Gwiazdy

Meghan Markle poprosiła króla Karola III o spotkanie w cztery oczy. "Odważny krok"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Meghan Markle poprosiła króla Karola III o spotkanie

Po uroczystościach pogrzebowych ku czci królowej Elżbiety II Meghan Markle poprosiła króla Karola III o spotkanie w cztery oczy. Komentatorzy z Wielkiej Brytanii zwracają uwagę na to, że żona księcia Harry'ego zdobyła się na odważny krok. 

Mimo że królowa Elżbieta II dożyła sędziwego wieku, to jej śmierć wstrząsnęła rodziną Windsorów. W Zjednoczonym Królestwie szykują się spore zmiany. Tron odziedziczył syn królowej, który teraz tytułuje się królem Karolem III. Czeka go jeszcze oficjalna koronacja. Teraz to on został głową rodziny. Czy uda mu się ją scalić?

Meghan Markle poprosiła o spotkanie z królem Karolem III

Obserwatorzy życia brytyjskiej rodziny królewskiej przyglądają się teraz w szczególności relacji księcia Harry'ego z księciem Williamem oraz Kate. Od lat panuje przekonanie, że bracia są skłóceni. Pogrzeb babci miał ich do siebie zbliżyć. Eksperci odczytali, co powiedzieli do siebie w kaplicy św. Jerzego. Gest księcia Williama zinterpretowano jako próbę złagodzenia konfliktu. Więcej przeczytasz o tym tutaj.

Po zakończeniu uroczystości pogrzebowych Meghan Markle poprosiła króla Karola III o spotkanie w cztery oczy. Według Neila Seana, amerykańskiego dziennikarza mieszkającego w Wielkiej Brytanii, żona księcia Harry'ego chciała oczyścić atmosferę.

"Chce się spotkać z królem sam na sam. Tak właśnie: Meghan twarzą w twarz z królem Karolem. Dobrze słyszycie. To bardzo odważny gest z jej strony. Czego byście nie myśleli o Meghan, w tym momencie trzeba podziwiać jej pewność siebie" - ocenił dziennikarz.

Damian Michałowski o współczesnym ojcostwie Źródło: Cozatydzień.tvn.pl

Król Karol III wspomniał o młodszym synu i jego żonie w orędziu

W piątek 9 września 2022 roku król Karol III wygłosił swoje pierwsze orędzie po objęciu tronu. Odniósł się w nim do królowej Elżbiety II, jej oddania służbie narodu i rodzinie. Podkreślił, jak bardzo wdzięczny jest za wspierającą żonę oraz syna Williama i jego wybrankę, którzy będą kontynuować swoje dworskie powinności i godnie reprezentować monarchię. Król nie zapomniał o młodszym synu i Meghan Markle. Wspomniał o ich życiu poza królestwem.

Polegam na miłości mojej ukochanej żony Camilli. Wiem, że wprowadzi do swojej nowej roli stabilność i zdecydowanie, obowiązkowość, które tak bardzo kocham [...] Dzisiaj czynię Williama księciem Walii, kraju, którego tytuł z tak wielkim przywilejem nosiłem przez tak długą część mojego życia. Z Katherine u jego boku, nasi nowi książę i księżna Walii będą dalej inspirować i prowadzić naszą rozmowę po to, żeby dojść do tego punktu, gdzie można faktycznie zapewnić najlepsze wsparcie i pomoc. Chciałbym również wyrazić swoją miłość do Harry'ego i Meghan, gdy dalej budują oni swoje życie za granicą

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości