Marcin Gortat w żałobie. Nie żyje ojciec sportowca

Marcin Gortat
Marcin Gortat
Źródło: MWMEDIA
Marcin Gortat przeżywa obecnie trudny czas. 19 grudnia w mediach pojawiła się wiadomość o śmierci ojca sportowca — Janusza Gortata, legendy polskiego boksu. Smutną informację potwierdził dziennikarz Andrzej Kostyra. Miał 75 lat.

Janusz Gortat urodził się 5 listopada 1948 r. Był dwukrotnym medalistą igrzysk olimpijskich w boksie. Przez wiele lat uchodził za jednego z najlepszych pięściarzy na świecie. Ojciec Marcina Gortata był sześciokrotnym mistrzem Polski w wadze półciężkiej i pięciokrotnym wicemistrzem.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Nie żyje ojciec Marcina Gortata. Janusz Gortat miał 75 lat

O jego śmierci w mediach poinformował dziennikarz Andrzej Kostyra, który napisał na platformie "X":

"Dzisiaj zmarł wielki polski bokser Janusz Gortat. Urodzony 5 listopada 1948 r. Dwukrotny brązowy medalista olimpijski w wadze półciężkiej (Monachium 1972 i Montreal 1976). Srebro mistrzostw Europy 1973. Sześciokrotny mistrz Polski indywidualny i sześciokrotny drużynowy z Legią Warszawa. 317 walk. 272 zwycięstwa, siedem remisów, 38 porażek. Spoczywaj Januszku w pokoju" — czytamy.

Pod wpisem pojawiło się wiele kondolencji, które napływają od fanów z całego świata.

"Straszna wiadomość", "Wybitny pięściarz", "Za wcześnie Januszku, za wcześnie", "Kondolencje dla rodziny", "Wyrazy współczucia" - czytamy.

Marcin Gortat o relacji z ojcem

Janusz Gortat miał inne plany na karierę Marcina Gortata. Chciał, aby jego syn został pięściarzem, a później siatkarzem. Kilka miesięcy temu w rozmowie z Interią Marcin Gortat wyznał, że nie ma najlepszych relacji z ojcem.

"Niestety nie jesteśmy w dobrych relacjach z tatą, nie wszystko w życiu układa się pomyślnie. Przede wszystkim po mojej myśli, ale sądzę, że też jest to gdzieś może jakaś lekcja nauki dla mnie albo lekcja pokory" — powiedział Marcin Gortat.

W tym samym wywiadzie sportowiec zaznaczył, że przez wiele lat nie rozmawiał z ojcem.

"Myślę, że wina leży troszeczkę po obydwu stronach. Ja bym oczywiście powiedział, że więcej po stronie taty niż mojej, ale to jest tylko moje odczycie i moja opinia" - mówił wówczas w rozmowie z Interią.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości