Wnuk Daniela Olbrychskiego ma na koncie spore osiągnięcia. Kim jest Antoni Olbrychski?

Daniel Olbrychski
Daniel Olbrychski
Źródło: MWMEDIA
Okazuje się, że poczynania Daniela Olbrychskiego są wzorem nie tylko dla wiernych kinomanów. Choć Rafał Olbrychski poszedł w ślady ojca i został aktorem, wnuk gwiazdora postanowił przełamać łańcuch i związać się z podobnym, acz zgoła innym zawodem. Jedna z ról Daniela Olbrychskiego i jego zamiłowane do szabli sprawiły, że Antoni Olbrychski spełnia się jako szermierz. Ma na koncie spore osiągnięcia!

Daniel Olbrychski jest z pewnością jednym z najpopularniejszych i najbardziej zasłużonych polskich aktorów. Stworzył wiele kultowych postaci, w tym kilka w ponadczasowej ekranizacji trylogii Henryka Sienkiewicza. Słynna walka Kmicica z Panem Wołodyjowskim na zawsze zapisała się złotymi zgłoskami w historii kina. I okazuje się, że nie tylko kina!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Maria Seweryn w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Maria Seweryn w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"

Żona Daniela Olbrychskiego pochwaliła się wnukiem

Okazuje się, że słynna scena wpłynęła również na zainteresowanie szermierką. Ci, którzy z zapartym tchem śledzili pojedynek na śmierć i życie odbywający się w strugach deszczu przed karczmą, chcieli odtworzyć ją w życiu codziennym i chętnie uczęszczali na zajęcia z władania szablą. Jednym z zagorzałych fanów okazał się również wnuk Daniela Olbrychskiego. Antoni Olbrychski mógł oglądać w mieszkaniu dziadków szable, które zainspirowały go do związania swojego życia z szermierką.

O osiągnięciach wnuka opowiedziała dumna Krystyna Demska-Olbrychska, która w rozmowie z "Faktem" uchyliła rąbka tajemnicy.

Antek załapał pasję do szermierki po dziadku Danielu, jeszcze jak był w gimnazjum. (...) Kiedyś powiedział Danielowi, żeby chce walczyć na prawdziwe szable, więc Daniel znalazł mu nauczyciela. I na benefis Jerzego Hoffmana ze swoim profesorem i bardzo dobrym szermierzem Antek stoczył pojedynek na wzór potyczki Kmicica z Wołodyjowskim
- powiedziała żona Daniela Olbrychskiego.

Szermierka okazała się nie tylko pasją syna Rafała Olbrychskiego. Mężczyzna przekuł to również w osiągnięcia sportowe, których nie powstydziłby się niejeden szlachcic. Antoni Olbrychski ma na koncie złoty medal Igrzysk Europejskich 2019, wicemistrzostwo świata w mieczu długim (turniej Swordfish 2018) oraz trzykrotne mistrzostwo Polski w szermierce historycznej. Mężczyzna, jak sam o sobie pisze, na co dzień łączy szermierkę z pracą zawodową — jest historykiem, który prowadzi żywe lekcje, a ponadto brał udział w licznych rekonstrukcjach jako organizator i kaskader.

"On jest naszym oczkiem w głowie. To się rzadko zdarza, żeby pasja po dziadku tak przeszła na wnuka. (...) Poza tym jest fajnym facetem w życiu. Jest odpowiedzialny i ma swoją pasję. Historia średniowiecza jest jego pasją. Brawuro skończył studia. Pisze artykuły i bierze udział w audycjach, gdzie opowiada, skąd się wzięła piłka nożna w średniowieczu" - dodała żona Daniela Olbrychskiego.

Żona Daniela Olbrychskiego zabrała głos w sprawie śmierci jego wnuka

Antoni Olbrychski nie był jedynym wnukiem gwiazdora. Przeszło trzy lata temu rodzina musiała zmierzyć się z ogromną tragedią. W 2020 roku starszy wnuk Jakub Olbrychski popełnił samobójstwo. Mężczyzna został odnaleziony martwy w lesie, co skłoniło policję do rozpoczęcia śledztwa celem sprawdzenia, czy w śmierć 28-latka nie były zaangażowane osoby trzecie. Ostatecznie okazało się, że Jakub Olbrychski odebrał sobie życia.

Dla całej rodziny była to ogromna trauma. Dopiero po kilku latach żona Daniela Olbrychskiego przerwała milczenie i opowiedziała o trudnych doświadczeniach. W sierpniowym numerze magazynu "Pani" ukazał się wywiad z Krystyną Demską-Olbrychską, w którym poruszyła temat śmierci wnuka.

"Bardzo kochałam wnuki Daniela: Kubę i Antka. Zaspokoiły moją potrzebę macierzyństwa" — powiedziała.

Kilka lat temu umarł Kubuś. Miał zaledwie 28 lat. To trauma nie do opisania. Ale w końcu życie wraca na dawne tory. Tylko nasza bliskość stała się jeszcze większa, choć nigdy nie nazwałabym jej symbiozą
- dodała.

Czytaj więcej: Żona Daniela Olbrychskiego wspomina jego zmarłego wnuka. 28-latka znaleziono w lesie

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości