Monika Olejnik wyznała, jak czuje się po operacji. "Dzięki temu bywamy silniejsi od bólu"

Monika Olejnik
Monika Olejnik
Źródło: MWMEDIA
Monika Olejnik kilka dni temu ujawniła, że zachorowała na raka. Wykryto u niej zmianę nowotworową w piersi. Dziennikarka przeszła operację i wróciła do aktywności sportowej. Dziennikarka opublikowała nowe zdjęcie, na którym pokazała, w jakiej jest teraz formie. Zwróciła się przy okazji do fanów, którzy okazują jej wiele wsparcia.

Monika Olejnik jest telewizyjną gwiazdą. Pracuje dla TVN24, gdzie prowadzi swój autorski program "Kropka nad i". Przeprowadza również wywiady z artystami w "Monika Olejnik. Otwarcie" dla TVN24 GO. Prywatnie jest mamą Jerzego, a jej życiowym partnerem jest dziennikarz sportowy Tomasz Ziółkowski.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Kalendarium choroby księżnej Kate Middleton
Kalendarium choroby księżnej Kate. Kate Middleton ma nowotwór
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Monika Olejnik ma nowotwór

13 kwietnia Monika Olejnik opublikowała na Instagramie zdjęcie ze szpitala. Dziennikarka poinformowała fanów o tym, że choruje na raka piersi. Podkreśliła, że "rak to nie wyrok". O diagnozie dowiedziała się w 2024 roku, ale nie ujawniła, dokładnie kiedy. Spędziła jeden z weekendów w szpitalu i przeszła operację. Dziennikarka podkreśliła, że czuje się coraz lepiej i nie zamierza rezygnować z aktywności zawodowej. Ma ochotę na nowe wyzwania.

Monika Olejnik zwróciła się do fanów z apelem. Zachęciła ich do badań. Dodała, że sport pomógł jej odzyskać energię i radość z życia.

"Mam świadomość, że miliony ludzi na świecie przeżywają większe problemy, ale bardzo was proszę kochani, badajcie się i nie poddawajcie się po badaniach. Bądźcie proszę aktywni sportowo. Profilaktyka i wczesne i wykrycie nowotworu może uratować życie. Nie bójcie się pytać lekarzy, co jeszcze warto przebadać! Jeśli tylko minutę w miesiącu poświęcicie na pytanie — czy się badasz/badałaś profilaktycznie? To wszyscy będziemy szczęśliwsi. Moja pasja sportowa, systematyczne treningi od ponad 20. lat, bardzo mi pomogły ostatnio. Miałam tak potrzebną mi siłę! Wierzę, że sport, kultura, zdrowie, przyjaźń, aktywność dają nam wolność. Dziękuję wszystkim, którzy okazali mi życzliwość i troskę! Dziękuję za każde słowo empatii, za serce" - napisała w mediach społecznościowych.

Monikę Olejnik wspiera wiele osób z pracy oraz fani i zaprzyjaźnieni artyści. Andrzej Seweryn, z którym dziennikarka niedawno przeprowadzała wywiad, napisał, że jest z prezenterką całym sercem i życzył jej powrotu do zdrowia.

Monika Olejnik o aktywności sportowej. Podziękowała fanom

Monika Olejnik pokazała kilka nowych zdjęć. Nawiązała w nich do aktywności sportowej, którą tak bardzo ceni. Dziennikarka poświęciła nowy wpis fanom, przyjaciołom, znajomym z branży, którzy przesyłają jej wspierające wiadomości. Okazało się, że wcześniejszy apel Moniki Olejnik o to, aby się badać, poskutkował.

"Otrzymuję od was setki wiadomości o tym, że zapisaliście się na BADANIA. Dziękuję. To dla mnie najpiękniejszy prezent. W poniedziałek wróciłam do mojej 'Kropki nad i'. Prawdziwy dream team jest wtedy, kiedy 'ludzi dobrej woli jest więcej'. Wielkie dzięki TVN24. Przed operacją, gdzieś pomiędzy kolejnymi badaniami i diagnozami, przeszliśmy Zatokę Poetów (zdjęcie 1). Dzisiaj wspominając, czuję, jak ważne są dla mnie systematyczne treningi od ponad 20. lat. Aktywność sportowa wiele uczy i dzięki temu bywamy potem silniejsi od bólu" - podkreśliła.

Na wypowiedź Moniki Olejnik zareagowała Joanna Kryńska, dziennikarka TVN24, która również walczy z chorobą. W kwietniu poinformowała fanów, że w jej głowie wykryto guza. Prowadząca program "Wstajesz i wiesz" przeszła operację.

"Wiedziałam, jak blisko aparatu mowy jest guz. Pół milimetra. Mówię, chodzę, wracam szybko do sił, a włosy odrastają. Wynik histopatologii bardzo dobry. Po operacji mam drugie życie" - ujawniła Joanna Kryńska.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości