Maja Hirsch doświadczyła przemocy. Opowiedziała o traumie z dzieciństwa

Maja Hirsch o traumie z dzieciństwa
Maja Hirsch o traumie z dzieciństwa
Źródło: MWMEDIA
Maja Hirsch jest osobą leworęczną. W dzieciństwie doświadczyła przykrego zachowania osoby dorosłej, która za wszelką cenę chciała przekonać ją do używania przede wszystkim prawej ręki. Nie byli to rodzice aktorki. Gwiazda "BrzydUli" źle wspomina pewien incydent. Dziś podkreśla, że przez takie sytuacje dzieci mogą czuć się gorsze.

13 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych. W studio Dzień Dobry Wakacje został poruszony temat strofowania dzieci, aby np. nauczyły się pisać prawą ręką. Do rozmowy na ten temat zostały zaproszone: psycholog Zuzanna Butryn oraz aktorka Maja Hirsch.

Maja Hirsch jest leworęczna. Opowiedziała o traumie z dzieciństwa

Pani psycholog wytłumaczyła, że tzw. lateralizacja, czyli dominacja jednej strony ciała odnosi się nie tylko do rąk, ale i nóg, oczu, uszu. Kiedyś matki i ojcowie mieli inne podejście do leworęczności swoich pociech. Zmuszali je do przekładania długopisu do prawej dłoni. Maja Hirsch miała bardziej wyrozumiałych rodziców, ale spotkała się ze złym traktowaniem w przedszkolu.

Miałam taką historię w przedszkolu, dosyć nieprzyjemną. Jem lewą ręką, w sumie wszystko robię lewą ręką, oprócz cięcia nożyczkami. Natomiast pani, która wydawała obiady i śniadania w przedszkolu, tak mnie biła w tę rękę i mówiła: 'tą jedz'. Nie było to przyjemne, teraz się z tego śmieje, ale dla dziecka to nie jest przyjemna sprawa, bo dziecko czuje się gorsze i jakieś wybrakowane. Na szczęście moi rodzice nie kazali przekładać mi długopisu i uczyłam się pisać lewą ręką i wszystko robiłam lewą ręką i tak zostało
- powiedziała aktorka w programie Dzień Dobry Wakacje. 

Aktorka podzieliła się z widzami opinią, którą słyszała o osobach leworęcznych. Podobno mają one ogromne zdolności językowe i są bardzo kreatywne.

MASK SINGER - Kaminska 3 - popr
Julia Kamińska o planach po "BrzydUli"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Maja Hirsch. Kariera, życie prywatne, Instagram

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Maja Hirsch jest córką Rosjanki i Polaka pochodzenia niemieckiego. Aktorka znaczną część swojego dzieciństwa spędziła w Rosji, a dokładniej pod Moskwą. Ma brata Dymitra. Gwiazda była w związku z aktorem Jackiem Braciakiem, z którym ma córkę Marię. Maja Hirsch jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie. Wciąż gra w teatrze, a w telewizji największą popularność przyniósł jej serial "BrzydUla", w którym wcielała się w charyzmatyczną Paulinę Febo. Można było ją zobaczyć również w "Prawie Agaty" czy w serialu "Zakochani po uszy".

Ostatnio widzowie TVN mogli śledzić jej losy na pokładzie jachtu żaglowego w programie "Przez Atlantyk", w którym wystąpiła z Renatą Kaczoruk, Antkiem Królikowskim, Natalią Przybysz, Piotrem "Liroyem" Marcem i Zygmuntem Miłoszewskim. 

Z Antkiem Królikowskim i Liroyem w "Przez Atlantyk".

Na planie drugiej części "BrzydUli" z aktorem Mariuszem Zaniewskim.

Maja Hirsch na Instagramie - kadr w domowym zaciszu.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło: dziendobry.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości