Monika Olejnik kończy 66 lat. Oto historia jej życia

Monika Olejnik
Monika Olejnik
Źródło: MWMEDIA
Monika Olejnik zasłynęła ze swojego ostrego jak brzytwa języka. Wielu polityków boi się starcia z dziennikarką i niechętnie przychodzi do jej studia. Prowadząca potrafi bowiem celnie zripostować każdą wypowiedź. A co wiemy o życiu prywatnym Moniki Olejnik?

Monika Olejnik odznacza się silną osobowością i ogromnym profesjonalizmem. W swoim programie "Kropka nad i" jest zawsze bardzo dobrze przygotowana do rozmowy z gośćmi i ma odwagę zadawać nawet najbardziej niewygodne pytania. Czy także w życiu prywatnym umie podejmować odważne decyzje? Co o niej wiemy?

Monika Olejnik - wiek, skąd pochodzi, wykształcenie, ojciec

Monika Olejnik urodziła się 11 lipca 1956 roku w Warszawie, co oznacza, że ma 66 lat. Co ciekawe, na początku studiowała zootechnikę w SGGW. Swojej przyszłości nie związała jednak z tym kierunkiem. Postanowiła zrobić dziennikarskie studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim i po ich ukończeniu w 1981 roku odbyła staż w redakcji rolnej programu I Polskiego Radia.

Ojciec Moniki Olejnik Tadeusz był funkcjonariuszem Milicji Obywatelskiej, później był pracownikiem Służby Bezpieczeństwa MSW, w którym dosłużył się stopnia majora.

Monika Olejnik - kariera w mediach

Monika Olejnik znana jest z występów telewizyjnych, ale co ciekawe swoich sił w mediach spróbowała po raz pierwszy w radio. W Programie Pierwszym Polskiego Radia osiągnęła niemały sukces, gdyż zaledwie po roku udało się jej otrzymać własny program. Autorską audycję "Salon polityczny Trójki" prowadziła do 2000 roku. Później dziennikarka znalazła zatrudnienie w Radiu Zet, gdzie prowadziła legendarne programy, takie jak "Siódmy dzień tygodnia" czy "Gość Radia Zet".

Ogromna determinacja i ambicje doprowadziły Monikę Olejnik także do wielkiej kariery telewizyjnej.

Dziennikarka nie osiadła na laurach i postanowiła podbić również telewizję. Dziś skupia się na karierze w telewizji i nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie planowała emeryturę. Pracuje dla TVN24, gdzie prowadzi swój autorski program "Kropka nad i". Wiosną 2021 przeprowadzała wywiady z przedstawicielami kultury w programie "Monika Olejnik. Otwarcie" w serwisie TVN 24 Go.

W "Gazecie Wyborczej" publikuje felietony na aktualne tematy polityczne, a poprzednio razem z Agnieszką Kublik przygotowywała wywiady z cyklu "Dwie na jednego". W 2007 ukazała się książka pod tym samym tytułem, zawierająca 25 wywiadów przeprowadzonych przez dziennikarki.

Monika Olejnik
Monika Olejnik
Źródło: MWMEDIA

Monika Olejnik - nagrody

Profesjonalizm, bezkompromisowość i duże zaangażowanie Moniki Olejnik było wielokrotnie doceniane. Jest ona laureatką wielu nagród dziennikarskich. Ma na swoim koncie m.in. nagrodę Grand Press. W 1999 roku została także Kobietą Roku miesięcznika "Twój Styl". W 2007 i 2009 roku otrzymała drugie miejsce w rankingu "Najbardziej wpływowych kobiet pracujących w mediach" miesięcznika Forbes. Zdobyła również wielokrotnie nominację do Telekamery w kategorii "Publicystyka".

WERNISAZ_MILLER_UKRAINA
Monika Miller zaangażowała się w pomoc Ukraińcom. Wzięła udział w charytatywnej aukcji

Monika Olejnik - życie prywatne, mąż, dzieci

Monika Olejnik była żoną dziennikarza i satyryka Grzegorza Wasowskiego, z którym ma syna Jerzego Wasowskiego urodzonego w 1985 roku. Jego dziadek to legendarny współtwórca Kabaretu Starszych Panów. To właśnie po Jerzym Wasowskim syn małżeństwa odziedziczył imię. Monika Olejnik jest teściową od 2013 i babcią od 2015 roku. Z kolei w 2018 roku na świecie pojawiła się wnuczka dziennikarki.

Od 1996 roku życiowym partnerem Moniki Olejnik jest dziennikarz sportowy Tomasz Ziółkowski. Dziennikarka ma też starszego brata Jacka Olejnika (ur. 1954), który jest kapitanem żeglugi wielkiej.

Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski - kim jest jej obecny partner?

Wieloletnim partnerem Moniki Olejnik jest Tomasz Ziółkowski. Ich związek na początku wzbudził sporo kontrowersji ze względu na różnicę wieku. Dziennikarz sportowy jest młodszy od swojej partnerki o prawie 20 lat. Podobno spotkali się na redakcyjnym korytarzu w 1995 roku i od razu między nimi zaiskrzyło. Połączyła ich wielka pasja do dziennikarstwa. Do dziś tworzą zgraną parę, mieszkają razem, a Tomasz Ziółkowski podobno świetnie dogaduje się z synem gwiazdy.

Monika Olejnik z partnerem
Monika Olejnik z partnerem
Źródło: MWMEDIA

Monika Olejnik - Instagram

Monika Olejnik prowadzi swój profil na Instagramie pod nickiem @monikaolejnik_official. Dziennikarka dodaje na nim kadry ze swojego programu i bardzo dużo opowiada o pracy w wolnych mediach. Jest dumna nie tylko z tego co robi zawodowo, ale także prywatnie. Prowadzi aktywny tryb życia, jest fanką sportu. Jest także aktywistką społeczną walczącą o prawa i swobody obywatelskie.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości