John Malkovich z filmem "Dominion" na Gali Otwarcia Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego. Jakie jeszcze filmy zobaczymy?

Mastercard OFF Camera 2023
Mastercard OFF Camera 2023
Źródło: Mat. prasowe
Już niebawem odbędzie się 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera. W programie nie tylko seanse filmowe, ale także spotkania z autorami, warsztaty i koncerty. Jakie filmy będzie można obejrzeć? Zobacz szczegóły!

Mastercard OFF Camera to jeden z największych festiwali kina niezależnego w naszej części Europy. John Malkovich z filmem "Dominion" wystąpi na Gali Otwarcia. Jakie jeszcze filmy zostaną zaprezentowane? Zobacz program festiwalu!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Festiwale filmowe

Powstaje film "Kos" o Tadeuszu Kościuszce
Powstaje film "Kos" o Tadeuszu Kościuszce
Film "Doppelgänger. Sobowtór". Jan Holoubek i Tomasz Schuchardt o fabule
Film "Doppelgänger. Sobowtór". Jan Holoubek i Tomasz Schuchardt o fabule
Dziennikarze "Superwizjera" nakręcili film o młodych Białorusinach
Dziennikarze "Superwizjera" nakręcili film o młodych Białorusinach
Festiwal "Młodzi i Film" 2022. Kto dostał Wielkiego Jantara?
Festiwal "Młodzi i Film" 2022. Kto dostał Wielkiego Jantara?
Festiwal Mastercard OFF Camera. Gwiazdy na gali otwarcia
Festiwal Mastercard OFF Camera. Gwiazdy na gali otwarcia
Podsumowanie festiwalu Mastercard OFF Camera 2022
Podsumowanie festiwalu Mastercard OFF Camera 2022
Polskie Nagrody Filmowe Orły rozdane
Polskie Nagrody Filmowe Orły rozdane

Mastercard OFF Camera 2023 – co to za festiwal?

Festiwal Mastercard Off Camera skupia się na promocji kina niezależnego i jest skierowany do miłośników tego gatunku. Wydarzenie nawiązuje do Sundance, amerykańskiego festiwalu kina niezależnego, zarówno w założeniach, jak i w tradycji. W ramach festiwalu zorganizowano kilka sekcji filmowych, w tym "Amerykańscy Niezależni" i "Festiwalowe Hity", a także nowości, takie jak "Nieoczekiwane Przymierza", "Przyszłość Jest Teraz" i "W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch?". Wyróżniającą cechą tego wydarzenia są wysokie nagrody i promocja kina niezależnego. W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych najlepsze produkcje krajowe sezonu walczą o nagrodę dFlights o wartości 100 tysięcy złotych. Mastercard Off Camera oferuje również warsztaty, wykłady i dyskusje związane z filmami, a widzowie mają szansę spotkać swoich ulubionych twórców i artystów i porozmawiać z nimi.

Mastercard Off Camera 2023. Gala Otwarcia

Na Gali Otwarcia Mastercard OFF Camera 2023, John Malkovich pojawi się na scenie, aby porozmawiać z uczestnikami wydarzenia przed projekcją filmu "Dominion". Film opowiada historię Dylana Thomasa, w którego rolę wciela się Rhys Ifans, a Malkovich gra doktora Feltona. "Dominion" to prawdziwe studium człowieka, którego talent jako poety był niezaprzeczalny, ale miał wiele słabości, w tym skłonność do nadużywania alkoholu. Film jest szczery i nawet niewygodny, ale producenci cieszą się, że postprodukcja i nagrywanie muzyki odbyły się w Polsce.

Mastercard Off Camera 2023. Konkurs Główny

Mastercard OFF Camera organizuje międzynarodowy konkurs o Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy. W ramach konkursu "Wytyczanie Drogi" publiczność festiwalowa będzie miała okazję zobaczyć debiuty i drugie filmy twórców, którzy wzbudzają obecnie wiele zainteresowania na świecie. Filmy te zdobyły już uznanie na największych festiwalach filmowych, takich jak w Toronto, Locarno, Rotterdamie czy Sundance. W konkursie rywalizować będą o nagrodę w wysokości 25 000 dolarów, przyznawaną przez międzynarodowe jury.

W Konkursie Głównym "Wytyczanie Drogi" o Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy będą konkurować takie filmy jak: "Motherhood" w reżyserii Pilar Palomero, "The Great Silence" w reżyserii Katrine Brocks, "Chleb i sól" w reżyserii Damiana Kocura, "Spare Keys" w reżyserii Jeanne Aslan i Paula Saintillana oraz "A Room of My Own" w reżyserii Ioseba "Soso" Bliadze.

Mastercard Off Camera 2023. Konkurs Polskich Filmów Fabularnych

W ramach Konkursu Polskich Filmów Fabularnych na Mastercard Off Camera 2023 przedstawione zostaną najciekawsze i najbardziej oryginalne produkcje rodzimego kina z ostatniego roku, które jednocześnie są uniwersalne. Dziesięć filmów fabularnych będzie rywalizować o Nagrodę Dominiki Kulczyk & dFlights w wysokości 100 000 złotych. Wśród dziesięciu filmów konkursowych tegorocznej edycji festiwalu znalazły się m.in. "Kobieta na dachu" Anny Jadowskiej, "Apokawixa" Xawerego Żuławskiego, "Strzępy" Beaty Dzianowicz, "Silent Twins" Agnieszki Smoczyńskiej oraz "Norwegian Dream" Leiva Devolda.

"Apokawixa" - plakat
"Apokawixa" - plakat
"Apokawixa" - plakat
Źródło: TVN

Mastercard Off Camera 2023 – jakie filmy można będzie obejrzeć?

W czasie Festiwalu prezentowane są osiem sekcji filmowych, z czego cztery to sekcje stałe, a cztery są tematyczne i zmieniają się co roku, aby odzwierciedlać obecne trendy i wyzwania w świecie filmowym. Dzięki temu program Festiwalu oferuje bogactwo różnorodnych gatunków, konwencji i tematów, które pozwalają na podróż przez świat kina. W roku 2023 widzowie będą mieli okazję zobaczyć filmy z ośmiu różnych sekcji.

Sekcje stałe Festiwalu Mastercard OFF CAMERA

 • KONKURS GŁÓWNY "WYTYCZANIE DROGI" – dziesięć debiutów lub drugich filmów reżyserek i reżyserów z całego świata, które walczą o Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy w wysokości 25 000 dolarów.
  • KONKURS POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH – dziesięć najbardziej interesujących polskich produkcji, które walczą o Nagrodę Dominiki Kulczyk & dFlights – 100 000 zł.
   • AMERYKAŃCY NIEZALEŻNI – odważne, bezkompromisowe i fascynujące kino zza oceanu.
    • FESTIWALOWE HITY – interesujące i nagradzane produkcje z festiwali filmowych z całego świata, które polska publiczność ma okazję zobaczyć najczęściej po raz pierwszy na dużym ekranie.

     Sekcje tematyczne 2023 Festiwalu Mastercard OFF CAMERA

     • AHOJ PRZYGODO! – wielki powrót "Kina Nowej Przygod"”, które swoje triumfy święciło pod koniec lat 70. i 80. XX wieku. Dziś za sprawą mainstreamowych twórców filmy w tej konwencji powróciły, a gatunek jest wykorzystywany chętnie przez twórców kina festiwalowego i artystycznego. Jak konwencje kina przygodowego na fabuły filmów niezależnych przepisują nowe generacje reżyserek i reżyserów, dowiemy się podczas seansów w ramach sekcji „Ahoj Przygodo!”.
      • HERSTORIE – Słaba płeć? Nic z tych rzeczy! Nie ma najmniejszych wątpliwości, że wciąż tkwimy w na wskroś patriarchalnym i szowinistycznym społeczeństwie. I chociaż ostatnie kilka lat przyniosło wiele pozytywnych, kulturowych zmian, zainicjowanych przez ruchy spod znaku #metoo i #timesup, kobiety wciąż znajdują się na marginalizowanych pozycjach; w pracy, rodzinie czy wreszcie – na dużym ekranie. Specjalna tematyczna sekcja Mastercard OFF CAMERA nie tylko stawia kobiety w samym centrum filmowych opowieści, ale także prezentuje produkcje stworzone przez bezkompromisowe reżyserki, które wywracają do góry nogami normy genderowe.
       • TECHNO PARTY – Czy potrafimy wyobrazić sobie nasze życie bez technologii? Dziś to ważna część naszego życia, a codzienność bez smartfona, komputera czy dostępu do internetu praktycznie nie istnieje. Dynamiczny rozwój mediów społecznościowych wpłynął na zmianę naszych modeli komunikacji, a wirtualne światy pozwoliły na budowę alternatywnych tożsamości. W sekcji Techno Party festiwalu Mastercard OFF CAMERA zastanowimy się nad blaskami i cieniami, które niesie ze sobą nieunikniony rozwój technologii.
        • WSZYSTKO W RODZINIE – Czas przyjrzeć się… nowym formacjom rodzinnym. Niekoniecznie już wyznaczanym przez więzy krwi i biologiczne pokrewieństwo. Ta „podstawowa komórka społeczna”, jak zwykło się ją definiować, od dekad, nieprzerwanie, stanowi niewyczerpane źródło kulturowych i filmowych inspiracji. W ostatnich latach przeszła jednak niezwykłą transformację. Warto więc przyjrzeć się (często zaskakującym) nowym typom rodzinnych koligacji.

         Mastercard OFF Camera 2023 – kiedy i gdzie się odbędzie? Bilety

         Mastercard OFF Camera 2023 to festiwal filmowy, na którym prezentowane są filmy z całego świata. Festiwal składa się z ośmiu sekcji, które zawierają ponad 100 tytułów, a łącznie będzie można zobaczyć ponad 200 projekcji. Festiwal rozpocznie się 28 kwietnia i potrwa do 7 maja 2023 roku.

         Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

         Fundacja TVN 1,5%
         Fundacja TVN 1,5%

         Autor: Kamila Jamrożek

         Źródło zdjęcia głównego: Mat. prasowe

         podziel się:

         Pozostałe wiadomości

         Zuzanna Bernat szczerze o rodzinie. Wspomniała najsmutniejszy moment w życiu. "Jest mi bardzo ciężko" [TYLKO U NAS]

         Zuzanna Bernat szczerze o rodzinie. Wspomniała najsmutniejszy moment w życiu. "Jest mi bardzo ciężko" [TYLKO U NAS]

         Katarzyna Warnke ma na koncie rolę życia? Zdradziła, w czym nigdy nie zagra [TYLKO U NAS]

         Katarzyna Warnke ma na koncie rolę życia? Zdradziła, w czym nigdy nie zagra [TYLKO U NAS]

         Małgorzata Rozenek o prezencie na 18. urodziny syna i jego wyprowadzce. "Trudny moment" [TYLKO U NAS]

         Małgorzata Rozenek o prezencie na 18. urodziny syna i jego wyprowadzce. "Trudny moment" [TYLKO U NAS]

         Adam Woronowicz o wymarzonej roli. Wspomniał o "Ojcu Chrzestnym" [TYLKO U NAS]

         Adam Woronowicz o wymarzonej roli. Wspomniał o "Ojcu Chrzestnym" [TYLKO U NAS]

         Marta Wierzbicka o powrocie do "Na Wspólnej". Zdradziła kulisy nagrywania scen intymnych

         Marta Wierzbicka o powrocie do "Na Wspólnej". Zdradziła kulisy nagrywania scen intymnych

         Lidia Sadowa o rodzinie, pracy w czasie ciąży i roli w "Na Wspólnej". Co było największym wyzwaniem? [TYLKO U NAS]

         Lidia Sadowa o rodzinie, pracy w czasie ciąży i roli w "Na Wspólnej". Co było największym wyzwaniem? [TYLKO U NAS]

         Monika Miller wzięła ślub? Zdjęcia w białej sukni zaskoczyły internautów [TYLKO U NAS]

         Monika Miller wzięła ślub? Zdjęcia w białej sukni zaskoczyły internautów [TYLKO U NAS]

         Klaudia El Dursi o relacji z byłym partnerem. "Trzeba wiele rzeczy wybaczyć i zaakceptować"

         Klaudia El Dursi o relacji z byłym partnerem. "Trzeba wiele rzeczy wybaczyć i zaakceptować"

         Andrzej Kosmala o trudnych momentach i ostatnich słowach Krzysztofa Krawczyka [TYLKO U NAS]

         Andrzej Kosmala o trudnych momentach i ostatnich słowach Krzysztofa Krawczyka [TYLKO U NAS]

         Robert Motyka o rodzinie, karierze i związku. "Musiałem pokazać, że jestem pracowity" [TYLKO U NAS]

         Robert Motyka o rodzinie, karierze i związku. "Musiałem pokazać, że jestem pracowity" [TYLKO U NAS]

         "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Z kim zmierzy się Małgorzata Rozenek-Majdan? Oto pierwsza trójka

         "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Z kim zmierzy się Małgorzata Rozenek-Majdan? Oto pierwsza trójka

         Jakub Tofil o życiu prywatnym i trudnej roli w "Na Wspólnej". "Nadal się obawiam" [TYLKO U NAS]

         Jakub Tofil o życiu prywatnym i trudnej roli w "Na Wspólnej". "Nadal się obawiam" [TYLKO U NAS]

         Andrzej i Katarzyna Gąsienicowie zaskoczyli wiadomością o rozwodzie. "Życie ma się jedno" [TYLKO U NAS]

         Andrzej i Katarzyna Gąsienicowie zaskoczyli wiadomością o rozwodzie. "Życie ma się jedno" [TYLKO U NAS]

         Michał Koterski ujawnił, że jest osobą w spektrum autyzmu. "Źle o sobie przez to myślałem"

         Michał Koterski ujawnił, że jest osobą w spektrum autyzmu. "Źle o sobie przez to myślałem"

         Księżna Kate i król Karol odbyli tajne spotkanie? Na jaw wychodzą szczegóły

         Księżna Kate i król Karol odbyli tajne spotkanie? Na jaw wychodzą szczegóły

         Katarzyna Warnke o macierzyństwie i relacji z rodzicami. "Nie było kumplowania się" [TYLKO U NAS]

         Katarzyna Warnke o macierzyństwie i relacji z rodzicami. "Nie było kumplowania się" [TYLKO U NAS]

         Izabela Kuna o pogoni za doskonałością. "Wydawało mi się, że nie jestem wystarczająco dobra"

         Izabela Kuna o pogoni za doskonałością. "Wydawało mi się, że nie jestem wystarczająco dobra"

         Anna Guzik o krytyce, rodzinie i planach na przyszłość. "Najbliżsi są lustrem tego, co udało się zrobić"

         Anna Guzik o krytyce, rodzinie i planach na przyszłość. "Najbliżsi są lustrem tego, co udało się zrobić"

         Monika Goździalska o show-biznesie i hejcie. "Przypłaciłam to ciężką depresją"

         Monika Goździalska o show-biznesie i hejcie. "Przypłaciłam to ciężką depresją"

         Zuzanna Bernat o radzeniu sobie z hejtem, aktorstwie, relacji z mamą i budowaniu pewności siebie. "Nie miałam jej" [WYWIAD]

         Zuzanna Bernat o radzeniu sobie z hejtem, aktorstwie, relacji z mamą i budowaniu pewności siebie. "Nie miałam jej" [WYWIAD]

         Daria Widawska o tremie przed spektaklami i wymarzonej roli. "Muszę czuć trochę adrenaliny"

         Daria Widawska o tremie przed spektaklami i wymarzonej roli. "Muszę czuć trochę adrenaliny"

         Waldemar Obłoza o roli Romana w "Na Wspólnej". "Nawet ciotka czasami się myliła" [TYLKO U NAS]

         Waldemar Obłoza o roli Romana w "Na Wspólnej". "Nawet ciotka czasami się myliła" [TYLKO U NAS]

         Joanna Brodzik szczerze o aktorstwie, marzeniach i wieku. "Wciąż jeszcze słyszę, że wyglądam za młodo"

         Joanna Brodzik szczerze o aktorstwie, marzeniach i wieku. "Wciąż jeszcze słyszę, że wyglądam za młodo"

         Radosław Pazura o podtrzymaniu ognia w związku. Ma na to przepis? [TYLKO U NAS]

         Radosław Pazura o podtrzymaniu ognia w związku. Ma na to przepis? [TYLKO U NAS]

         Przemysław Klima nowym jurorem "MasterChefa". Co wiemy o 13. sezonie programu?

         Przemysław Klima nowym jurorem "MasterChefa". Co wiemy o 13. sezonie programu?

         Tomasz Jakubiak marzy o powiększeniu rodziny. Co na to jego żona? Zobaczcie wideo [TYLKO U NAS]

         Tomasz Jakubiak marzy o powiększeniu rodziny. Co na to jego żona? Zobaczcie wideo [TYLKO U NAS]

         Agata Kulesza na studiach była szefową fuksówki. "Starała się być groźną, surową"

         Agata Kulesza na studiach była szefową fuksówki. "Starała się być groźną, surową"

         Julia Wieniawa zdradza, jak zareagowała na propozycję dołączenia do "Mam talent!". "Zastanawiałam się" [TYLKO U NAS]

         Julia Wieniawa zdradza, jak zareagowała na propozycję dołączenia do "Mam talent!". "Zastanawiałam się" [TYLKO U NAS]

         Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Jankiem Pirowskim i "Mam Talent". "W końcu mam mocno trafioną parę" [TYLKO U NAS]

         Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Jankiem Pirowskim i "Mam Talent". "W końcu mam mocno trafioną parę" [TYLKO U NAS]

         2. urodziny serwisu Co za Tydzień TVN Online. Poznaj naszą redakcję!

         2. urodziny serwisu Co za Tydzień TVN Online. Poznaj naszą redakcję!

         Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

         Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

         Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

         Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

         Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

         Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

         Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

         Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

         Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

         Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

         Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

         Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

         Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

         Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

         Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

         Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

         Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

         Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

         Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

         Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

         Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

         Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

         Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

         Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

         Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

         Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

         "Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

         "Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

         "Mówię Wam" – nowy program w TVN7. Mateusz Hładki zaprasza na show-biznesowy przegląd wydarzeń

         "Mówię Wam" – nowy program w TVN7. Mateusz Hładki zaprasza na show-biznesowy przegląd wydarzeń

         Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

         Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

         Dzieci Małgorzaty Sochy nie zostają z babcią. Aktorka wyjaśniła, dlaczego nie powierza ich mamie

         Dzieci Małgorzaty Sochy nie zostają z babcią. Aktorka wyjaśniła, dlaczego nie powierza ich mamie

         Chwile grozy w "The Traitors. Zdrajcy". Uczestniczki miały wypadek. "Pomyślałyśmy, że to była kula"

         Chwile grozy w "The Traitors. Zdrajcy". Uczestniczki miały wypadek. "Pomyślałyśmy, że to była kula"

         Ramówka TVN na wiosnę 2024. Co zobaczymy na antenie? Nowe programy i kontynuacje

         Ramówka TVN na wiosnę 2024. Co zobaczymy na antenie? Nowe programy i kontynuacje