Marcin Bosak o depresji i nowotworze. "Miałem ochotę zniknąć"

Autor:
Dagmara
Olszewska
Marcin Bosak

Marcin Bosak w szczerej rozmowie w "Mieście kobiet" opowiedział o swojej walce z depresją i diagnozie, która całkowicie zmieniła jego podejście do życia. "Nie wiem, czy to są myśli samobójcze, czy nie, ale miałem ochotę zniknąć" - powiedział.

O Marcinie Bosaku, choć w show-biznesie jest dostępny od dawna, wiemy niewiele. Aktor z dużą rozwagą podchodzi do wywiadów i pokazywania prywatności w mediach społecznościowych. Tym bardziej, fani i obserwatorzy aktora niecierpliwie wyczekują jego wywiadów i rozmów. Niedawno, pojawił się w programie wyemitowanym w TVN7 i opowiedział o jednym z najcięższych momentów swojego życia.

Marcin Bosak o depresji i nowotworze

Aktor już na początku wywiadu przyznał, że rozmowa o operacji i depresji nie jest dla niego łatwa, ale głośne mówienie o tym co przeżył, traktuje terapeutycznie. Marcin Bosak opowiedział także, że popadł w okresie choroby w krzywdzący stereotyp. Chciał poradzić sobie ze swoimi problemami sam i nie obciążać nimi bliskich jak "prawdziwy mężczyzna". Niestety, to krzywdzące stwierdzenie jeszcze bardziej pogłębiało jego samopoczucie. Jak zapewnia aktor — dołoży wszelkich starań, by wychować swoich synów z dala od powielania patriarchalnych stereotypów. 

"Cały czas powrót do tego tematu jest trudny. To nie jest tak, że jak już raz się coś powiedziało, to leci z górki, tylko jednak to nieustanna analiza tego, co się ze mną dzieje. Rozumiem, że to proces, tak samo jak terapia jest procesem. (...) To był dosyć szczególny czas, (...) dowiedziałem się, że mam guza, ale informacja istotniejsza, która się pojawiła tego samego dnia to to, że zostanę ojcem (...). Monika do mnie zadzwoniła, że jest w ciąży, jak jechałem na konsultację do Łodzi. A pół godziny później dowiedziałem się, że mam guza. Myślę, że ta informacja mnie uchroniła, by nie wpaść w jakiś mrok" - powiedział Marcin Bosak.

Co Za Tydzień. Koncert z okazji Dnia Walki z Depresją
Co Za Tydzień. Koncert z okazji Dnia Walki z Depresją Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Marcin Bosak o operacji, dziecku i depresji

Aktor w rozmowie z Marzeną Rogalską i Olgą Legosz opowiedział o wiadomości, którą zobaczył tuż po swojej operacji. Niestety, choć fizycznie stawał się zdrowszy, depresja coraz bardziej zaczęła dominować jego życie.

"W momencie, gdy włączyłem telefon po operacji, pierwszego SMS-a, którego dostałem to, że Monika znowu jest w ciąży. To była bardzo silna motywacja, by stanąć na nogi. To było pół roku ostrej walki, żeby znowu nauczyć się chodzić i działać samodzielnie. (...)  Nie wiem, czy to są myśli samobójcze, czy nie, ale miałem ochotę zniknąć. Zamknąć się w jakimś takim miejscu, w którym nikt mnie nie będzie widział, nikt nie będzie oceniał tego. I z tą swoją słabością, bo tak to rozumiałem, gdzieś się zaszyć, w jakiejś jamie"  - powiedział.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości