Majka Jeżowska wyjawiła, ile dostaje emerytury. Uświadomiła sobie pewien problem

Majka Jeżowska wyjawiła, ile dostaje emerytury
Majka Jeżowska o emeryturze
Źródło: MWMEDIA
Jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja o wysokości emerytury Majki Jeżowskiej. Piosenkarka zdradziła kwotę, a teraz odniosła się do tego, czy jest z niej zadowolona. Gwiazda nie ukrywa, że widzi wokół siebie pewne nierówności.

Majka Jeżowska w podcaście "Wprost Przeciwnie" zdradziła, że otrzymuje niecały tysiąc złotych emerytury. Jednak podkreśliła, że nigdy nie była zatrudniona na etacie. Gwiazda jednak nie skarży się na niskie zarobki. Cały czas jest aktywna zawodowo, aby zarabiać na godne życie.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

czt_wozniak-starak_pieniadze
Agnieszka Woźniak-Starak nie ukrywa: Nie umiem rozmawiać o pieniądzach

Majka Jeżowska zdradziła, ile dostaje emerytury

Majka Jeżowska odniosła się do swojej rozmowy w podcaście "Wprost Przeciwnie" w wywiadzie z Plejadą. Tam stwierdziła, że choć formalnie jest, to nie czuje się emerytką i nie jest to dla niej przytłaczająca sytuacja.

"Kiedyś zostałam zapytana o to, czy jestem emerytką. Jestem, bo skończyłam 60 lat, ale zaznaczyłam w trakcie tego wywiadu, że absolutnie nie narzekam i się nie skarżę. Moja koleżanka, młodsza ode mnie o sześć lat, powiedziała: 'Majka, ja sobie policzyłam, ile moja emerytura wyniesie, to jest połowa twojej'. Pomyślałam sobie, że jest coraz niżej" - zwierzyła się piosenkarka.

Artystka zaczęła się zastanawiać nad tym, jak wygląda kwestia przyznawania emerytur w Polsce. Zauważyła, że kwoty są bardzo zróżnicowane, a staż pracy nie zawsze ma największe znaczenie.

"Ja absolutnie nie narzekam, bo lubię swoje życie. Jest mi dobrze i niczego mi nie brakuje, natomiast czasami widzę pewne nierówności w emeryturach. Na przykład między wysokimi urzędnikami państwowymi, którzy byli nimi przez chwilę i pobierają do końca życia bardzo wysoką emeryturę, a kimś, kto pracuje 30,40 lat. Ale takie jest życie" - stwierdziła gorzko.

Majka Jeżowska o swoim wieku. Wciąż jest aktywna zawodowo

Majka Jeżowska 25 maja skończyła 63 lata. Artystka cieszy się dobrym zdrowiem i tryska energią. Wciąż zachwyca fanów na koncertach i zaskakuje nowymi, kolorowymi stylizacjami. Choć została już babcią, to w duszy wciąż czuje się przebojową dziewczyną.

"Jestem emerytką, jestem seniorką, ale czuję się na 30 lat i absolutnie nie narzekam. Najważniejsze jest to, co mamy w głowie. Walczymy o różne rzeczy codziennie, każdego dnia, żeby nam się chciało wstać, żeby nam się chciało posprzątać, napisać piosenkę albo wiersz, albo pojechać gdzieś" - dodała w rozmowie z Plejadą.

Majka Jeżowska przekonuje, że wszystko zależy od nastawienia do życia. Gwiazda poinformowała fanów o nowym projekcie z udziałem innych wokalistek. Mowa o płycie "#cośtrzebawybrać". Album zawiera "osiem nowych piosenek dla dziewczyn, kobiet, o podejmowaniu życiowych wyborów, opowiedziany na swój artystyczny sposób" - napisała artystka na Instagramie.

Gwiazda chce zachęcić w ten sposób fanów do udziału w wyborach.

"Moją 'Mamy moc' napisała @lenaromul z moją małą pomocą słowno-aranżacyjną [...] Zapraszam do posłuchania całej pieśni, którą Lena napisała z myślą o swojej córce, a ja o mojej wnuczce" - dodała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości