"Przez Atlantyk". Uczestnicy o kulisach programu. "Były awantury o wodę"

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Przez Atlantyk": Zygmunt Miłoszewski opowiedział o przeprawie przez ocean.

Zygmunt Miłoszewski, Natalia Przybysz i Piotr "Liroy" Marzec w rozmowie z Olivierem Janiakiem w programie "Co za Tydzień" wspominają przygodę na Atlantyku. Co najbardziej zapamiętali z rejsu? Jak poradzili sobie z konfliktami i zadaniami podczas wyprawy?

W programie "Przez Atlantyk" szóstka obcych sobie osób wyrusza na wspólny rejs po niebezpiecznym oceanie. W wyprawie udział wzięli wokalista Piotr "Liroy" Marzec, piosenkarka Natalia Przybysz i pisarz Zygmunt Miłoszewski oraz aktor Antek Królikowski, aktorka Maja Hirsch oraz była modelka Renata Kaczoruk.

W rozmowie z Olivierem Janiakiem uczestnicy przyznali, że dużą trudnością było funkcjonowanie wspólnie z tyloma ludźmi na tak małej powierzchni. Co wynieśli z tej podróży?

Zygmunt Miłoszewski o awanturach w programie "Przez Atlantyk"

Zygmunt Miłoszewski przyznał, że ciężko jest opowiedzieć, co tak naprawdę działo się na statku.

- Ciężko to opowiadać, spędzasz 22 dni w środowisku, gdzie na wyciągniecie ręki jest druga osoba, której nie znasz - mówił pisarz.

Zygmunt Miłoszewski przyznał, że na statku były awantury o wodę, której mogło zabraknąć podczas podróży, jeśli uczestnicy nie oszczędzaliby jej. Padały słowa: "Kto się kąpie?", "Słyszę pompę", "Nie wolno się kąpać’.

- Wtedy właśnie ustaliliśmy, że każdy ma swoją jednostkę wody i może ją zużyć na czyste gacie, albo jak chce się umyć, albo na kawę, jak ja — żartował znany pisarz. 

Natalia Przybysz o gotowaniu dla uczestników "Przez Atlantyk"

Olivier Janiak zapytał Natalię Przybysz o to, co wyniosła z tego długiego rejsu po Atlantyku. Powiedziała, że podróż umocniła jej więź z przyrodą.

- Dało mi to wieź z przyrodą, z wiatrem i z nocnym niebem niezanieczyszczonym miejskim światłem. Dużo ugotowałam też potraw i było to bardzo kreatywne. Myślałam, że nie dam rady, ale okazało się, że 12 osób, to wcale jeszcze nie jest tak dużo — powiedziała Natalia Przybysz.

Liroy o niemocy twórczej podczas rejsu "Przez Atlantyk"

Z kolei Piotr "Liroy" Marzec stwierdził, że podczas rejsu dopadła go niemoc twórcza.

- Wziąłem sprzęt, żeby tworzyć muzykę, ale obcowanie z takim pięknem przyrody blokuje cię i nie chcesz nic więcej. Natalia miała tak samo — powiedział.

Zobacz całą rozmowę:

"Przez Atlantyk". Uczestnicy o kulisach programu
"Przez Atlantyk". Uczestnicy o kulisach programu Źródło: Co Za Tydzień

 "Przez Atlantyk" - gdzie i kiedy oglądać?

Program "Przez Atlantyk" można oglądać w każdą środę o godz. 21.35 w TVN i w serwisie Player.pl.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości