Lisa Marie Presley pozostawiła po sobie ogromny dług. Teraz córki muszą go spłacić

Lisa Marie Presley
Lisa Marie Presley pozostawiła po sobie ogromny dług. Teraz córki muszą go spłacić
Źródło: Getty Images
Lisa Marie Presley zmarła, pozostawiając po sobie nie tylko majątek, ale również długi. Gwiazda miała niespłaconą pożyczkę na ogromną kwotę. Spadkobiercy, wśród których są jej córki, muszą teraz zmierzyć się z finansowymi konsekwencjami decyzji ich matki.

Lisa Marie Presley, jedyna córka Elvisa Presleya, zmarła 13 stycznia 2023 roku w wieku 54 lat. Doznała zawału serca w swoim domu w Kalifornii i została przewieziona do szpitala, gdzie pomimo walki o jej życie, nie udało się jej uratować. Dla wielu jej fanów była to szokująca wiadomość, gdyż kilka dni wcześniej artystka bawiła się na gali w Nowym Jorku i wydawała się całkowicie zdrowa.

Resztę artykułem przeczytasz pod materiałem wideo:

Paulina Krupińska-Karpiel o tym, jak popularność rodziców przekłada się na dzieci
Paulina Krupińska-Karpiel w rozmowie z Dagmarą Olszewską opowiada o tym, jak dzieci reagują na mamę, gdy widzą ją w telewizji. Prezenterka podkreśla, że jak na razie wpływ popularności na życie pociech jest raczej pozytywny, jednak gwiazda zwraca uwagę na to, co robi i jak zachowuje się w przestrzeni publicznej. Co więcej, Paulina Krupińska-Karpiel ma kilka rad dla dzieci, gdyby te zdecydowały się pójść jej śladami.
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Lisa Marie Presley pozostawiła po sobie dług

Lisa Marie Presley, matka czworga dzieci, w tym trzech córek: 33-letniej Riley oraz 14-letnich bliźniaczek Finley i Harper, doznała zawału serca w ich obecności. Wspomniana sytuacja z pewnością na długo pozostanie w pamięci pociech zmarłej gwiazdy. Na pewno również niemałym dla nich szokiem był dług, który pozostawiła po sobie ich matka.

Firma pożyczkowa Naussany Investments & Private Lending wytoczyła pociechom Lisy Marie Presley proces o 3,8 mln dolarów, co jest równowartością pożyczki, którą matka kobiet zaciągnęła w 2018 r. Portal "Entertainment Tonight" poinformował, że gwiazda zdecydowała się na zaciągnięcie pożyczki m.in. pod zastaw udziałów w firmie Elvis Presley Enterprises.

Spadkobiercy zmarłej mieli czas na uregulowanie należności do maja 2022 r. Niemniej jednak frima twierdzi, że próby wyegzekwowania zapłaty nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Warto dodać, że Naussany Investments & Private Lending zadeklarowało, że wycofa pozew, jeśli spadkobiercy gwiazdy w ciągu 45 dni spłacą 2,85 miliona dolarów, co stanowi 75% całkowitej kwoty, którą była winna Lisa Marie Presley.

Lisa Marie Presley pozostawiła po sobie ogromną posiadłość

Posiadłość, w której mieszkała Lisa Marie Presley do czasu śmierci, znajduje się w Calabasas w Kalifornii. Rezydencja jakiś czas temu została wystawiona na sprzedaż. Dom dysponuje sześcioma sypialniami, w których znajduje się siedem łóżek. Główna sypialnia posiada przyległą do niej olbrzymią garderobę, pomieszczenie do praktykowania jogi oraz prywatną łazienkę z hydromasażem.

Zmarła gwiazda zadbała o to, by jej dom spełniał wszystkie wymogi luksusowego życia. Nie brakuje w nim m.in. kina domowego, kuchni z miejscem dla kucharzy, luksusowej jadalni oraz kilku miejsc przeznaczonych do rozrywki. W domu zaprojektowano specjalną salę kinową, idealną do wieczorów filmowych z bliskimi.

Na zewnątrz domu znajduje się basen, otoczony pięknym ogrodem. Obok niego umiejscowiono miejsce do grillowania, co stanowi idealne rozwiązanie na letnie popołudnia i wieczory spędzane na świeżym powietrzu. Rezydencja, której powierzchnia wynosi aż 7440 metrów kwadratowych, zlokalizowana jest w prestiżowej okolicy — niedaleko najwyższego punktu widokowego na wzgórzu Mont Calabasas Estates.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości