie żyje
Patryk Peretti nie żyje
Źródło: screen instagram

Zmarli w 2023 roku – Andrzej Precigs

Andrzej Precigs był jednym z najsłynniejszych aktorów filmowych, serialowych i teatralnych. Widzowie znali go z takich produkcji jak "Prawo Agaty", "Przepis na życie", "C.K. Dezerterzy", czy "Nad Niemnem". O śmierci artysty za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Andrzej Precigs zmarł 26 sierpnia 2023 roku w wieku 74 lat.

"Z przykrością informujemy, że odszedł Andrzej Precigs - wspaniały aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz reżyser dubbingu. Od lat związany z Teatrem Polskiego Radia. Były członek Zarządu Głównego ZASP oraz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. Żegnaj Przyjacielu..." - czytamy na profilu ZASP.

Andrzej Precigs nie żyje
Andrzej Precigs nie żyje
Źródło: MW MEDIA

Zmarli w 2023 roku – Stanisław Radwan

Stanisław Radwan był wielokrotnie nagradzanym reżyserem oraz kompozytorem. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie, a pierwszą pracę na scenie podjął już jako student. Zaliczył kilka epizodów aktorskich, jednak to tworzenie muzyki do spektakli było jego prawdziwą pasją. Stanisław Radwan był laureatem wielu prestiżowych nagród i odznaczeń.

Stanisław Radwan zmarł 14 października 2023 roku w wieku 84 lat.

"Pętla się zacieśniała, czuliśmy to wszyscy od miesięcy czy nawet lat przecież. Stało się. Stasiu Radwan nie żyje. I będzie tak, jakby tego chciał. Wyciągnę płyty, które mi kiedyś podarował. I będzie Stasiu. Bo on będzie, prawda? Nie da się o nim myśleć inaczej, niż z miłością. O nim się nie da" - pożegnał artystę dziennikarz muzyczny, Łukasz Maciejewski.

Stanisław Radwan nie żyje
Stanisław Radwan nie żyje
Źródło: MW MEDIA

Zmarli w 2023 roku – Wojciech Korda

Wojciech Korda był polskim muzykiem, a prywatnie ojcem Ani Rusowicz. Artysta był bardzo schorowany: w przeszłości przeszedł aż sześć udarów, przez które cierpiał na chorobę Parkinsona, a od pewnego czasu był podłączony do respiratora i żywił się dojelitowo. Opiekę nad nim sprawowała Polska Fundacja Muzyczna, która poinformowała o jego śmierci.

Wojciech Korda zmarł 21 października w wieku 71 lat.

W krótkim, ale bardzo emocjonalnym wpisie pożegnała go Ania Rusowicz. Piosenkarka nie utrzymywała kontaktów z ojcem po tym, jak po tragicznej śmierci matki, oddał ją na wychowanie rodzinie. Muzyk pod koniec życia próbował pogodzić się z córką i w 2019 roku zaproponował jej spotkanie. Ania Rusowicz jednak odmówiła. Gwiazda spotkała się z mężczyzną dopiero jakiś czas przed śmiercią, gdy jego stan znacznie się pogorszył. W pożegnalnym wpisie artystka zapewniał, że wybaczyła ojcu.

Wocjech Korda
Wocjech Korda
Źródło: screen Facebook

Zmarli w 2023 roku – Piotr Nagłowski

Piotr Nagłowski był dziennikarzem muzycznym i legendą w swoim fachu. Zasłynął, jako jeden z organizatorów kultowego festiwalu w Jarocinie. Aż do 2019 roku pełnił funkcję dyrektora Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Prowadził wiele kultowych audycji, w tym ta na antenie popularnej Trójki, czyli "Rock po polsku". Przez lata współpracował z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej i wypromował w tym czasie wiele wschodzących talentów. Niejednokrotnie śmiał się, że jeśli nie zna kogoś z branży, to ta osoba najprawdopodobniej nie istnieje.

Piotr Nagłowski zmarł pod koniec października 2023 roku. Miał 65 lat. O jego śmierci poinformował jego przyjaciel, dziennikarz muzyczny Hirek Wrona.

"Piotr Nagłowski nie żyje. Dziennikarz, manager, legenda branży muzycznej. Żegnaj przyjacielu" - napisał.

Piotr Nagłowski
Piotr Nagłowski
Źródło: Getty Images/Facebook

Zmarli w 2023 roku – Ewa Wyszomirska

Ewa Wyszomirska była aktorką teatralną i telewizyjną. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów, w których wystąpiła, jest kultowy serial "Świat według Kiepskich". Artystka pojawiła się także w takich produkcjach, jak między innymi: "13 posterunek", "Pierwsza miłość", "Fala zbrodni", "Licencja na wychowanie", "Śmierć przyjeżdża w środę" Agaty Dudy-Gracz czy wcześniej "Aktorów prowincjonalnych" Agnieszki Holland. Ostatni raz Ewa Wyszomirska pojawiła się na małym ekranie w 2016 roku, grając w serialu "Komisja morderstw".

Ewa Wyszomirska zmarła pod koniec października 2023 roku w wieku 80 lat. Wiadomość o jej śmierci przekazał Teatr Jana Kochanowskiego w Opolu.

"Wyrażamy głębokie kondolencje rodzinie, przyjaciołom i bliskim. Jej talent aktorski rozświetlał scenę i pozostawił niezatarte ślady w naszych sercach" - czytamy.

Ewa Wyszomirska nie żyje
Ewa Wyszomirska nie żyje
Źródło: facebook/teatrkochanowskiegowopolu/Getty Images

Zmarli w 2023 roku – Cezary Olszewski

Cezary Olszewski był znanym tancerzem, który wygrał 7. edycję "Tańca z gwiazdami". Przez lata artysta występował tam w roli nauczyciela gwiazd. Partnerował między innymi Magdalenie Walach, z którą sięgnął po słynną Kryształową kulę, a także Annie Popek, Annie Nowak-Ibisz, Grażynie Wolszczak oraz Dorocie Zawadzkiej. Mężczyzna wygrywał liczne turnieje Światowej Federacji Tańca Sportowego, mógł pochwalić się także finałem mistrzostw Polski w tańcach standardowych. Zaliczył także kilka epizodów filmowych  i serialowych. Widzowie mogli go zobaczyć między innymi w "Pitbullu", "M jak miłość", czy "Twarzą w twarz".

Cezary Olszewski zmarł w wieku 42 lat w rodzinnej Ostrołęce. Smutne wiadomości pojawiły się w mediach 30 października 2023 roku. To właśnie wtedy nad ranem ciało artysty zostało znalezione w jednym z hoteli. Do tej pory nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną śmierci tancerza.

Cezary Olszewski nie żyje
Cezary Olszewski nie żyje
Źródło: MWMEDIA

Zmarli w 2023 roku – Krzysztof Jaślar

Krzysztof Jaślar, niezapomniany współzałożyciel Kabaretu Tey, nie żyje. Tragiczne wieści dotarły do nas w nocy z 6 na 7 listopada 2023 r. Przekazał je bliski przyjaciel zmarłego oraz wybitny artysta Zenon Laskowik.

Krzysztof Jaślar wraz z Zenonem Laskowikiem stworzyli jeden z najbardziej pamiętnych duetów kabaretowych. Jego wkład w kształtowanie polskiej sceny kabaretowej jest nie do przecenienia. Artysta od pewnego czasu walczył z poważną chorobą, która zakończyła jego życie.

Krzysztof Jaślar nie żyje
Krzysztof Jaślar nie żyje
Źródło: Getty Images/MWMEDIA

Zmarli w 2023 roku – Hanna Gucwińska

Nie żyje Hanna Gucwińska, polska zootechnik i osobowość telewizyjna, znana przede wszystkim z programu "Z kamerą wśród zwierząt", który prowadziła wraz z ukochanym mężem Antonim Gucwińskim. Mężczyzna zmarł dwa lata temu. Małżeństwo miało duży wkład w rozwój wrocławskiego zoo.

Hanna Gucwińska poślubiła Antoniego Gucwińskiego w 1962 roku. Kobieta od 1957 roku pracowała w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu, przez wiele lat pełniąc również funkcje dyrektorskie. Od stycznia 1971 przez około 30 lat wraz z mężem współtworzyła program "Z kamerą wśród zwierząt". Pisała też książki i artykuły naukowe. Angażowała się również politycznie. Przez 16 lat była radną Wojewódzkiej Rady Narodowej we Wrocławiu, pracowała w komisjach zdrowia, ochrony środowiska oraz porządku publicznego.

Hanna Gucwińska
Hanna Gucwińska
Źródło: Pixabay.com/Facebook Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Zmarli w 2023 roku – Maciej Damięcki 

Maciej Damięcki nie żyje. Wybitny polski aktor miał 79 lat. O jego śmierci poinformował 17 listopada w mediach społecznościowych jego syn Mateusz Damięcki. Aktor wystąpił w kultowych filmach: "Rozmowy kontrolowane", "Chłopi" czy "Rzeczpospolita babska". Wielu polskich widzów kojarzy go z ról serialowych: pojawił się m.in. w "Stawce większej niż życie", ale i "Plebanii" czy "M jak miłość".

Maciej Damięcki
Maciej Damięcki
Źródło: MWMEDIA

Zmarli w 2023 roku – Paweł Huelle

Paweł Huelle - wybitny pisarz, mocno związany z Gdańskiem i jego dramatyczną historią zmarł 27 listopada. Był pisarzem, wykładowcą uniwersyteckim, redaktorem, autorem powieści takich jak "Weiser Dawidek", "Śpiewaj ogrody", "Mercedes-Benz. Z listów do Hrabala" i zbiorów opowiadań.

Paweł Huelle nie żyje
Paweł Huelle nie żyje
Źródło: Getty Images/Facebook Zdaniem Szota

Zmarli w 2023 roku – Gabriel Seweryn

Gabriel Seweryn zmarł 28 listopada. Miał 56 lat. Był znany w mediach m.in. dzięki programowi "Królowe życia", w którym występował ze swoim byłym już partnerem Rafałem Grabiasem. Prywatnie Gabriel Seweryn był projektantem futer w Głogowie.

Projektant samodzielnie udał się do szpitala. Tam wykonano badania krwi i podano mu płyny oraz leki. "Po ok. dwóch godzinach, kiedy już wydawało się, że będzie lepiej, doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Mimo podjętej reanimacji, która trwała długo, nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny" – przekazała rzeczniczka Głogowskiego Szpitala Powiatowego Ewa Todorov w rozmowie z portalem glogow.naszemiasto.pl.

Gabriel Seweryn
Gabriel Seweryn

Zmarli w 2023 roku – Zofia Merle

Zofia Merle zasłynęła jako aktorka w komediach Stanisława Barei – "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?", "Miś", "Alternatywy 4", "Zmiennicy". Gwiazda zmarła 13 grudnia 2023 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Miała 85 lat. Urodziła się 30 marca 1938 roku w Warszawie. Jej debiut sceniczny miał miejsce w Studenckim Teatrze Satyryków (STS) w Warszawie, a do teatru zawodowego została zaproszona przez Konrada Swinarskiego, który obsadził ją w "Operze za trzy grosze" w Teatrze Współczesnym. Zofia Merle zdobyła uznanie publiczności jako aktorka komediowa, zwłaszcza dzięki rolom w filmach Stanisława Barei, takich jak "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?" (1978), "Miś" (1980), "Alternatywy 4" (1984) i "Zmiennicy" (1986).

Zofia Merle
Zofia Merle
Źródło: Mw Media

Zmarli w 2023 roku – Krzysztof Respondek

Krzysztof Respondek był jednym z najbardziej znanych artystów kabaretowych naszych czasów. Informacje o jego śmierci pojawiły się w piątek 22 grudnia 2023 roku. Smutną wiadomość przekazał na Facebooku kolega aktora z kabaretu, Krzysztof Hanke. Krzysztof Respondek zmarł nieoczekiwanie.

Krzysztof Respondek
Krzysztof Respondek
Źródło: mwmedia

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Czytaj też:

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga, Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości