Michał Koterski o Antonim Królikowskim. "Tak samo zrujnowałem swoje życie"

Autor:
Dagmara
Olszewska
Michał Koterski, Antoni Królikowski

Michał Koterski gościł niedawno w podcaście "WojewódzkiKędzierski", gdzie opowiedział o swojej najnowszej książce rozprawiającej się z przeszłością, zawodowych marzeniach i rodzinnych przemyśleniach. Odnosząc się do własnej historii z walką z uzależnieniami wypowiedział się też na temat Antoniego Królikowskiego i zaznaczył, że w jego zachowaniu widzi siebie sprzed lat.

"Michał Koterski. To już moje ostatnie życie" - to autobiograficzna książka aktora, która niedawno ujrzała światło dzienne. Artysta szczerze opisał w niej swoją walkę ze słabościami, uzależnieniem i chęcią życia w blasku fleszy. Wyznał, że był moment, w którym umierał na oczach ludzi i gasł zdominowany przez używki. Obecnie, w polskim show-biznesie widzi osoby, które znajdują się w podobnym miejscu co on przed laty.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo.

Bartek Jędrzejak szczerze o depresji
Bartek Jędrzejak szczerze o depresji Bartek Jędrzejak powiedział o depresji Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Michał Koterski o Antonim Królikowskim

Michał Koterski w rozmowie z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim opowiedział o swoich zawodowych planach i marzeniach. Gdy w wywiadzie pojawił się temat nakręcenia filmu o jego życiu, prowadzący podcast zapytali, czy w głównej roli widzi Antoniego Królikowskiego.

"Antek jest naprawdę zdolnym aktorem. Dzisiaj jak na niego patrzę, to niestety widzę siebie z tamtych lat, bo tak samo zrujnowałem swoje życie. Chodzi mi o to, w czym on teraz tkwi, nie chcę się rozwijać na ten temat, bo to jest jego życie" - powiedział.

Po chwili zdecydował się na dopowiedzenie, dlaczego widzi analogię w zachowaniu Antoniego Królikowskiego.

"Po prostu ta historia jest bardzo podobna do mojej, jeśli chodzi o substancje, jakie przyjmuje. Myślę, że jeśli on by się z tego wydostał, jeśli by wykonał ogromną pracę i dokonał przemiany, to myślę, że za parę lat, w trzeźwym życiu mógłby to rewelacyjnie zagrać" - dodał.

Michał Koterski rozprawia się z przeszłością. Wydał autobiografię

Michał Koterski w autobiografii opowiedział historię życia bez zbędnego koloryzowania. Wyznał nawet, że był bliski śmierci, a to wszystko, na oczach znajomych i rodziny.

"W świetlanych czasach, w szczycie kariery, miałem mnóstwo 'przyjaciół'. Wielu ludzi chciało ogrzać się w cieple mojej sławy, bo wszędzie mnie zapraszano, wszędzie mnie znano i wszędzie wpuszczano. Wszyscy mnie uwielbiali. Kiedy stałem się pariasem, ci sami ludzie nagle pokazywali mnie palcami: 'Ty, zobacz, jaki degenerat. Ty, zobacz, jak się stoczył. Miał wszystko, a skończył na dnie'. Stałem się dla nich idealnym listkiem figowym. Lekarstwem na poprawienie samopoczucia, remedium na wyrzuty sumienia. Dzięki mojemu upadkowi mogli odwrócić wzrok od siebie. Ćpali ze mną, a potem mnie obgadywali: 'zobacz tego Koterskiego, jak gościu upadł. To już wykolejeniec. Ale ze mną nie jest tak źle…'. Póki miałem pieniądze, wciąż ze mną imprezowali, bo dobrze się czuli, mając obok siebie kogoś, kto jest gorszy. Mogli się usprawiedliwić we własnych oczach, poprawić sobie morale" - opowiadał Misiek Koterski w swojej biografii.

Obecnie aktor zdecydował się na życie w całkowitej trzeźwości. Razem z Marcelą Leszczak, matką swojego dziecka, postanowił odbudować związek i wspólnie kroczą w przyszłość.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości