Natalia Przybysz jest gwiazdą programu "Przez Atlantyk". Co wiemy o jej życiu?

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Przez Atlantyk": Natalia Przybysz

Natalia Przybysz to popularna polska piosenkarka. Kojarzymy ją głównie z występów w zespole "Sistars". Obecnie rozwija karierę solową, gości także w telewizyjnych produkcjach. Możemy oglądać ją w programie "Przez Atlantyk".

Natalia Przybysz znana jest również pod pseudonimami N’Talia i Natu. Jej najbardziej znany utwór "Nazywam się niebo" nucą rzesze fanów. Co wiemy o jej życiu?

Natalia Przybysz - kim jest, wiek, siostra

Natalia Przybysz urodziła się 1 września 1983 roku. W tym roku skończy 39 lat. Jest córką Jacka i Anny Przybysz i siostrą Pauliny. Jej mama także jest artystką. Po wychowaniu córek wraz z mężem zdecydowała się przeprowadzić z Warszawy do niewielkiej wsi Andruszkowice w województwie świętokrzyskim, aby zaznać sielskiego życia na łonie natury.

Julia Kamińska o planach po "BrzydUli"
Julia Kamińska o planach po "BrzydUli" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Natalia Przybysz - kariera, zespół "Sistars"

Natalia Przybysz ma wykształcenie muzyczne. Skończyła państwową szkołę muzyczną w klasie wiolonczeli. W 2001 wraz z siostrą Pauliną założyła zespół "Sistars", w którym śpiewała z przerwami przez prawie 12 lat. Dwukrotnie otrzymały Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy. Zespół wykonywał muzykę z pogranicza gatunków takich jak pop, R&B, blue eyed soul, hip-hop, funky, czy rock.

W 2006 roku zdecydowała się, podobnie jak i siostra, na karierę solową. Wydała albumy np. "Gram duszy" z teledyskami do utworów "Gwiazdy" i "Ocean Prayer". Na płycie Dariusza Malejonka "Panny wyklęte" zaśpiewała wraz z Pauliną Przybysz i mamą Anną w utworze "Czarno-biały"

Artystka często sięga po repertuar legend polskiej i światowej sceny muzycznej. Nagrała m.in. płytę "Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin", na którym znalazło się 12 piosenek z repertuaru amerykańskiej wokalistki. W albumie "Zaczynam się od miłości" znalazły się za to niezaśpiewane teksty Kory. Wokalistka nagrała także własną interpretację piosenki "Ach, śpij kochanie" z repertuaru Eugeniusza Bodo.

Natalia Przybysz - życie osobiste, partner, dzieci

O życiu prywatnym Natalii Przybysz wiadomo niewiele. Jej mężem jest Wojciech Zagórski. Jego brat jest muzykiem i członkiem zespołu piosenkarki. Para doczekała się córki Anieli, która przyszła na świat w 2010 roku oraz syna Jeremiego urodzonego w 2012 roku.

W jednym z wywiadów opowiedziała o tym, że dokonała aborcji za granicą. Spadła na nią fala krytyki, gdyż argumentowała to niechęcią do zmiany mieszkania na większe. Wyznała wtedy, że o swoich przeżyciach związanych z aborcją śpiewała też w wydanej wówczas przez siebie piosence "Przez sen".

Natalia Przybysz - Instagram

Natalia Przybysz ma oficjalne konto w mediach społecznościowych. Na Instagramie można znaleźć ją pod nazwą @natalia_przybysz_official.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości