Mateusz Damięcki uczcił pamięć ojca. "Nie sposób was nie kochać"

Mateusz Damięcki upamiętnił ojca
Mateusz Damięcki upamiętnił ojca
Źródło: Mw Media
W piątek 17 listopada w mediach pojawiła się informacja o śmierci Macieja Damięckiego. Jego dzieci — Mateusz i Matylda Damięccy potwierdzili tę smutną wiadomość. Teraz Mateusz Damięcki w wyjątkowy sposób uczcił pamięć o ojcu.

Maciej Damięcki był synem aktora  Dobiesława Damięckiego i Ireny z domu Górskiej. Jego starszy brat Damian również został aktorem. Pierwszą żoną Macieja Damięckiego była Anita Dymszówna, córka najpopularniejszego polskiego aktora przedwojennego Adolfa Dymszy.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Maciej Damięcki nie żyje

Po rozwodzie z Anitą Dymszówną Maciej Damięcki ożenił się z Joanną, z którą miał dwoje dzieci: Mateusza i Matyldę, którzy poszli w ślady ojca i jego rodziny i również zostali aktorami.

W 1966 r. ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie i od razu zaczął karierę. Na ekranie zadebiutował już w latach 50, jednak największą rozpoznawalnością cieszył się od początku lat 70.

Aktor przez lata wykreował wiele wybitnych ról w produkcjach m.in. takich jak "Stawka większa niż życie", "Rzeczpospolita babska", "Rozmowy kontrolowane", "Dom", "Ekstradycja", "Kasia i Tomek", "Kryminalni", "Bodo" czy "Znachor".

17 listopada w piątek Mateusz i Matylda Damięccy poinformowali o śmierci ich ojca. Jak na razie nieznane są przyczyny śmierci aktora. Informacja ta poruszyła bliskich, znajomych, a także fanów Macieja Damięckiego. Do rodziny cały czas spływają kondolencje.

Mateusz Damięcki uczcił pamięć ojca

Żona Mateusza Damięckiego postanowiła w wyjątkowy sposób uczcić zmarłego teścia. Opublikowała na Instagramie zdjęcie aktora i napisała:

"Żegnaj mój wspaniały Teściu. Dziękuję za wszystkie nasze rozmowy o teatrze i ogromną życzliwość. Za wcześnie… Lubię to zdjęcie, Maciej uwielbiał grać w angry birds" - napisała.

Teraz Mateusz Damięcki podzielił się fotografią ojca na Instagramie.

"'Banda', zdjęcie: Jerzy Troszczyński" - czytamy.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy z kondolencjami, w tym ten od Anny Muchy.

"Udało wam się stworzyć taką rodzinę, że nie sposób was nie kochać..." - napisała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Mw Media

podziel się:

Pozostałe wiadomości