Meghan Markle napisała list do Karola III. Doniosła na członka rodziny

Meghan Markle
Meghan Markle napisała do króla
Źródło: Andrew Milligan - WPA Pool/Getty Images
Meghan Markle napisała do króla Karola III list z... donosem. Nie chodzi bynajmniej o rzecz banalną, bo księżna pisze o rasizmie względem swojego syna Archiego. Jak napisała, obraźliwych określeń miał się dopuścić członek rodziny królewskiej. Kto dokładnie?

Rodzina królewska znów porusza temat uprzedzeń rasowych. Według informacji "The Telegraph", po wywiadzie z Oprah Winfrey w 2021 roku, Meghan Markle napisała w tej sprawie list do króla Karola III. W liście zdradziła nazwisko osoby, która spekulowała na temat koloru skóry Archiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Olivier Janiak o karierze synów
Olivier Janiak o karierze synów

Meghan Markle zarzuca rodzinie królewskiej rasizm

W roku 2020 Meghan Markle i książę Harry podjęli decyzję o rezygnacji z obowiązków związanych z życiem u boku królowej Elżbiety II. Kilkanaście miesięcy później udzielili kontrowersyjnego wywiadu w programie Oprah Winfrey, w którym jako pierwsi członkowie w historii, otwarcie i szczegółowo skrytykowali królewską rodzinę. "The Telegraph" donosi, że po rozmowie z amerykańską dziennikarką, księżna Sussex napisała list do ówczesnego księcia Karola. W liście miała odnieść się do oskarżeń o rasizm oraz ujawnić tożsamość osoby, która pytała o kolor skóry Archiego.

Według brytyjskiego dziennika księżna nie otrzymała zadowalającej odpowiedzi na swoje pismo od króla Karola III. Wierząc informacji, zarówno Meghan Markle, jak i król Karol III przyznali, że uwaga osoby, która zapytała o kolor skóry Archiego, nie miała na celu obrazy czyichkolwiek uczuć.

"Pałac jest świadomy frustracji Sussexów. Wszystko przez początkową korespondencję e-mailową na temat koronacji, w które nie wspomniano o uczestnictwie dzieci i ich potencjalnym zaangażowaniu. Pominięcie tylko spotęgowało uczucie, że ich rodzina gra drugie skrzypce" - pisze "The Telegraph".

Książęcy syn pozbawiony tytułów i ochrony. To ze względu na kolor skóry?

Według źródeł portalu "Page Six", treść listu Meghan Markle do króla Karola III została ujawniona krótko po tym, jak ogłoszono, że księżna nie pojawi się na koronacji Karola III.

"Tak, księżniczka Sussex i król wymieniali się listami. Ona już ruszyła naprzód, to było dwa lata temu i wiadomości nie mają nic wspólnego z decyzją na temat udziału w koronacji" - pisano.

W trakcie "wywiadu stulecia", jak go później określano, przeprowadzonego przez Oprah Winfrey w 2021 roku z Meghan Markle i księciem Harrym, księżna wyjawiła, że ktoś z członków rodziny jej męża wyrażał zaniepokojenie, jak "ciemna" będzie skóra ich nienarodzonego syna Archiego. Meghan Markle przekazała również, że Archie nie otrzymał tytułu królewskiego ani specjalnej ochrony, które są zwykle przysługujące członkom rodziny królewskiej. Również książę Harry również wypowiedział się na ten temat.

"Nigdy nie podam szczegółów o tej rozmowie (...) Mimo tego nikt z mojej rodziny nic nie powiedział. To boli" - powiedział.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Andrew Milligan - WPA Pool/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości