Gwiazdy

Co przyczyniło się do śmierci Elżbiety II? Lekarze o możliwych scenariuszach

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Głowińska
Królowa Elżnieta II

Na co zmarła królowa Elżbieta II? To pytanie zadają sobie miliony zwolenników rodziny królewskiej na całym świecie. Choć bezpośrednia przyczyna śmierci monarchini nie została podana, lekarze nieoficjalnie spekulują, co mogło sprawić, że głowy Wielkiej Brytanii nie ma już wśród nas.

Królowa Elżbieta II zmarła 8 czerwca 2022 roku. Miała 96 lat. Informacja ta wstrząsnęła całym światem. Poddani byli przekonani, że monarchini jest wieczna. W końcu "od zawsze" zasiadała na tronie. Zwolennicy rodziny królewskiej z całego świata wyrazili smutek, gdy około 19:30 do połowy masztu opuszczono flagę, która powiewała na Pałacu Buckingham.

Do tej pory nikt nie zabierał głosu na temat przyczyn śmierci głowy Wielkiej Brytanii. Aż do teraz. Lekarze wypowiedzieli się nieoficjalnie dla brytyjskich tabloidów.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Lekarze o przyczynach śmierci

Stan brytyjskiej monarchini pogorszył się w czwartek 8 września. To właśnie wtedy lekarze podnieśli larum i zaapelowali do członków rodziny królewskiej, by jak najszybciej udali się do Balmoral, gdzie przebywała królowa Elżbieta II. Niestety okazało się, że przybyli po to, by się pożegnać. Późnym popołudniem przekazano informację o śmierci głowy Wielkiej Brytanii.

W rozmowie z "Daily Mail" lekarka Deb Cohen-Jones wyznała, że jej zdaniem przyczyną śmierci królowej Elżbiety II były czynniki psychologiczne.

"Zdrowie Elżbiety II zaczęło się pogarszać na skutek stresu po śmierci męża".

Jej organizm miał tego nie wytrzymać. Doktor zwróciła również uwagę na sine dłonie królowej Elżbiety II.

"Czasami może prowadzić to do niewydolności serca. Jeśli krążenie obwodowe jest tak słabe, narządy nie otrzymują dobrego dopływu krwi. Może to być oznaką niewydolności wielonarządowej" - powiedziała.

W podobnym tonie wypowiadała się również lekarka Nikki Stamp. Dodała jednak, że jej zdaniem silny stres mógł spowodować problemy z krążeniem krwi.

To jednak nie wszystko.

Na co zmarła królowa Elżbieta II?

Eksperci twierdzą, że królowa Elżbieta II mogła cierpieć na "stopniową utratę przez ciało wbudowanych rezerw, co sprawia, że stajemy się podatni na dramatyczne, nagłe zmiany w zdrowiu wywołane przez pozornie nieznaczące zdarzenia, takie jak drobna infekcja lub zmiana leków czy środowiska". Ich zdaniem to było przyczyną nieustających kłopotów zdrowotnych, które przykuły ją w ostatnich dniach do łóżka.

Z kolei lekarze w rozmowie z "News Corp" twierdzą, że królowa Elżbieta zmarła z powodu "mieszanki konkretnych objawów", a nie jednej choroby. Przyczynić miał się do tego również zespół geriatryczny.

Królowa Elżbieta poruszała się o lasce i bardzo straciła na wadze. Lekarka Ginni Mansberg w rozmowie z "Weekend Sunrise" stwierdziła, że monarchini mogła umrzeć z powodu udaru lub zawału serca.

"Z wiekiem stajesz się słabszy, nie masz tak dużej siły mięśni, nie masz tyle energii... Wykonywanie zadań, które musiała wypełniać, było męczące" - wyjaśniła.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

Pozostałe wiadomości