Natalia Przybysz

"Przez Atlantyk": Natalia Przybysz

Natalia Maria Przybysz to znana również jako N'Talia i Natu polska piosenkarka i autorka tekstów, która urodziła się 1 września 1983 roku w Warszawie. Popularność przyniosła jej przede wszystkim działalność w zespole Sistars, którego była współzałożycielką. Od roku 2006 postawiła na solową karierę artystyczną.

Natalia Przybysz – kariera muzyczna

Natalia Przybysz od najmłodszych lat była związana z działalnością muzyczną. W szkole muzycznej, wraz z siostrą uczyły się gry na wiolonczeli.

Kariera muzyczna rozpoczęła się na większą skalę po założeniu przez Natalię i Paulinę Przybysz zespołu Sistars. Natalia śpiewała z tą grupą do 2013 roku z przerwami. Siostry wspólnie nagrały dwa albumy studyjne „Siła sióstr” (2003) i „A.E.I.O.U.” (2005). Zespół dwa razy otrzymał Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy.

Od 2006 roku Natalia Przybysz skupiła się na indywidualnej karierze wypuszczając anglojęzyczną płytę „Maupka Comes Home” (2008). Drugi solowy album piosenkarki był już w znacznej części nagrany w języku polskim i zatytułowany „Gram duszy” (2010). Trzecim albumem studyjnym Natu był „Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin” (2013), który w zdecydowanej większości był poświęcony coverom piosenek Janis Joplin. W 2014 roku została członkinią zespołu Shy Albatross Raphaela Rogińskiego. Współtworzy grupę Archeo Sisters. Jej czwarty solowy album, wydany w 2014 roku, otrzymał tytuł „Prąd” i został nagrodzony za sprzedaż kilkunastu tysięcy egzemplarzy. Kolejno artystka wypuściła płyty „Światło nocne” (2017) i „Jak malować ogień” (2019). Kolejną płytą artystki jest „Zaczynam się od miłości”, która ukazała się w 2022 roku.

Piosenkarka może się pochwalić nie jedną współpracą oraz okazyjnymi występami u różnych artystów, nawet z gościnnym udziałem swojej mamy.

Natalia Przybysz – życie prywatne

Piosenkarka na co dzień angażuje się w różne akcje prozdrowotne i ekologiczne. Ma na koncie wiele zrealizowanych kampanii i akcji, m.in.:

  • „Stop malarii” organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż,
  • „Avon kontra rak piersi – Wielka Kampania Życia”,
  • „Zostań Wege na 30 dni” fundacji Viva,
  • „Adoptuj Pszczołę” Greenpeace Polska,
  • „Projekt Test: Pokolenie Minus” Kampanii Społecznego Komitetu ds. AIDS.

Pojęcie weganizmu i związana z nim kampania nie pojawiło się w jej życiu bez przyczyny. Natalia jest weganką – jasno przeciwstawia się zabijaniu zwierząt do celów spożywczych i modowych. Już od szkoły podstawowej w jej diecie królował wegetarianizm.

Jest w związku małżeńskim z Wojciechem Zagórskim, z którym ma córkę Anielę i syna Jeremiego. Warto wspomnieć, że brat Wojciecha, Jerzy Zagórski, jest muzykiem i członkiem zespołu Natalii.

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA