Ujawniono przyczynę śmierci Tomasza Komendy. Marzył o tym, aby w końcu "zrzucić ten krzyż"

Tomasz Komenda
Tomasz Komenda
Źródło: MWMEDIA
Informację o śmierci Tomasza Komendy ujawnił dziennikarz "Uwagi! " i "Superwizjera" TVN Grzegorz Głuszczak. Mężczyzna od wielu miesięcy zmagał się z ciężką chorobą. W jego organizmie rozwinął się nowotwór płuc, z którym nie udało się wygrać. Miał 46 lat. "Ciekawe, kiedy zrzucę w końcu ten krzyż, już należałoby mi się trochę spokoju" - mówił kilka miesięcy temu w ostatnim wywiadzie.

Tomasz Komenda został niesłusznie skazany za brutalny gwałt oraz zabójstwo 15-letniej Małgorzaty Kwiatkowskiej, jednak nigdy nie popełnił tych przestępstw. W więzieniu odsiedział aż 18 lat. Dopiero w 2018 roku został oczyszczony z zarzutów. Za tak wielką pomyłkę otrzymał od państwa polskiego wielomilionowe odszkodowanie. Jego historia zafascynowała twórców. W 2020 roku powstał film oparty na biografii Tomasza Komendy pt. "25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy".

Czytaj więcej: Nie żyje Tomasz Komenda. W więzieniu spędził niesłusznie 18 lat

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Tomasz Komenda chorował na nowotwór

Tomasz Komenda chorował na jeden najbardziej zabójczych nowotworów. Rak płuc był już podobno w zaawansowanym stadium i rozprzestrzeniał się po całym ciele. Mężczyzna mimo to próbował się leczyć i chodził na radioterapię.

"Leczę się, jestem na chemii, włosy już mi odrosły. Żyję, z tym że był rak, teraz nie ma, ale nie wiadomo, czy znowu nie wróci. Do operacji się nie nadawał. Ciężko mam. Ciekawe, kiedy zrzucę w końcu ten krzyż, już należałoby mi się trochę spokoju" – mówił w rozmowie z Ewą Wilczyńską, dziennikarką "Gazety Wyborczej".

Jak się okazało, nowotwór był bezpośrednią przyczyną śmierci Tomasza Komendy. W rozmowie z TVN24 dziennikarz Grzegorz Głuszczak, który od lat zajmował się jego sprawą i jako pierwszy poinformował o chorobie, opowiedział o przyczynie śmierci niewinnie skazanego.

"Tomek zmarł z samego rana. Dowiedziałem się o tym fakcie dosłownie kilka godzin temu. Wiem, że Tomek od dłuższego czasu miał problemy ze zdrowiem. Zmarł w wyniku długiej choroby, z którą walczył już od pewnego czasu" - powiedział na antenie TVN24 Grzegorz Głuszak.

Tomasz Komenda nie żyje

Smutna informacja o śmierci Tomasza Komendy pojawiła się w mediach w środę 21 lutego 2024 roku. Jako pierwsi napisali o tym dziennikarze magazynu "Uwaga!", którzy przez wiele lat zajmowali się sprawą mężczyzny. 

Magazyn "Uwaga!" TVN poinformował o śmierci Tomasza Komendy za pośrednictwem strony internetowej oraz konta na Facebooku. Nie podano jednak żadnych szczegółów na temat przyczyny zgonu mężczyzny. Tomasz Komenda zmarł w wieku 46 lat.

"Tomasz Komenda nie żyje, dowiedział się dziennikarz "Uwagi!" i "Superwizjera" Grzegorz Głuszak. Komenda spędził 18 lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. Na wolność wyszedł w 2018 roku" - czytamy.

Polecamy: Historię miłości Tomasza Komendy i Anny Walter śledziła cała Polska. Ich sielanka nie trwała długo

Tomasz Komenda nie żyje. Odszedł po długiej chorobie
Tomasz Komenda nie żyje. Odszedł po długiej chorobie
Źródło: Wojtek Olszanka_East News

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości